Automobilis pakliuvo po traukinio ratais

Policijos nuotr.
Pravažiuojantis traukinys ant bėgių sustojusį ir kliudytą automobilį pavertė metalo laužo krūva.
Spalio 13-ąją Joniškio rajone, ties Kirnaičių kaimu, automobilio „VW Passat“ vairuotoja, važiuodama per šviesoforu reguliuojamą geležinkelio pervažą, nepraleido ja važiavusio šilumvežio. 28 metų vairuotoja patyrė sužalojimus. Bėginės transporto priemonės nustumtas automobilis nuo bėgių atsitrenkė į atitvarus. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežta automobilio 28 metų vairuotoja.

Lokomotyvas ir lengvasis automobilis susidūrė po dešimtos valandos vakaro. Laimei, apsieita be tragiškų pasekmių: apgadintas lokomotyvas, kelio atitvaras, suniokotas automobilis, o vairuotojai sulaužyta kojos čiurna.

Tądien, apie pusę dešimtos vakaro, Radviliškio lokomotyvų depo mašinistas kartu su kolega lokomotyvu išvažiavo į Joniškį. Vagonų lokomotyvas netempė.

Joniškio rajone artėjant prie Kirnaičių kaimo pervažos, vienas mašinistų pastebėjo, kaip prie geležinkelio pervažos priartėja automobilis. Trumpam stabtelėjęs, jis vėl pajudėjo ir, įvažiavęs į geležinkelio pervažą, sustojo ant bėgių. Mašinistas staigiai stabdė, tačiau lokomotyvas sustoti nebespėjo, trenkėsi į automobilį ir jį nubloškė.

Mašinisto kolega, pribėgęs prie suniokotos transporto priemonės, pamatė prie automobilio vairo sėdinčią mergina. Tai buvo 28 metų Joniškio rajono gyventoja, ji skundėsi kojų skausmais.

Į nelaimės vietą iškviesti ugniagesiai atjungė automobilio akumuliatorių. Dispergento mišiniu neutralizavo išsiliejusius skysčius.

Medikai į ligoninę greitosios medicinos pagalbos automobiliu nugabentai sužalojimus patyrusiai vairuotojai diagnozavo kairės kojos čiurnos lūžį, moteris gydoma ligoninėje.

Nukentėjusioji pareigūnams nurodė, kad ji sustojo prie ties pervaža esančio STOP ženklo. Kadangi degė baltas šviesoforo signalas, pradėjo važiuoti. Vairuotoja nepažvelgė įdėmiai į tolį ir neįsitikino, ar prie geležinkelio pervažos neartėja traukinys, ką padaryti įpareigoja Kelių eismo taisyklės.

Nuo Meškuičių atvažiuojantį traukinį ji pamatė, tik atsidūrusi pervažoje. Dar pamėgino įjungti atbulinę pavarą, kad automobilis pavažiuotų atgal, be nebespėjo. Automobilį nubloškęs lokomotyvas sustojo tik už 270 metrų.

„Prieš pradėdamas judėti per geležinkelio pervažą ir judėdamas per ją, eismo dalyvis privalo vadovautis kelio ženklais, ženklinimu, užtvaro padėtimi, šviesoforų, garso ir geležinkelio pervažos budėtojų (reguliuotojų) signalais. Prieš pradėdamas judėti per geležinkelio pervažą, eismo dalyvis visais atvejais privalo įsitikinti, kad prie geležinkelio pervažos neartėja bėginė transporto priemonė“, – citata ir Kelių eismo taisyklių.