Atskleista, kaip galima atsukti biologinį laikrodį

Aistė Pranukevičienė, įmonės „Ecosh“, prekiaujančios maisto papildais, vadovė.
Birželio 14-16 d. Londone vykusioje konferencijoje „Health Optimisation Summit“ buvo pristatytos naujausios sveikatingumo ir ilgaamžiškumo tendencijos. Renginyje savo įžvalgomis dalijosi garsūs pasaulio ekspertai, tokie kaip Gary Brecka, Jim Kwik, Tim Gray ir kiti. Aistė Pranukevičienė, įmonės „Ecosh“, prekiaujančios maisto papildais, vadovė, nuolat gilinanti žinias sveikatingumo srityje, dalijasi svarbiausiomis konferencijoje pristatytomis naujovėmis.

Sveika gyvensena, įskaitant sportą ir sveiką mitybą, padeda mums išlikti sveikiems ir energingiems. „Konferencijoje daugiausia dėmesio sulaukė žinia, kad mokslininkai ir ilgaamžiškumo entuziastai jau gali ne tik sustabdyti savo biologinį (ne chronologinį) amžių, bet ir jį atsukti atgal. Tai jau nebe mitas ar fantastikos filmas, o realybė – klausimas tik, kada pradėsime stabdyti savo biologinį laikrodį visi“, – teigia Aistė Pranukevičienė, įmonės „Ecosh“ vadovė. Apie tai kalbėjo ir savo pavyzdį pateikė konferencijos įkūrėjas, vienas žymiausių Jungtinės Karalystės biohakerių, Tim Gray.

Šiam procesui įtakos turi daugybė veiksnių: mityba, fizinis aktyvumas, miego kokybė, pakankamas vandens kiekis organizme, tinkamas saulės šviesos kiekis, sveiki socialiniai ryšiai, detoksikacija ir subalansuota emocinė būsena. Daugelis pranešėjų taip pat pabrėžė minčių svarbą ir jų poveikį sveikatai. Žymus pranešėjas, turintis unikalią atmintį, Jim Kwik dalijosi, kaip mintimis galime pagerinti savo sveikatą ir fizines galimybes. Pranešimo metu visi kartu su Jim Kwik atlikome pratimą, kurio metu, naudodamiesi vien tik minčių galia ir vizualizacija, galėjome padidinti savo fizines galimybes, šiuo atveju – lankstumą, ir atlikti žymiai didesnės amplitudės rankos pasukimą.

Judėjimas – vienas iš svarbiausių veiksnių, galinčių prailginti gyvenimą

Biologas, funkcinės medicinos ekspertas ir mitybos specialistas Mike Mutzel pabrėžė, kad judėjimo reikšmė tampa vis aktualesnė. Nors mitybos svarba ir protarpinis badavimas yra vertinami teigiamai, vis dėlto daug svarbiau yra raumenų masės auginimas ir raumenų jėga. Šiandien daug dėmesio skiriama riebalų masės matavimui, tačiau siekiant išlaikyti pakankamą jėgą senatvėje, būtina užtikrinti pakankamą raumenų masės kiekį ir jėgą. Rekomenduojama reguliariai stebėti savo biomarkerius: atlikti atsispaudimus, prisitraukimus ir kitus jėgos pratimus. Specialistai pataria atlikti kompleksinius pratimus, kurie įtraukia bent du sąnarius ir kelias raumenų grupes, pavyzdžiui, atsispaudimus.

Mike Mutzel teigė, kad esminis skirtumas yra tarp 5000 ir 8000 žingsnių per dieną – daugiau žingsnių reikšmingai sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Jei nėra laiko ilgoms treniruotėms, puikiai tinka aukšto intensyvumo pratimai – bent kelios minutės kas kelias valandas gali ženkliai pagerinti širdies raumens veiklą.

Naujausios tendencijos

Gary Brecka, pasaulyje žinomas ekspertas, turintis daugiau nei 20 metų biohakingo ir funkcinės medicinos patirtį, kalbėjo apie tyrimų reikšmę bei svarbą kiekvienam žinoti, kokių medžiagų organizmui trūksta. Anot jo, daugelis ligų kyla dėl tam tikrų medžiagų trūkumo, todėl ateityje jis prognozuoja platų genetinių tyrimų taikymą medicinoje, siekiant užkirsti kelią lėtinėms ligoms. Sužinoję, kokių maistinių medžiagų negalime įsisavinti, galėtume jas vartoti papildomai ir bioaktyviomis formomis, kurios yra būtinos organizmui.

„Norint gyventi ilgą ir sveiką gyvenimą, reikia dėti nemažai pastangų ir sąmoningai prisiimti atsakomybę už savo sveikatą. Tvarkingas miego ritmas ir meditacija, saulės pasitikimas ryte – tai nemokami ir mažai pastangų reikalaujantys veiksmai, kuriuos gali tobulinti kiekvienas. Vis dėlto, svarbiausia yra kasdieniai maži žingsniai, disciplina, sveiki socialiniai ryšiai ir pozityvus požiūris“, – teigia Aistė Pranukevičienė.

ecosh

Uždegiminių procesų bei gliukozės lygio kraujyje stebėjimas

Nors konferencijoje buvo akcentuojama taisyklingos mitybos svarba, daugiausia dėmesio buvo skiriama ląstelių veiklai, jų atsinaujinimo procesams, detoksikacijai bei uždegiminių rodiklių ir gliukozės lygio kraujyje stebėjimui.

Uždegimo atsiradimo organizme priežastys gali būti įvairios – glikacija, oksidacija, sunkieji metalai, teršalai, detoksikacijos proceso sutrikimai ir kt., dėl kurių kūnas pradeda senti greičiau (angl. inflamm-aging). „Health Optimisation Summit“ konferencijoje ypatingas dėmesys buvo skirtas detoksikacijos procesams ir ląstelių atsinaujinimui. Vienas iš naudingų pavyzdžių yra sauna arba infraraudonųjų spindulių pirtis – jų reguliaraus lankymo nauda jau įrodyta moksliškai.

Be to, vykdoma daug mokslinių tyrimų apie naujus maistinius ingridientus. Pasak Johannes Weiss, kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie mitochondrijų (ląstelių dalies, labai svarbios mūsų sveikatai) atsinaujinimo kasdien vartodami magnio papildus.

„Gliukozės lygis ir individualūs jos koncentracijos matavimai kraujyje taip pat tampa vis plačiau nagrinėjama tema“, – teigia UAB „Ecosh“ įmonės vadovė Aistė Pranukevičienė. Vis daugiau kalbama apie tai, kad žmonės matuos, vertins savo gliukozės indeksą ir supras, kaip vienas ar kitas produktas veikia jų gliukozės lygį kraujyje. Pavyzdžiui, pasak pranešėjo Dr. James McCarter, pastebėta, kad tas pats obuolys skirtingiems žmonėms gali sukelti visiškai skirtingus gliukozės šuolius, jau nekalbant apie tai, kad skirtingu metu vartojamas obuolys taip pat turi skirtingą poveikį.

Konferencijoje kelis kartus buvo patvirtinta teorija apie maisto produktų valgymo tvarkos svarbą, kai pirmiausia rekomenduojama valgyti daržoves, vėliau – baltymus, o galiausiai – angliavandenius. Norint sumažinti gliukozės šuolius po valgio, rekomenduojama pasivaikščioti. Kadangi šiandien daugelis suaugusiųjų nežino apie savo atsparumą insulinui ir prediabetinę būklę, ši tema ateityje taps vis svarbesnė.

Užs. Nr. 556787