PSO: 81 proc. pasaulio paauglių juda nepakankamai

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Keturi iš penkių 11-17 metų amžiaus žmonių pasaulyje juda ir mankštinasi nepakankamai, skelbia Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Pasak organizacijos, būtina imtis neatidėliotinų veiksmų, siekiant paskatinti jaunus žmones daugiau judėti.

Remiantis PSO duomenimis, keturi iš penkių paauglių pasaulyje (81 proc.) per dieną yra fiziškai aktyvūs mažiau nei valandą. Mažas fizinis aktyvumas kenkia vaikų sveikatai, taip pat turi įtakos jų smegenų vystymuisi ir socialiniams įgūdžiams.

PSO siekia, kad mažo fizinio aktyvumo rodiklis tarp 11-17 metų amžiaus paauglių iki 2030 metų sumažėtų bent iki 70 proc.

„Turime elektroninę revoliuciją, kuri, atrodo, pakeitė paauglių judėjimo modelius ir skatina juos daugiau sėdėti“, – reporteriams Ženevoje sakė PSO gyvenimo būdo ligų ekspertė Leanne Riley.

PSO ataskaita rodo, kad turtingose Rytų Azijos šalyse yra mažiausiai aktyvūs paaugliai berniukai ir mergaitės. Tuo metu turtingose Vakarų šalyse aktyviausi paaugliai berniukai, o Pietų Azijoje – aktyviausios paauglės mergaitės.

Pirmoje tokioje ataskaitoje apie pasaulines paauglių fizinio aktyvumo tendencijas PSO pabrėžė, kad reikia imtis skubių veiksmų, siekiant paskatinti paauglius pasitraukti nuo televizorių ir kompiuterių ekranų ir daugiau judėti.

Ataskaita paskelbta žurnale „Lancet Child & Adolescent Health“.

Susijusios naujienos