Kaip atliekamas dantų implantavimas?

Dantys yra rodiklis į žmogaus sveikatą, dėl to kiekvienas turime rūpintis dantimis ir jų būkle. Be dantų sutrinka ne tik žmogaus gebėjimas tinkamai apdoroti maistą, bet ir sutrinka kalbėjimas, žmogus nepasitiki savimi ir nenori šypsotis. Jei neturite danties arba keleto, tikrai galite išbandyti dantų implantus, kurie pakeis jūsų gyvenimą.

Dantis arba dantų implantas yra ilgalaikis sprendimas pakeisti dantis, kurie laikui bėgant buvo pažeisti. Dantų implantai yra dirbtiniai dantys, kurie įdedami į žandikaulį, kad galėtumėte normaliai kramtyti ir kalbėti. Jie taip pat gali palaikyti dantų vainikėlius ir protezus, veikdami panašiai kaip jūsų natūralios šaknys. Dantų implantai taip pat idealiai tinka atkurti pasitikėjimą dėl pažeistų ar trūkstamų dantų. Pats implantas naudoja tai, kas žinoma kaip atrama, kuri pritvirtinama prie žandikaulio kaulo. Atrama iš esmės veikia kaip jūsų danties šaknis, fiksuoja jūsų implantą ir susilieja su dantenomis bei žandikauliu. Tada atrama uždengiama dirbtiniu dantimi arba karūna, kad būtų suteikta natūralaus danties išvaizda.

Implantų ir alternatyvų privalumai

Dantis atstatyti yra geriausia su dantų implantais, kadangi tai patogus, saugus ir ilgalaikis sprendimas, kuris padės išspręsti daug problemų. Du didžiausi dantų pakeitimo privalumai yra atkurtas pasitikėjimas savimi ir jie leidžia patogiai kramtyti bei valgyti. Dantų implantai nėra vienintelis būdas pakeisti trūkstamus dantis, galite pastebėti, kad karūnėlė ar dalinis protezas yra tinkamesnis, ypač jei dalį danties (ar dantų) galima išgelbėti. Dantų implantai taip pat yra puiki alternatyva dantų protezavimui. Taip yra todėl, kad dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą, o jei jie yra išimami, jie nesukels tiek diskomforto kaip protezai – laikui bėgant kintant burnai, dantų protezai negalės prisitaikyti. Išimami implantai gali būti pertvarkyti, kad atitiktų jūsų burnos formą. Jei nesate tikri, ar jums reikalingas dantų implantas, galite aptarti savo galimybes su savo odontologu pradinės apžiūros ar konsultacijos metu.

 

Kam reikalingas pradinis įvertinimas?

Jūsų danties implantavimo procesas prasideda nuo pirminio įvertinimo, kad suprastumėte reikalingo gydymo mastą. Tai greičiausiai apims rentgeno nuotrauką, kad gydytojas įvertintų jūsų dantų būklę, ir jūsų dantų modelį, kad jūsų odontologas galėtų sukurti implantą, atitinkantį jūsų natūralius dantis. Tada bus įvertintas jūsų žandikaulio kaulas, siekiant užtikrinti, kad saugu pakeisti esamus dantis naujais implantais. Tai gali užtrukti ilgiau, priklausomai nuo jūsų žandikaulio būklės ir jums reikalingų implantų skaičiaus. Sudėtingesniais atvejais galite būti nukreipti pas žandikaulių chirurgą arba periodontologą. Tai taip pat apims bet kokių sveikatos būklių, kurios gali kelti pavojų gydymo procesui, aptarimą. Pavyzdžiui, jei sergate ar vartojate vaistus nuo širdies ar plaučių ligos, prieš pradėdami gydymą turite informuoti odontologą. Taip siekiama užtikrinti, kad jūsų odontologas galėtų paskirti tinkamus antibiotikus, kad išvengtų infekcijos. Tada jūsų odontologas ir jų komanda apibūdins procedūros procesą ir paskatins jus užduoti visus klausimus prieš pradedant procedūrą.

 

Dantų implantavimo procedūros paaiškinimas

Dantų implantavimo procedūros dažnai atliekamos etapais, todėl prieš atliekant tolesnius darbus reikia atlikti papildomus apsilankymus, kad įsitikintumėte, jog žandikaulio kaulas gerai išgyja. Paprastai implantacijos procedūra pradedama pašalinus pažeistą dantį, po to įvertinamas žandikaulio kaulas, siekiant užtikrinti, kad jį saugu operuoti (tai gali apimti nedidelį kaulo persodinimą). Kai žandikaulis sugis, naujas implantas įdedamas į dantenas. Tada žandikauliui prireiks laiko sugyti, kol bus įkišta atrama (tai yra varžtas, kuris įdedamas į jūsų implantą). Jį įdėjus, implantą galima saugiai įdėti į dantenų liniją. Tai nėra greitas procesas ir galite tikėtis kelių apsilankymų pas odontologą per kelis mėnesius, kad užtikrintumėte saugų ir visišką pasveikimą.

Kviečiame sužinoti plačiau apie: dantų implantaciją: implantų rūšis, implantavimo metodus.

Užs. Nr. 527381