Mobilusis punktas pritrūko darbo ir savaitgalį neveiks

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių mobilusis koronaviruso patikros punktas.
Kovo 22 dieną šalia Šiaulių arenos įrengtas mobilus koronaviruso patikros punktas, dar vadinamas „Drive-in“ liko be darbo. Penktadienį medikai dirbo vienoje pamainoje, o savaitgalį punktas uždaromas visai. Pirmadienį Šiaulių Centro poliklinikoje atidaroma karščiavimo klinika.

Savaitgalį „Drive-in“ punktas neveiks

Dar praėjusią savaitę užsiregistruoti karštąją linija 1808 tyrimams Šiaulių mobiliajame patikros punkte buvo sudėtinga misija. Trūko vietų, reikėdavo skambinti daug kartą, kol pavykdavo užsiregistruoti.

Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje kalbėjo, kad punktas dirbs dviem pamainomis, per kurias galės paimti apie 100 mėginių. Prireikus bus suformuojama ir trečioji pamaina arba atidaromas antrasis mobilus punktas. Tačiau savaitės pabaigoje pasirodė, kad norinčiųjų išsitirti atsiranda vos vienas-kitas.

Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius informavo, kad balandžio 2 dieną iki 20 valandos dirbusi antroji punkto darbuotojų pamaina jau 17 valandą nebeturėjo darbo: patikrintas 61 asmuo. Per visą mobilaus punkto darbo laiką paimta 580 mėginių tyrimams, kuriuos atlieka Respublikinė Šiaulių ligoninės laboratorija.

Pagal registracijų skaičių buvo nuspręsta, kad penktadienį dirbs viena pamaina. Tyrimams užsiregistravo apie 30 žmonių, nors ištirti galėtų gerokai per 40.

Vicemeras paaiškino, kad atsižvelgus į situaciją buvo nuspręsta, kad mobilus punktas šį šeštadienį ir sekmadienį neveiks. Pagal rekomendacijas, medikai turės atokvėpio laiką. Sumažės Šiaulių ligoninės laboratorijos atliekamų tyrimų atsilikimas, čia tyrimai atliekami ne tik iš Šiaulių apskrities. Ji tiria ir Tauragės apskrities mobilaus punkto ėminius.

„Kadangi tai nėra vien tik mūsų savivaldybės situacija, panašu, kad tam tikri pokyčiai vyksta. Vilniuje taip pat yra „prastovų“, – sakė D. Griškevičius, pripažindamas, kad žmones gali gąsdinti ir išsityrus reikalinga dviejų savaičių saviizoliacija.

Jis pastebėjo, kad dirbantiems punktuose atsirado patirties. Jei anksčiau reikėjo 10 minučių vienam žmogui, tai dabar jau pakanka 5 minučių. Tai viena pamaina gali ištirti jau dvigubai daugiau žmonių.

Pirmadienį atidaroma karščiavimo klinika

D. Griškevičius informavo, kad pirmadienį Šiaulių Centro poliklinikoje atidaroma karščiavimo klinika, tačiau mobilus patikros punktas veiks ir toliau.

Į karščiavimo kliniką bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys 18 – 60 metų pacientai. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priims sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildys elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš vizito laiką. Jei karščiuojantis pacientas negali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus, savivaldybė įpareigota užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Karščiavimo klinikoje pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo, C reaktyvinio baltymo, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

„Ruošiame ir mokome visą savaitę personalą. Kreipiamės į Savivaldybę, kad kviestų ir kitas šeimos gydytojo paslaugas teikiančias gydymo įstaigas prisidėti prie šios veikos ir personalu, ir apsaugos priemonėmis. Taip pat ir rajonų gydymo įstaigas“, – komentavo Centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis.

Mieste daugėja galimybių įtarusiems COVID-19 infekciją, atlikti tyrimus.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pirmadienį komentavo, kad ligoninėje coronaviruso tyrimai atliekami tiems, kurie atvežami greitosios pagalbos automobiliu. Taip pat šalia ligoninės esančioje palapinėje atliekamas ligonių rūšiavimas. Jei pacientas turi temperatūros ir „kovido“ požymių ir, būtų įtariama ši infekcija, jam būtų atliktas tyrimas, net jei atvažiuotų su savo automobiliu.

Du nauji atvejai

Šiaulių miesto savivaldybė paskelbė, kad, balandžio 3 dienos duomenimis, Šiauliuose koronavirusas nustatytas 11asmenų, iš kurių – vienam vaikui. Per dvi dienas nustatyti 2 nauji užkrato atvejai. 3 ligos atvejai įvežtiniai, o 8 užsikrėtimų atvejai – vietiniai. 7 užsikrėtimo atvejai nustatyti į ligoninę besikreipusiems ligoniams, 4 – į mobilųjį punktą.