Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ gydytojas kardiologas: didžiausias mano profesinis pasiekimas – išgelbėtos žmonių gyvybės

kardiolita
„Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytojas kardiologas Robertas Mažutavičius.
Dovanoti antrą galimybę džiaugtis gyvenimu – taip savo profesinės veiklos misiją įvardija Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytojas kardiologas Robertas Mažutavičius. Jis teigia, kad pašaukimą tapti gydytoju jautė dar būdamas darželyje, o praėjus daugiau nei 30 metų darbo medicinoje didžiausiu pasiekimu laiko išgelbėtas žmonių gyvybes.

„1970 metais, prieš išleisdama mūsų lopšelio-darželio grupę į pirmą klasę, auklėtoja paprašė ant lapelio užrašyti savo svajones, visus lapelius surinko, sudėjo į laiko kapsulę simbolizavusį butelį ir užkasė netoli darželio. Praėjus beveik pusšimčiui metų nuo to laiko, atliekant vamzdyno keitimo darbus mūsų laiko kapsulė buvo atsitiktinai rasta, o joje ir mano lapelis, kuriame užrašyta: „Noriu būti gydytoju. Robertas, 7 metai“, – pasakoja R. Mažutavičius, daugiau nei 30 metų dirbantis kardiologu..

Gydytojas priduria, kad susižavėti medicina įkvėpė tėtis – garsus vidaus ligų gydytojas Vladas Mažutavičius, turėjęs aukščiausią terapeuto kvalifikaciją ir niekada nesiliovęs kelti kompetencijų, medicinai skyręs daugiau nei 50 savo gyvenimo metų. Šeimos vyrų pėdomis medicinoje seka ir trečiajai kartai atstovaujanti R. Mažutavičiaus dukra – Agnė Mažutavičiūtė, Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ gydytoja kardiologė.

Su kardiologija – 30 metų

Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ gydytojas sako, kad vos tik 1981 metais baigė Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją, įstojo į Kauno medicinos institutą, kurį baigęs išpildė savo vaikystės svajonę ir pradėjo dirbti medicinos srityje.

Baigęs mokslus, atlikau metų trukmės internatūrą (klinikinės medicinos praktiką) Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. Pradėjau dirbti intensyvios terapijos skyriuje ir budėjau kardiologinėje reanimacijoje, kur buvo gydomi ūmius infarktus patyrę pacientai. Matydamas, kaip kraujotakos sistemos ligos ir jų komplikacijos neigiamai paveikia žmonių gyvenimus, o neretai ir sukelia pavojų gyvybei, visiškai įsitikinau, kad noriu dirbti su terapinio profilio kardiologija, galinčia padėti išvengti šių pasekmių. Tiesa, jau studijų laikais maniau, kad šioje srityje galiu save realizuoti“, – sako „Kardiolitos klinikų“, kuriose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje, gydytojas kardiologas.

R. Mažutavičiaus teigimu, nuo to laiko, kai 1991-iais jis buvo paskirtas į ambulatorinės kardiologijos skyrių, praėjo 30 metų. Tiek laiko gydytoju iš pašaukimo dirbantis R. Mažutavičius gelbsti žmonių gyvenimus ir laiko tai didžiausiu savo profesiniu pasiekimu.

Misija – padėti išvengti nelaimės

Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytojas teigia, kad per 30 darbo kardiologijos srityje metų jis turėjo galimybę padėti įvairaus amžiaus žmonėms: nuo vos įkopusio į ketvirtą dešimtį iki garbingo amžiaus senjoro.

„Atsimenu kiekvieną savo gydyto paciento istoriją: jos visos unikalios ir vienodai svarbios. Galiu tik pasidžiaugti, kad savo praktikoje turiu daugybę atvejų, kai, dėl laiku nustatytos diagnozės ar rizikos susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis bei paskirto gydymo, pavykdavo išvengti šios grupės ligų ar jų sukeliamų sunkių komplikacijų. Tai reiškia, kad mano kabinete apsilankę pacientai toliau galėjo džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu be širdies nepakankamumo“, – sako R. Mažutavičius.

Pacientai kreipiasi dėl įvairiausių nusiskundimų

Gydytojas kardiologas akcentuoja, kad sulaukia vis daugiau pacientų, kurie nedvejodami kreipiasi norėdami savimi pasirūpinti iš anksto ir užbėgti galinčiai išsivystyti ligai prieš akis.

„Sulaukiu vis daugiau pacientų, kurie reguliariai tikrinasi sveikatą ar kreipiasi vos pajutę nerimą keliančius simptomus. Tai tik įrodo, kad visuomenėje didėja sąmoningumas apie širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją bei jos reikšmę. Sulaukiu pacientų, kuriuos kamuoja skausmas, maudimas, dūrimo jausmas širdies plote. Kiti kreipiasi dėl atsiradusio krūvio netoleravimo, dusulio fizinio krūvio metu, širdies ritmo sutrikimų, padidėjusio kraujo spaudimo ar atliktų prevencinių kraujo tyrimų metu nustatyto didelio „blogojo“ cholesterolio kiekio“, – teigia R. Mažutavičius.

Gydytojas sako, kad dažnai kreipiasi ir tie pacientai, kurie turi įgimtų rizikos veiksnių susirgti dėl pirmos eilės giminaičių tarpe buvusių susirgimų kraujotakos sistemos ligomis.

Teikia aukščiausios kokybės paslaugas

„Dirbdamas Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centre atlieku visus reikalingus neinvazinės kardiologijos tyrimus: paprastą kardiogramą, krūvio kardiogramą, ultragarsinį širdies tyrimą, echoskopiją ir laboratorinius kraujo tyrimus. Atlieku ir Holterio paros kardiogramą bei monitoravimą – širdies ritmo tyrimą, kai elektrokardiograma užrašoma visą parą“, – apie savo darbo specifiką pasakoja R. Mažutavičius.

Kardiologas priduria, kad kiekvienas gydymas prasideda nuo pokalbio su pacientu – konsultacijos metu aptariama sveikatos būklė sergant ar esant rizikai susirgti širdies kraujagyslių ligomis. Esant poreikiui gydytojas atlieka neinvazinės kardiologijos tyrimus, skiria medikamentinį gydymo būdą.

Širdies ir kraujagyslių ligos jaunėja

Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ kardiologas Robertas Mažutavičius priduria, kad dėl greito gyvenimo tempo, streso, žalingų mitybos įpročių ir kitų rizikos veiksnių, tokių kaip rūkymas ar nutukimas, širdies ir kraujagyslių ligos jaunėja bei dažnai pasireiškia ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet vos sulaukusiems 30-ties. Dėl šios priežasties įkopusiems į ketvirtą dešimtį rekomenduojama kartą per metus atlikti kraujo tyrimus, o konstatavus nukrypimus nuo normos – kreiptis į gydytoją kardiologą.

Šiaulių „Kardiolitos klinikos“, Tilžės g. 11 A, Šiauliai, tel. +370 620 33383

kardiolita

Užs. Nr. 493493