Rytų medicinoje svarbi kūno ir sielos harmonija

Rytų medicinoje svarbi kūno ir sielos harmonija

Rytų medicinoje svarbi kūno ir sielos harmonija

„Žmogaus kūne visi organai turėtų dirbti harmoningai, tačiau dažniausiai taip nėra“, — sakė gydytojas psichiatras Vytautas Kvaselis, akupunktūros pradininkas Šiauliuose. Beveik pusę amžiaus gilinosi į šią sritį, tačiau tikina, kad daugelis dalykų taip ir liks sunkiai paaiškinami.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Uždrausto mokslo saldumas

Gydytojas V. Kvaselis akupunktūra susidomėjo studijuodamas Maskvos Medicinos institute 1962 metais. Žingeidų studentą sudomino vienos dėstytojos vyras, kuris dirbo Kinijoje. Parvažiavęs atostogų kinų medicinos subtilybes žinantis vyriškis atidarė akupunktūros kabinetą, patirtimi, moksline kinų medicinos literatūra pasidalijo ir su V. Kvaseliu.

„Per naktis skaičiau knygas apie kinų mediciną, persirašinėjau, kaupiau ir labai domėjausi. Lietuvoje buvo uždraustas tokios medicinos taikymas, tačiau į mane buvo pažiūrėta pro pirštus“, — sakė gydytojas psichiatras.

Gydytojas pasakoja, kad akupunktūros mokslas įdomus, tačiau labai sudėtingas. Pasakoja, kad žmogaus kūne yra 12 kanalų, 6 yra „in“ (moteriškasis pradas) ir 6 “jan“ (vyriškasis pradas), kuriais cirkuliuoja žmogaus energija, į šiuos taškus gydytojas įveda adatas.

„Kiekvienas taškas turi savo paskirtį ir veikimą. Reikia žinoti, kur energijos yra per daug, kur per mažai. Reikia labai gerai jausti. Jei dirbsi pagal knygas — šnipštas gausis“, — sakė V. Kvaselis.

Ne kartą važiavęs tobulinti akupunktūros įgūdžių į Maskvą, V. Kvaselis sulaukė pastabų, kad turi savybių dirbti bioenergetikos srityje, tačiau jis skeptiškai vertino šią gydymo šaką ir kursą tik išklausė.

Pusiausvyra kūne

Pasak gydytojo, žmogaus ausis yra embriono atvaizdas — ausies spenelis yra užsimezgusi galva, ausies pakraštys — nugara, kriauklė yra vidaus organų ertmė. Ausyse esančius taškus veikiant galima gydyti visas ligas, tikino medikas.

Taip pat pabrėžė, kad taikant skalpo terapiją veikiant skalpo zonoje esančius taškus, taip pat efektyviai veikiamos ligos — ypač galvos. Tikina, kad nekalbantys žmonės ima kalbėti. Itin svarbi yra stuburo sveikata, nes nuo stuburo patologijos vystosi visos ligos.

„Reikia dirbti labai atsargiai, nes jei nuimsi energijos dalį ir taip jos esant mažai, pablogės paciento savijauta. Atidumas, įsijautimas — svarbiausia“, — sakė gydytojas psichiatras.

Gydytojas pasakoja, kad labai dažnai žmonės patys sau įsikalba ligas, taip pat ligos atsiranda, kai žmogus yra valdomas pykčio. Pastebėjo, kad jų itin padaugėjo, kai gyventojai ėmė atgavinėti turtą ir jį dalintis. Nuolatiniame strese gyvenantys žmonės suserga dažniausiai onkologinėmis arba psichinėmis ligomis.

„Karma yra žmogaus apsauginis apvalkalas, kuris gaubia žmogų, jis ima irti atsiradus pykčiui, prakeikimui. Dažnai būna, kad žmogus suserga, o niekas neranda priežasties. Organai sveiki, o jis miršta. Kaip tai aiškinti?“ — klausė medikas.

Energijos sistema

V. Kvaselis pasakoja, kad žmogaus kūne labai svarbios čakros, pagal rytietišką kultūrą — tai dvasiniai centrai žmogaus kūne. Pagrindinės yra septynios.

Pirmoji čakra yra uodegikaulyje, antroji — tarp 4-5 stuburo slankstelio, trečioji atitinka Saulės nervų rezginį. Ketvirtoji — širdies, penktoji čakra — gerklės. Šeštoji — kaktos. Septintosios vieta–viršugalvyje, momenėlio sritis. Kiekviena turi savo spalvą ir paskirtį.

Žmogus, nepaisantis dvasinių reikalavimų, pakenkia vieną ar kitą čakrą, o tai fiziniame kūne pasireiškia vieno ar kito organo liga. Kadangi čakros ir kanalai sudaro bendrą energijos sistemą, tai vieno organo sutrikimas sukelia energijos persiskirstymą visoje energetinėje sistemoje. Suserga ne tik organas, bet ir visas organizmas.

V. Kvaselio nuomone, labai svarbu žmogaus kūne yra intelektas ir intuicija. Jei intelektas silpnas, o intuicija gera, gyvenimas klostosi sėkmingai, o jei atvirkščiai — ne visada gyvenime pasiseka.

Faktai apie akupunktūrą

Pažodžiui akupunktūra reiškia „įdurti adata“.

Akupunktūra — iš Kinijos kilęs gydymo būdas, kai adatomis veikiami biologiškai aktyvūs kūno taškai. Kiekvienas biologiškai aktyvus taškas turi grįžtamąjį ryšį su kuriuo nors organu.

Įrodyta, kad adatų įdūrimas dirgina periferinius raumenų nervus ir perduodamas impulsas į tam tikras smegenų dalis skatina į morfiną panašių medžiagų išsiskyrimą. Šios medžiagos blokuoja skausmo impulsų perdavimą.

Manoma, kad šie energijos kanalai yra susiję su įvairiais organais ar jų dalimis. Žmogaus organizmas išsiderina, kai šie kanalai užblokuojami ir gyvybinė energija nebegali cirkuliuoti, tada žmogus suserga.

Pagal kinų teoriją akupunktūra veikia nenutrūkstamus energijos sruvenimus kūne tam tikrais kanalais — meridianais. Šie kanalai maitina audinius, o adatos įdūrimas pašalina energijos, skysčių ir kraujo tėkmės meridianais kliūtis.

Akupunktūrinės adatos yra tokios plonos, kad į mums įprastą injekcinę adatą jų tilptų nuo 10 iki 12. Ilgesnei stimuliacijai naudojami smulkūs akupunktūriniai smeigtukai.

Ausis yra viso kūno mikrosistema, turinti per 200 akupunktūrinių taškų, tinkamų diagnostikai ir gydymui.

ATIDUMAS: „Dirbti reikia labai atsargiai, nes jei nuimsi energijos dalį ir taip jos esant mažai, pablogės paciento savijauta“, — sakė gydytojas psichiatras Vytautas Kvaselis.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.