Mobilusis punktas pritrūko darbo ir savaitgalį neveiks

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių mobilusis koronaviruso patikros punktas.
Kovo 22 dieną šalia Šiaulių arenos įrengtas mobilus koronaviruso patikros punktas, dar vadinamas „Drive-in“ liko be darbo. Penktadienį medikai dirbo vienoje pamainoje, o savaitgalį punktas uždaromas visai. Pirmadienį Šiaulių Centro poliklinikoje atidaroma karščiavimo klinika.

Savaitgalį „Drive-in“ punktas neveiks

Dar praėjusią savaitę užsiregistruoti karštąją linija 1808 tyrimams Šiaulių mobiliajame patikros punkte buvo sudėtinga misija. Trūko vietų, reikėdavo skambinti daug kartą, kol pavykdavo užsiregistruoti.

Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje kalbėjo, kad punktas dirbs dviem pamainomis, per kurias galės paimti apie 100 mėginių. Prireikus bus suformuojama ir trečioji pamaina arba atidaromas antrasis mobilus punktas. Tačiau savaitės pabaigoje pasirodė, kad norinčiųjų išsitirti atsiranda vos vienas-kitas.

Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius informavo, kad balandžio 2 dieną iki 20 valandos dirbusi antroji punkto darbuotojų pamaina jau 17 valandą nebeturėjo darbo: patikrintas 61 asmuo. Per visą mobilaus punkto darbo laiką paimta 580 mėginių tyrimams, kuriuos atlieka Respublikinė Šiaulių ligoninės laboratorija.

Pagal registracijų skaičių buvo nuspręsta, kad penktadienį dirbs viena pamaina. Tyrimams užsiregistravo apie 30 žmonių, nors ištirti galėtų gerokai per 40.

Vicemeras paaiškino, kad atsižvelgus į situaciją buvo nuspręsta, kad mobilus punktas šį šeštadienį ir sekmadienį neveiks. Pagal rekomendacijas, medikai turės atokvėpio laiką. Sumažės Šiaulių ligoninės laboratorijos atliekamų tyrimų atsilikimas, čia tyrimai atliekami ne tik iš Šiaulių apskrities. Ji tiria ir Tauragės apskrities mobilaus punkto ėminius.

„Kadangi tai nėra vien tik mūsų savivaldybės situacija, panašu, kad tam tikri pokyčiai vyksta. Vilniuje taip pat yra „prastovų“, – sakė D. Griškevičius, pripažindamas, kad žmones gali gąsdinti ir išsityrus reikalinga dviejų savaičių saviizoliacija.

Jis pastebėjo, kad dirbantiems punktuose atsirado patirties. Jei anksčiau reikėjo 10 minučių vienam žmogui, tai dabar jau pakanka 5 minučių. Tai viena pamaina gali ištirti jau dvigubai daugiau žmonių.

Pirmadienį atidaroma karščiavimo klinika

D. Griškevičius informavo, kad pirmadienį Šiaulių Centro poliklinikoje atidaroma karščiavimo klinika, tačiau mobilus patikros punktas veiks ir toliau.

Į karščiavimo kliniką bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys 18 – 60 metų pacientai. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priims sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildys elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš vizito laiką. Jei karščiuojantis pacientas negali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus, savivaldybė įpareigota užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Karščiavimo klinikoje pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo, C reaktyvinio baltymo, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

„Ruošiame ir mokome visą savaitę personalą. Kreipiamės į Savivaldybę, kad kviestų ir kitas šeimos gydytojo paslaugas teikiančias gydymo įstaigas prisidėti prie šios veikos ir personalu, ir apsaugos priemonėmis. Taip pat ir rajonų gydymo įstaigas“, – komentavo Centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis.

Mieste daugėja galimybių įtarusiems COVID-19 infekciją, atlikti tyrimus.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pirmadienį komentavo, kad ligoninėje coronaviruso tyrimai atliekami tiems, kurie atvežami greitosios pagalbos automobiliu. Taip pat šalia ligoninės esančioje palapinėje atliekamas ligonių rūšiavimas. Jei pacientas turi temperatūros ir „kovido“ požymių ir, būtų įtariama ši infekcija, jam būtų atliktas tyrimas, net jei atvažiuotų su savo automobiliu.

Du nauji atvejai

Šiaulių miesto savivaldybė paskelbė, kad, balandžio 3 dienos duomenimis, Šiauliuose koronavirusas nustatytas 11asmenų, iš kurių – vienam vaikui. Per dvi dienas nustatyti 2 nauji užkrato atvejai. 3 ligos atvejai įvežtiniai, o 8 užsikrėtimų atvejai – vietiniai. 7 užsikrėtimo atvejai nustatyti į ligoninę besikreipusiems ligoniams, 4 – į mobilųjį punktą.

Komentarai

QQtis    Šeš, 2020-04-04 / 11:37
Tai kaip ten melieji su straipsniu ''Kaip pasidaryti tyrimą, jei nesi meras?'' ? Gali ta tyrima darytis, bet pasirodo niekas net nenori ? Ar cia tik s1kimo straipsniu kampanija ar purvo pylimas ir kaltinimai i visas puses vyksta, ar is viso kokia post sovietine zurnaliuga negavo tyrimo ir nusitriede i straipsni ? tikrai kad š kraštas sitas ''laikrastis''
Editukei    Šeš, 2020-04-04 / 13:08

In reply to by QQtis

Moralinis principas pažeistas - kai buvo eilės vyrelis patyliukais nubėgo testuką pasidaryti, nors gyrėsi, kad nebijo. Išverstaskūris. Tai džiaukis, kad nebėra ateinančių - galite dabar antrą kartą nueiti rankytėmis susikabinę ir feisbuke pasireklamuoti.
Blatas    Šeš, 2020-04-04 / 20:24

In reply to by QQtis

Tai meras pasidarė tyrimą pagal blatą. Toks reikalas buvo sovietų laikais. O dabar pagal įstatymą turėtų vėl 2 sav sėdėt karantine. Bet blatas yra blatniesiems bachūrams.
Irena Vasinauskaitė    Šeš, 2020-04-04 / 13:19
Šeštadienio duomenimis, daugiausia neištirtų ėminių šiuo metu Šiaulių ligoninėje – tyrimų čia laukia 605 ėminiai, kurių didžioji dalis surinkta mobiliuose punktuose. „Medicina Practica“ laboratorijoje neištirtų ėminių 420, Kauno klinikose – 350, Nacionaliniame vėžio institute – 189, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – 150. Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/dar-neistirta-apie-2-tukst-eminiu/?fbclid=IwAR1nhh86qmq3n7pdBzND5cnExaurQ6bBeygB0IpiUBoeuKMrB2TyRTobq18
Nuomonė    Šeš, 2020-04-04 / 13:35
Ar tikrai pritrūko darbo? Tegu žurnalistė paskambina ir pabando užsiregistruoti - sužinos, kad vietų nėra, vietų nėra, vietų nėra, ...
Savas    Šeš, 2020-04-04 / 16:19
Nelabai suprantama,turėjau daug panašių simptomų į Covid-19,užsienyje nebuvau,kontaktų galimai neturėjau.Pasidariau testa ir liepė izoliuotis 2savaitėms.Viskas kaip ir normalu apsidraudžiama visų atžvilgiu.Po trijų dienų gaunu neigiamą testo rezultatą ir sms žinutėje aiškiai pabrėžta reikia tęsti izoliacija...Kažkas čia įdomaus...Jos laikausi dėl to toliau todėl ,kad nustatytas ūminis bronchitas,geriu antibiotikus ir turiu nežymią temperatūrą.
ina    Šeš, 2020-04-04 / 17:25
betgi meras tikrinosi ne dabar, kai ,kaip teigiama, nebėra eilių, o prieš savaitę, kai tos eilės buvo. Ką jis čia pučia burbulą tuščioje vietoje ir teisinasi feisbuke . Tai aiškiausias pasinaudojimo tarnybine padėtimi faktas, esant ypač sudėtingai situacijai šalyje. Padorus politikas seniai būtų atsistatydinęs ir atsiprašęs rinkėjų, o ne aiškinęs, koks apsukrus yra
Taigi    Šeš, 2020-04-04 / 18:13
Būtent Veryga davė nurodymą, kad dirbtų nedaugiau kaip vienas punktas, o pavargusiems daktarams duoti pailsėti per šeštadienį ir sekmadienį. Pirmadienį darbas vėl tęsis. Šansų papulti pasitikrinimui nėra. Aišku, jei esi meras, užtenka pasiskambinti ligoninės direktoriui ir susitarti. Viskas pagal įstatymus. Atsistatydink, šmiki.
Pachalujai    Šeš, 2020-04-04 / 19:49

In reply to by kike

... Ir yra pachalujai. Jie visada savo vadą pateisins. O šiaip skaitai facebook-ą ir supranti - ligonis. Visiškas. Po tyrimo jis dar 14 dienų izoliuotos turėjo - tokia tvarka, o ką jis daro? Nebejuokinga.
to - QQtis Šeš, 2020-04-04 / 11:37    Šeš, 2020-04-04 / 18:59
Jūs parašėte netiesą ! Negali pasitikrinti kas tik nori ir kada nori, tai padaryti yra sudėtinga, nebent meluojant apie savo būklę ! Pasidomėkite tuo ir jūsų nuomonė pasikeis !
666    Šeš, 2020-04-04 / 20:23
Tyrimas paimtas kovo 30, siandien turim balandzio 4 atsakymo dar nera, tai tas tyrimo atlikimo greitis ne merui kitoks.
Oi...    Sek, 2020-04-05 / 09:14
Jei politinės partijos tik tokią savo veiklą tesugeba daryti kaip čia, tuomet tegu eina įsidarbinti suvirintojais ir gauti 1111 eurų atlyginimus.
Niu    Sek, 2020-04-05 / 10:25

In reply to by Oi...

Partijos tik mero pachalujams vaidenasi, daugelis kitų mato blatą ir žmogaus neadekvatumą. Ploti reikėtų, jei tikrina ir nieko neranda. Kai netikrina, jei negali ar nespėja, tai verkti reikia. Ilginkit beprasmį saviizoliacijos terminą po neigiamo testo ir didinkit baudas, dar ne taip rezultatai pagerės. Tą jau iš anksto buvo galima prognozuoti.
Osvaldas    Sek, 2020-04-05 / 11:02
Skambinom į 1808 pasakė per mažai simptomų. Esam iš Šiaulių. Nedusti ne karščiuoji, temperatūros neturi. Tai ir ne tikrins.Zmogus jei dirba kasoje tuo labiau rizikos grupėje. Siuntimo negavo.O čia rašo kad darbo neturi. NEBLOGAI.
Černobylis    Sek, 2020-04-05 / 11:52
Migla pučiama dienos metu. Valdžia eilinį kartą meluoja ir sau testus slapčia darosi.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.