Tokijo žaidynėse debiutavęs Andrius Skuja užėmė devintą vietą

Dainiaus OŽALO (LPAK) nuotr.
Andrius Skuja ieties metimo rungtyje užėmė devintą vietą.
Tokijo paralimpinėse žaidynėse Lietuvos rinktinės kapitonas Andrius Skuja pirmadienio rytą žengė į Tokijo olimpinio stadiono ieties metimo sektorių ir įrankį nuskraidino 45 metrus 9 centimetrus.

F46 negalios klasės sportininkų varžytuvėse sėkmingiausias buvo pirmas A. Skujos bandymas. Antruoju mėginimu šiaulietis numetė ietį 42 metrus 8 centimetrus, o trečias bandymas nebuvo įskaitytas. Devintą vietą užėmęs lietuvis į finalą nepateko ir pasitraukė iš tolesnės kovos.

Paralimpiniu čempionu tapo Šri Lankos atletas Dinešas Prijanas Heratas Mudijanselažas, jis užfiksavo pasaulio rekordą – 67 metrai 79 centimetrai. Antra vieta ir sidabras atiteko indui Devendrai – 64 metrai 35 centimetrai. Bronza pasipuošė kitas indas Sundanas Singhas Gurjaras – 64 metrai 1 centimetras.

A. Skuja nebuvo patenkintas savo pasirodymu, bet tikėjosi atsigriebti kitoje rungtyje.

„Toks jausmas buvo, kad pirmą kartą varžausi su kitų šalių atstovais ieties metime. Atrodo, nebuvo net daug to jaudulio. Aišku, iš vakaro mintyse ietį mėčiau... ir prisimėčiau. Norėjosi geresnio rezultato, savo asmeninį norėjosi pagerinti. Bet gavosi toks paralimpinis krikštas koks gavosi. Dabar reikia pailsėti ir jau ruoštis kitam startui, ten stengtis pasirodyti geriau“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas.

Tokijo žaidynėse A. Skujos laukia dar vienas startas. Šiaulietis trečiadienį dalyvaus pagrindinėje savo rungtyje – rutulio stūmimo, Šiemet sportininkas yra iškovojęs Europos čempionato sidabrą.

A. Skujos treneris – Deimantas Jusys.