Kada būtina apsilankyti pas kinezaterapeutą?

Karolina Grabowska iliustracija iš pexels.com
Net ir gyvenantys aktyviai bei sveikai – kartais turi apsilankyti pas šį specialistą. Žinoma, geriausia, kai tai yra padaroma kuo greičiau, kai tik pajuntami kokie nors ligos simptomai arba kai atrodo, kad Jūsų kūnas nebe toks, koks anksčiau.

Atsiradus įvairaus tipo raumenų skausmas, uždegimams – į pagalbą ateina kineziterapeutas. Drąsiai sakome, kad tai vienas tų profesionalų, kuris sulaukia su metais vis jaunesnių pacientų, kurie dažnai dėl sėdimo darbo serga įvairiomis lėtinėmis ligomis. Pastarosios anksčiau "karaliavo" kur kas vyresnio amžiaus žmonių rate.

Platus specialisto paslaugų spektras

Jeigu nesate tikras, ar Jums reikalingos kineziterapeuto konsultacijos – geriausia yra užsirašyti joms ir tuomet tiksliai, pasitarus su specialistu ir išsakius savo problemas, žinosite, kokie turi būti tolimesni Jūsų žingsniais. Juk, visgi, jeigu reikia ne šios sferos specialisto – jis jus nukreips ten, kur ir reikia.

Dažniausiai užsirašyti konsultacijai verta tuomet, kai:

1. Kankina ir yra jaučiami kaklo, tarpumenčių, juosmens skausmai.
2. Juntami raumenų skausmai.
3. Tada, kai jaučiamas lėtinis sąnarių skausmas.
4. Kai yra juntami neurologiniai simptomai.
5. Kai patempiami raiščiai.
6. Kai kyla uždegimai.
7. Patyrus traumas.
8. Ir panašiais atvejais.

Dažniausiai yra girdimas mitas, kad šios sferos specialistas reikalingas tik po traumų arba konkrečių operacijų. Tai nėra tiesa. Teikiamų paslaugų spektras yra labai platus ir liūdna, tačiau vis jaunesnio amžiaus asmenims tenka ieškoti profesionalo, kuris gali padėti nugalėti lėtinius skausmus.

Tikrai ne tik tada, kai sergama

Dažniausiai į medikus kreipiamasi tuomet, kai liga jau būna pažengusi. Tai yra dažno daroma klaida. Juk kuo liga labiau progresavusi – tuo ją nugalėti yra sunkiau. Ankstyvos stadijos yra ne tik gydomos greičiau ir paprasčiau, tačiau, tikėtina, kad bus išgydomos be jokių pasekmių.

Tinkamai rūpinkitės savimi

Kuo ilgiau yra laukiama – tuo sveikatos problemos auga. O niekas kitas nėra atsakingas už tai, kad mes būtume sveiki. Tik mes patys. Medikų specialistų yra daug, privačiose klinikose eilės nėra didelės, tad pasirūpinti savimi – ne galimybė, tačiau būtinybė.
 

Užs. Nr. 543558