Baziniai niuansai apie stuburo tomografiją. Nurodo specialistas

tomografija
Jeigu iki šiol niekada neteko pasinaudoti stuburo kompiuterinės tomografijos galimybėmis – tokiu atveju siūlome nieko nelaukti ir esant skausmui kuo greičiau kreiptis į medikus, kurie išties – gelbėja gyvybes.

Žinoma, stuburo kompiuterinė tomografija apima tam tikrus aspektus, kurie lemia, kad suteiktos paslaugos leis gauti ne tik tikslius rezultatus, tačiau ir įvertinti juos iš labai skirtingų pozicijų. 

Apie tai kalbamės su mediku Karoliu.

Bijoma skausmo, kurio nėra

Gana gajus mitas, kad kompiuterinė tomografija kelia žmogui skausmą tyrimo metu. Tai yra netiesa, kadangi tyrimas neturi ne tik jokio neigiamo poveikio žmogaus sveikatai, tačiau taip pat ir nekelia jokio skausmo.

Mes raminame savo pacientus, kurie kartais internete perskaito labai daug neteisingos informacijos. Jie bijo, kad skaudės ir panašiai. Tačiau jokio nemalonaus potyrio tikrai neteks patirti,- akcentuoja medikas. Jis siūlo daugiau skaityti apie tyrimą puslapyje - tomografija.lt/.

Kainos – kiekvieno galimybės

Jeigu norite, kad kompiuterinė tomografija būtų padaryta nemokamai – tokiu atveju reikalingas siuntimas, kurį dažniausiai išduoda šeimos gydytojas. Visgi, dažniausiai tyrimams tenka nemažai laukti, kadangi prioritetas teikiamas tiems, kurie susimoka už jį. 

Kadangi šiuo metu paslaugų kainos gana mažos – investuoti į savo sveikatą – apsimoka.

Žiūrėkite, kokias tiksliai paslaugas gausite. Geriausia, kai ne tik atliekama tomografija, tačiau taip pat medikas paaiškina – ką reiškia tyrimas ir kaip reikia gydytis,- nurodo Karolis.

Reikia keisti gyvenimo tempą

Dažniausiai stuburo skausmai rodo, kad žmogus gyvena ne pagal savo organizmo galimybes. Labai dažnai žmogus per mažai juda arba kasdien kelia didelius svorius, kurie sugadina stuburą. To išvengti galima pakeitus gyvenimą, daugiau mankštinantis, tačiau taip, kaip reikia Jūsų kūnui. 

Dažniausiai medikai teikia reabilitacijos planus, kurie ilgainiui padeda sutvarkyti sveikatos problemas, tačiau nepamirškite, kad tam yra būtinas reguliarumas ir nuolatinis dėmesys savo kūnui.

Gera, kad šiuo metu medicina yra tokia laksti ir tuo pačiu jos galimybės – tokios atviros. Tereikia jomis pasinaudoti ir gyventi sveikai bei rūpinantis savimi, kadangi to yra vertas kiekvienas.

Užs. Nr. 501884