Vyrų krepšinio rinktinės treneris Darius Maskoliūnas: rinktinėje taikysime „Žalgirio“ sistemą

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Už naująjį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerį Darių Maskoliūną balsavo balsavo 13 LKF Vykdomojo komiteto narių, o už LKF trenerių tarybos iškeltos Antano Sireikos kandidatūrą – vienas.
Antradienį vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdyje naujuoju Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu buvo paskirtas Darius Maskoliūnas.

Kauno "Žalgirio" klubo vyr. trenerio Šarūno Jasikevičiaus asistentu dirbantis strategas šiose pareigose pakeis po planetos pirmenybių pasitraukusį Dainių Adomaitį.

LKF VK posėdyje už LKF prezidento Arvydo Sabonio pasiūlytą D. Maskoliūno kandidatūrą balsavo 13 narių, o už LKF trenerių tarybos iškeltos Antano Sireikos kandidatūrą – vos vienas.

"Situacija buvo tokia, kad teko greitai ieškoti naujo rinktinės trenerio. Kitas dalykas – Dariaus nuopelnų pristatyti daug nereikia – jis 10 metų dirba aukščiausiame lygyje, rinktinėje dirbo su Jonu Kazlausku, treniravo "Žalgirį", "Rytą", dirba Eurolygoje su vienu geriausiu treneriu, pats žaidė, pats treniravo, gerai pažįsta žaidėjus", – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Sabonis.

Pasak LKF prezidento, gavęs pasiūlymą, D. Maskoliūnas svarstė apie savaitę ir galiausiai pateikė teigiamą atsakymą.
Eurolygoje rungtyniaujantis Kauno "Žalgiris" nedarė kliūčių D. Maskoliūnui dirbti su rinktine, nors dėl to jis negalės padėti komandai kai kuriose rungtynėse.

Lietuvos krepšinio vadovai neneigė, kad rinktinės trenerio postą siūlė ir pačiam Š. Jasikevičiui.
"Kalbėjomės ir su Šaru, bet jis pasakė, kad yra daug darbo su komanda, jame labai išsikrauna. Tikėkimės, kad kažkada ateityje jis treniruos rinktinę", – vylėsi LKF prezidentas.

A. Sabonio kadencija LKF prezidento poste baigsis po 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių. Būtent tiek galios ir D. Maskoliūno sutartis.

Dėl skubotos situacijos, apie D. Maskoliūno kandidatūrą nebuvo kalbėta su rinktinės žaidėjais, bet A. Sabonis tikisi, kad palaikymą treneris turės.

Svarbiausias rinktinės tikslas – patekimas į olimpines žaidynes.
"Planai paprasti – dalyvauti atrankų "languose", kai žaisime su Belgija ir Čekija namuose, laimėti atrankos turnyrą ir patekti į olimpines žaidynes. Nelengva vizija, bet Lietuvos rinktinė tai nėra pirmas kartas, kai reikės varžytis olimpiniame atrankos turnyre. Tikimės, kad iš to sėkmingai išbrisime vėl", – sakė A. Sabonis.

Tarp pretendenčių rengti olimpinį atrankos turnyrą yra ir Lietuva. LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas prisipažįsta, kad konkurencija bus didelė, tačiau su valdžios palaikymu Lietuva gali tikėtis šeimininkų teisių. Lapkričio 15 dieną bus oficialiai paskelbtos kandidatės, o 27 dieną paaiškės olimpinių atrankos turnyrų šeimininkai.

"Mes iš savo pusės padarėme viską. Visi nori žaisti namuose, nes pasirengimui daug laiko nebus, o keliaujant reikėtų dar aklimatizuotis. Džiaugiamės, kad turime valstybės, miesto ir LTOK palaikymą ir požiūrį, kad tokių renginių Lietuvai reikia, todėl tikimės teigiamo atsakymo. Nežinome, kiek iš viso kandidatų bus, bet jau aišku, kad kroatai turi stiprų valstybės užnugarį, tą patį galiu pasakyti ir apie serbus. Bet kokiu atveju, ne viską dar žinome, ir viskas gali apsiversti aukštyn kojomis", - sakė M. Špokas.

Kitais metais Lietuvoje vyks "FIBA Europe" generalinė asamblėja, Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatas, todėl šį sąrašą norima papildyti ir olimpine atranka.

***

„Labai daug laiko svarstymams neturėjau. Po pokalbio su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentu Arvydu Saboniu ir po rungtynių su Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) gal antrą ar trečią dieną priėmiau sprendimą. O sveikinimų jau gavau daugiau nei per gimtadienį, tikiuosi visi jie – nuoširdūs“, - spaudos konferencijoje sakė D. Maskoliūnas.

Treneris prisipažino, kad nebijo imtis šių pareigų, nors sutinka, kad perteikti savo idėjas rinktinės krepšininkams bus sudėtinga.

„Kaip sakė gerbiamas Antanas Sireika, tai šiose pareigose einama ant dar neužkurto laužo. Kažkiek jaudulio ir nežinomybės yra, nes situacija yra tokia dvejopa. Laukia „langai“, kuriuose žaidi dvejas rungtynes be pagrindinių žaidėjų, kurie vėliau žais atrankoje, o vėliau turi tik dvi savaites pasiruošimui. Perteikti savo sistemą bus labai nedaug laiko, bet bandysime padaryti viską, kas įmanoma geriausiai ir sieksime užsibrėžto tikslo“, - aiškino D. Maskoliūnas.

Naujasis treneris prisipažino, kad apie darbo trukmę su A. Saboniu nekalbėjo, bet tikslai suplanuoti iki olimpinių žaidynių.

„Kalbėjomės tik apie dabartinę situaciją ir tai, kaip padėti Lietuvos krepšinio rinktinei“, - sakė D. Maskoliūnas, pridūręs, kad sprendimui imtis rinktinės vairo neprieštaravo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

D. Maskoliūnas jau atskleidė ir savo asistentų pavardes – jais dirbs Tomas Masiulis ir Benas Matkevičius.

Nepaisant to, kad praeityje strategas yra dirbęs šalies rinktinėje, taip pat treniravęs „Žalgirį“ ir Vilniaus „Rytą“, pastaruosius ketverius metus jis dirbo trenerio asistento pareigose.

„Rezultatas parodys ar tai kažką lemia. Neslėpsiu, kad ketverius metus sėdžiu labai komfortabilioje vietoje, dirbdamas „superiniame“ klube su puikiu štabu ir vienu geriausių trenerių Europoje. Rinktinė man bus savo paties pasitikrinimas, ką per tuos ketverius metus išmokau, kaip paaugau ir patobulėjau. Manau, kad viskas pasimatys dirbant. Faktas, kad žmonėms gali kilti kažkokie klausimai, bet manau, kad esu pasiruošęs naujoms pareigoms“, - pabrėžė D. Maskoliūnas, sulaukęs palaikymo tiek iš šeimos, tiek iš kitų trenerių.

Kaip privalumą, treneris įžvelgia savo patirtį dirbant šalies rinktinės. Dėl to, jam yra pažįstama nacionalinės komandos virtuvė ir atmosfera.

„Rinktinės situacija manęs nebaugina. Ten visą laiką yra „kosminė“ atmosfera, „superiniai“ žmonės, geriausios sąlygos. Žinau, kad visą tai rasiu ir dabar. Vienintelis klausimas yra absoliutus laiko neturėjimas ir galimybė per trumpą laką perteikti savo filosofiją“, - aiškino D. Maskoliūnas.

D. Maskoliūnas atskleidė, kad kol kas su rinktinės kandidatais tik susirašė, o kalbėjosi tik su „Žalgirio“ lietuviais. Jis prisipažino, kad rinktinės kandidatų sąraše bus Kinijoje rungtyniaujantis Donatas Motiejūnas. Taip pat treneris atskleidė, kad šiuo metu jam nelabai priimtinas dviejų NBA rungtyniaujančių lietuvių – Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno duetas.

Treneris pabrėžė, kad „languose“ bus sudėtinga rinktinėje išvysti „Žalgirio“ krepšininkus, kurie yra tausojami Eurolygos kovoms.

„Žalgiris“ niekada nebuvo prieš tai, kad žaidėjai atstovauti rinktinei, tiesiog viską lemia situacija kalendoriuje. Aš labai norėčiau, kad kuo daugiau žalgiriečių žaistų rinktinėje, nes faktas, kad rinktinėje bus „Žalgirio“ sistema. Dėl to turėti kuo daugiau žalgiriečių, kurie ją žino, būtų nuostabu, bet žinau, kad taip nebus“, - pasakojo D. Maskoliūnas.