Sveikatą saugo muzika

Sveikatą saugo muzika

Sveikatą saugo muzika

Šiaulietis Antanas Šimulis paėmęs į rankas akordeoną pasineria į muziką. Jo žodžiais, geriausiai sveikatą saugo muzika, gera nuotaika ir darbas.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Sveikatos signalai laiku pastebėti

Šiaulietis ponas Antanas prisimena, kad vienas sunkiausių sveikatos sutrikimų buvo rankos lūžiai po avarijos — trūko rankoje esantys nervai, jiems atstatyti prireikė keturių operacijų, kelių mėnesių gydymo.

Prieš dvejus metus nerimo sukėlė žarnynas. Gydytoja išsiuntė pacientą tirtis išsamiau. Spėjimai buvo patvirtinti — gurgėjimas pilve buvo perspėjimas, kad žarnose atsirado trombas.

Gydytojai tada perspėjo, kad delsti nevertėtų, kad neatsirastų vėžys, o tada gydymas bus ilgas ir sudėtingas. Operuotis pasiūlė Šiauliuose, Klaipėdoje, Vilniuje arba Kaune. Sveikatą vyras patikėjo sostinės medikams.

„Baisu buvo ligoninėje, nors gydytojai ramino, kad kreipiausi pačiu laiku. Po operacijos praėjus porai savaičių buvau išlydėtas namo“, — pasakojo ponas Antanas.

Po operacijos ilgą laiką vyrui skaudėjo pilvą. Manė, gal bus gydytojai palikę žirkles ar kitą instrumentą. Juokėsi pasakodamas, kad su tokiu klausimu skubėjo ir pas gydytoją. Bet tokia savijauta po operacijos praėjus nedaug laiko yra normali. Skausmas pamažu liovėsi.

Muzika suteikia jėgų

Ponas Antanas po dienos darbų, pavakarieniavęs, paima instrumentą į rankas ir nuovargį nubraukia akordeono muzika.

„Muzika man yra lyg nusiraminimas. Atsipalaiduoju. Ji dar uždega gyventi“, — šypsojosi vyras.

Šoko keletą metų „Sidabrinės gijos“ ansamblyje, bet folkloro šokiai nelabai buvo prie širdies, norėjosi kažko smagesnio, naujesnio, greitesnio. Pažįstama moteris pasiūlė prisijungti prie Širdininkų klubo narių, kurie ne tik dainuoja ansamblyje, bet ir groja.

Prisimena, kad akordeoną „pratintis“ pradėjo prieš dvi dešimtis metų. Tačiau mokymasis tada nutrūko, nes įsisuko į darbų verpetą: darbas, namo statyba. Pats mūrijo ir tinkavo, dirbo staliaus, kitus darbus — “groti noras kirbėdavo, tik laiko nebuvo“.

„Širdininkų klube sutikau vyriškį, kuris grojo smuiku. Pasitarėme ir sugalvojome įkurti kapelą. Per beveik penkerius metus susibūrė penkių muzikantų komanda — visi savamoksliai. Noras groti, mokytis naujų dainų yra didžiulis“, — šypsojosi vyras ir iš kišenės išsitraukia keletą kortelių su dainų žodžiais. Juos turi išmokti prieš naują koncertą.

Bendravimas dovanoja gerą nuotaiką

A. Šimulis prisipažįsta, kad be darbo sėdėti — ne jam. Namuose esančių darbų verpete sukasi nuolat. Laiko atranda su žmona Genute nueiti į paskaitas ir susitikimus Širdininkų klube, groti koncertuose, eiti į kapelos repeticijas. Bendravimas vyrui suteikia jėgų.

„Esi ne vienas. Negalima užsidaryti. Reikia susiplanuoti darbus ir atrasti laiko bendrauti, pagroti“, — tikino vyras.

Pasakoja, kad gera ne tik pačiam groti, bet ir matyti kaip melodija gerai nuteikia aplinkinius, veiduose atsiranda šypsenos. Įsitikinęs kad geras savęs nuteikimas labai svarbus kiekvieno sveikatai.

„Kol kas energijos užtenka, nėra laiko aimanuoti — judi, dirbi, kad tik negulėti ir nesėdėti, tada jau sveikatos nebus. O man optimizmo užtenka, labai svarbu būti geros nuotaikos“, — šypsojosi ponas Antanas.

Citata:

„Negalima užsidaryti. Reikia susiplanuoti darbus ir atrasti laiko bendrauti, pagroti.“

NUOTAIKA: „Nėra laiko aimanuoti — judi, dirbi. Man optimizmo ir jėgų užtenka, labai svarbu būti geros nuotaikos“, — sakė šiaulietis Antanas Šimulis.

 

Jono TAMULIO nuotr.