Diagnostikos klaida galėjo būti lemtinga

Diagnostikos klaida galėjo būti lemtinga

Diagnostikos klaida galėjo būti lemtinga

Šiaulietė Ingrida Jogaudienė šiandien turi daug klausimų medikams dėl jos ketverių metukų sūnaus gydymo Šiaulių motinos ir vaiko klinikoje. Medikai kelias dienas augino bakteriją, įtardami, jog galima infekcija. Tuo tarpu vaikui trūko apendicitas ir prasidėjo gangrena.

Regina MUSNECKIENĖ

Berniukas kentėjo skausmus

Ingrida Jogaudienė redakcijai pasakojo, jog sekmadienį, jos sūnui pradėjo skaudėti pilvą. Pirmadienį mama paskambino šeimos gydytojui. Šis sutiko atvažiuoti 16 valandą. Tačiau vaikas pradėjo vemti, dar blogiau jautėsi. Mama nusprendė nelaukti gydytojo — tuoj pat vežti vaiką į ligoninės priimamąjį.

Berniuką paguldė į ligoninę. Gydė lašelinėmis, skausmai nesiliovė. Antradienį visą dieną sūnus prasėdėjo ant puodelio. Viduriavo. Pakilo temperatūra.

Ligoninėje atsidūrė ir mažasis metų ir dviejų mėnesių I. Jogaudienės sūnus. Jis taip pat viduriavo. Medikai sako, jog būtent tai juos ir suklaidino — manyta, kad broliukams skrandžio ir žarnyno uždegimas.

Paimti mėginiai išsiųsti į laboratoriją. Manyta, jog liga — infekcinė. Laukta kas išaugs iš pasėlio.

Berniuką gydė jauna pediatrė ir Priėmimo, skubiosios diagnostikos ir intensyvios slaugos skyriaus vedėja Liuda Bekerienė. Kadangi sūnelis vis labiau silpo, ketvirtadienį mama pareikalavo siuntimo į Kauną. Gydytoja nusprendė paprašyti chirurgo konsultacijos.

Po echoskopijos — į reanimaciją

Berniukas echoskopuotas. Po echoskopijos skubiai perkeltas į Reanimacijos skyrių.

Berniukas dar kartą echoskopuotas Respublikinės Šiaulių ligoninės specialisto. Tuomet mama sužinojo, kad jos sūneliui pilvaplėvės uždegimas, trūkęs apendicitas. Jau prasidėjusi gangrena. Vaikas skubiai operuotas. Jam teko pašalinti dalį pilvo taukinės.

Po operacijos ligonis grąžintas į Reanimacijos skyrių. Tačiau dar kurį laiką kentė didelius skausmus. Ligoninėje teko praleisti šešiolika dienų.

„Sūnui reikės labai griežtai laikytis dietos. Štai ir dabar prašo sausainių su pieneliu, o pieno negalima duoti. Be to, žarnose vėl bet kada gali išaugti pūlinukas,“ — skundėsi I. Jogaudienė.

Iš šiandien vaiko mamai kyla daug klausimų. Kodėl berniukas iš karto neechoskopuotas? Gal taupyta? Kodėl nesureaguota, kai vaikas visą dieną viduriavo?

Netipinė klinika

Moters ir vaiko klinikos Priėmimo, skubiosios diagnostikos ir intensyvios slaugos skyriaus vedėja Liuda Bekerienė „Šiaulių kraštui“ sakė prisiimanti visą atsakomybę ir suprantanti mažojo paciento tėvus. Ji sakė atsiprašanti tėvų ir akcentavo, jog vaiką žiūrėjusi nuoširdžiai. O diagnostikos klaida įvyko todėl, kad ligoniui pasireiškė netipinė apendicito klinika.

Sergant apendikso arba taip vadinamos kirmėlinės ataugos uždegimu, neviduriuojama. Todėl manyta, jog vaikams skrandžio ir žarnyno uždegimas. Juolab, kad viduriavo abu broliukai.

Tai, kad susirgo abu vienos šeimos vaikai, pasak Liudos Bekerienės, ir sumažino medikų budrumą. Echoskopuoti jie nematė prasmės, nes esant žarnyno uždegimui, echoskopas nesuteikia jokios informacijos. Be to, tuo metu atostogavo gydytojas echoskopuotojas. Tiesa, buvo, kas jį pakeičia esant labai svarbiam reikalui.

OPERACIJA: Vaiko gyvybę teko gelbėti operuojant.