Paralimpietis Andrius Skuja į Tokiją išvyko su Šiaulių miesto vėliava

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Andriui Skujai ir jo treneriui Deimantui Jusiui įteikė miesto vėliavą.
Ketvirtadienio pavakarę Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre lengvaatletis Andrius Skuja oficialiai išlydėtas į Tokijo vasaros paralimpines žaidynes, vyksiančias rugpjūčio 24–rugsėjo 5 dienomis.

Į paskutinę prieš kelionę į Japoniją paralimpiečio treniruotę atvyko treneriai Deimantas Jusius ir Tolvydas Skalikas, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas bei Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

Linkėdamas sportininkui sėkmės, meras A. Skujai įteikė Šiaulių miesto vėliavą: „Mes linkime tau su šia vėliava nuvažiuoti ir grįžti iškelta galva.“

Iš Kuršėnų kilęs paralimpietis sakė: nors popierizmo bei dokumentų ruošimo būta daug, kelionei jis pasiruošė.

Nuskridus A. Skujos laukė 6 valandų kelionė į viešbutį. Pasak trenerio D. Jusio, kelionė „nuo lovos iki lovos“ iš viso truko apie 24 valandas.

Beveik 7 metus su treneriais sportuojantis A. Skuja sakė, jog apie varžybas kol kas stengiasi negalvoti: „Anksčiau laiko pradėti dalyvauti nenoriu. Aišku, tikiuosi geriausiai sudalyvauti kaip galiu.“

Antradienį 14 valandą (Lietuvos laiku) Tokijo paralimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje A. Skuja neš Lietuvos trispalvę.

„Noriu padėkoti už suteiktą pasitikėjimą nešti Lietuvos vėliavą Tokijuje. Tai – garbė ir atsakomybė. Visos komandos vardu pažadu, kad Tokijuje už trispalvę atiduosime visas jėgas“, – per rugpjūčio 13-ąją Prezidentūroje vykusias nacionalinės paralimpinės rinktinės išlydėtuves į žaidynes sakė A. Skuja.

Rugpjūčio 30 dieną 3.30 valandą (Lietuvos laiku) sportininko lauks ieties metimo finalas, o rugsėjo 1 dieną 3.30 valandą (Lietuvos laiku) – rutulio stūmimo finalas.

Į Tokiją iš viso išvyko 11 Lietuvos paralimpiečių.