Šventė Jogos dieną

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.
Į Tarp­tau­ti­nės jo­gos die­nos šven­tę Šiau­liuo­se at­vy­ko sve­čių iš In­di­jos.
Penk­ta­die­nio va­ka­rą Šiau­liuo­se prie Talk­šos eže­ro penk­tą kar­tą švęs­ta Tarp­tau­ti­nė jo­gos die­na. Į šven­tę at­vy­kę šiau­lie­čiai ga­lė­jo iš­ban­dy­ti įvai­rias jo­gos rū­šis, fi­zi­nius ir kvė­pa­vi­mo pra­ti­mus, me­di­ta­ci­ją. Ren­gi­ny­je da­ly­va­vo ir du jo­gos mo­ky­to­jai iš In­di­jos. Jie ve­dė me­di­ta­ci­ją, da­li­jo­si sa­vo pa­tir­ti­mi.

Jo­gos inst­ruk­to­rė, pro­jek­to "Šiau­liuo­se ma­din­ga spor­tuo­ti" koor­di­na­to­rė ir vie­na iš ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­rių Jur­ga Mi­ke­lio­nie­nė sa­ko, kad mes vi­si sa­vy­je tu­ri­me vi­di­nės švie­sos, tik ne vi­si esa­me ją pa­ju­tę ir at­pa­ži­nę, o jo­ga pa­de­da sa­vy­je ir ki­tuo­se pa­ma­ty­ti tai, kas yra švie­siau­sia ir gra­žiau­sia.

"No­riu pa­si­džiaug­ti, kad šie­met yra penk­ti me­tai, kai Lie­tu­vo­je ir Šiau­liuo­se mi­ni­me Tarp­tau­ti­nę jo­gos die­ną. Mū­sų ren­gi­nys yra skir­tas vi­siems: nuo ma­žiau­sio, iki di­džiau­sio. Vi­sa­da į sa­vo ren­gi­nius kvie­čia­me ne tik tuos, ku­rie jau pra­kti­kuo­ja jo­gą, bet vi­sus, ku­riems įdo­mu, ku­rie no­ri su­si­pa­žin­ti su jo­ga. Ren­gi­ny­je taip pat ga­li­ma su­ži­no­ti, kur vyks­ta jo­gos už­siė­mi­mai Šiau­liuo­se, su­si­pa­žin­ti su jo­gos mo­ky­to­jais ir su žmo­nė­mis, ku­rie pa­tys pra­kti­kuo­ja jo­gą ir ga­li pa­si­da­lin­ti sa­vo pa­tir­ti­mi", – sa­ko J. Mi­ke­lio­nie­nė.

Jo­gos inst­ruk­to­rė, ajur­ve­di­nio ma­sa­žo spe­cia­lis­tė Ne­rin­ga Ši­vic­kie­nė sa­ko, kad ne­prak­ti­kuo­jan­tiems jo­gos ga­li pa­si­ro­dy­ti, kad tai tik dar vie­nas ma­dos klyks­mas, ta­čiau pa­ban­džiu­sie­ji įsi­ti­ki­na, kad tai kū­nui ir sie­lai duo­da daug nau­dos.

Pa­sak N. Ši­vic­kie­nės, jo­ga atei­na iš gam­tos ir su­si­de­da iš dvie­jų da­lių: asa­nų (pra­ti­mų) ir me­di­ta­ci­jos. Asa­nų pa­va­di­ni­mai yra su­si­ję su gy­vū­nais ir au­ga­lais – me­džio, šuns, ka­tės, kup­ra­nu­ga­rio, žu­vies ir ki­tos. Asa­nos ir me­di­ta­ci­ja pa­de­da su­si­pa­žin­ti su sa­vi­mi, iš­girs­ti sa­vo vi­di­nį bal­są, nu­ra­min­ti kū­ną ir pro­tą.

"Ma­no pra­kti­kuo­ja­ma jo­ga yra ak­cen­tuo­ja­ma į pro­to ra­my­bę, į sa­vęs pa­jau­ti­mą, o pra­ti­mai, ku­riuos da­ro­me kū­nui, yra leng­vi ir pa­pras­ti. Žmo­nės tu­ri skir­tin­gus ener­gi­jos po­ten­cia­lus, ir kai ku­rie no­ri la­bai stip­rių pra­ti­mų ir ei­na prie "aukš­tes­nės" jo­gos. La­bai pui­ku, kad ren­gi­ny­je žmo­nės ga­li su­si­pa­žin­ti su įvai­rio­mis jo­gos rū­ši­mis, kad yra skir­tin­gi mo­ky­to­jai ir atei­na skir­tin­gi žmo­nės", – sa­ko N. Ši­vic­kie­nė.