„Šiauliai“ — SEB BBL finalo šešete

Praeitą šeštadienį namuose rezultatu 91:88 įveikę „Lietuvos ryto“ ekipą “Šiauliai“ iškovojo devintą pergalę ir užėmę penktą vietą SEB BBL turnyrinėje lentelėje užsitikrino kelialapį į pirmenybių finalą.

Marina VISOCKIENĖ

marina@skrastas.lt

Prarado 20 taškų persvarą, bet laimėjo

Pirmosios dvi rungtynių minutės buvo sėkmingesnės vilniečiams. Po realizuotų Marijono Petravičiaus, Stepono Babrausko ir Artūro Jomanto metimų jie išsiveržė į priekį 6:2. Tie patys keturi taškai varžovus svečių naudai skyrė ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui (14:18). Po taiklių Mindaugo Kuzminsko, Gedimino Maceinos ir Gintaro Kadžiulio krepšio atakų šeimininkai pirmavo 24:18. Tačiau paskutines dvi kėlinio minutes nebepataikę nė taško, jį pralaimėjo 24:27.

Visą antrąjį ketvirtį šiauliečiai lipo varžovams ant kulnų, ne kartą išlygindami rezultatą. Ir tik dvi taiklios Milko Bjelicos baudos paskutinę kėlinio minutę rezultatą minimaliu skirtumu persvėrė vilniečių naudai — 45:44.

Sėkmingiausias „Šiauliams“ buvo kelios paskutinės trečiojo ir pirmosios ketvirtojo kėlinio minutės. Šešių minučių atkarpą jie laimėjo rezultatu 20:1 ir persvarą padidino iki šioms varžyboms rekordinių 20 taškų — 75:55. Labiausiai prie šio šiauliečių proveržio prisidėjo legionierius Stefhonas Hannahas, tuomet pelnęs net 15 iš 20 “Šiaulių“ įmestų taškų.

Tačiau porą ketvirtojo kėlinio minučių nepelnydami taškų šiauliečiai prarado turėtą persvarą, skirtumas sumažėjo iki 10 taškų — 78:68. Priešpaskutinę rungtynių minutę vilniečiai pavojingai priartėjo — 87:88. Ir tik taiklių M. Kuzminsko ir G.Kadžiulio baudų paskutinę varžybų minutę dėka „Šiauliai“ trim taškais nutolo 91:88.

„Šiaulių“ gretose pelningiausi buvo Stefhonas Hannahas ir Andrius Šležas, pelnę po 21 tašką, tarp “Lietuvos ryto“ žaidėjų — tiek pat taškų surinkęs Steponas Babrauskas.

Trenerių komentarai

Antanas Sireika, vyriausiasis „Šiaulių“ treneris:

— Šiandienos pergalę lėmė visos komandos susiklausymas, ypač tai matėsi trečiojo kėlinio pabaigoje. Siekiu tai įskiepyti žaidėjams. Šiose rungtynėse ne kartą žaidėjai buvo aikštėje subėgę į būrį pasitarti. Ši smulkmena, mano manymu, yra labai reikšmingas dalykas. Žaidėjai turi mokėti ne derinius, bet ir žaisti ekspromtu, jausti vienas kitą aikštelėje.

Kodėl ketvirtajame kėlinyje nuo mūsų nusisuko Fortūna? Negalima jos pykdyti, net turint didelę persvarą nereikia atsipalaiduoti, būtina toliau kovoti. Šiuo atveju Fortūna, matyt, mylėjo žiūrovus: atkūrė intrigą rungtynėse.

Džiaugiuosi Stefhono Hannaho pasirodymu, tikiu, kad jis prisiminė neseniai vykusią LKL žvaigždžių dieną. Jo ir kitų krepšininkų po ilgosios pertraukos paprašiau, kad eitų į aikštelę su šypsena, gera nuotaika, dovanotų žiūrovams gražų reginį.

Rimas Kurtinaitis, Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris:

— Pirmiausia norėčiau pasveikinti „Šiaulių“ komandą ir jų trenerį Antaną Sireiką su pergale. Šiauliečiai tikrai gerai buvo pasiruošę šioms rungtynėms. Nenorėčiau teisintis, kad užsitikrinę SEB BBL čempionate pirmąją vietą buvome atsipalaidavę ir nusiteikę dovanoti pergalę šiauliečiams. Ne todėl rungtynėse nedalyvavo Chuckas Eidsonas ir Mindaugas Lukauskis.

Situacija yra tokia, kad esame priversti leisti žaidėjams pailsėti, nes žaidžiame ne viename, o trijuose turnyruose. Antradienį mūsų laukia žūtbūtinis mūšis Europos taurės turnyre, todėl šiandien ilsėjosi per kiekvienas rungtynes 35-38 minutes žaidžiantys Ch. Eidsonas ir M. Lukauskis. Šiandienos mače, matyt, reikėjo patausoti ir Marijoną Petravičių, gal tuomet jis nebūtų gavęs diskvalifikacinės pražangos.

Tačiau visa tai nemenkina „Šiaulių“ pergalės: ambicingi šiauliečiai ėjo keliais, kad ją pasiektų, juos fantastiškai palaikė ir žiūrovai.

LEGIONIERIUS: Stefhonas Hannahas visus sužavėjo savo proveržiais iki krepšio. Komandai jis pelnė 21 tašką.

PUBLIKA: „Šiaulių“ vyriausiojo trenerio Antano Sireikos žodžiais, rungtynėse su “Lietuvos rytu“ šiauliečiai aikštelėje žaidė šešiese — šeštuoju žaidėju tapo žiūrovai.

PERGALĖ: Laimėje „Šiaulių“ krepšininkai neslėpė džiaugsmo.

POLICIJA: Per varžybas pravertė sustiprintos policijos pajėgos, kurios operatyviai susitvarkė su muštynes Šiaulių arenos lauko rūkomajame rungtynių ilgosios pertraukos metu pradėjusiais vyrukais.

PRAŽANGA: Po abipusės pražangos, kurios metu Saulius Kuzminskas stipriai laikė Marijono Petravičiaus ranką, o mainais gavo smūgį iš alkūnės į krūtinę, pirmasis iš skausmo parkrito ant grindų (nuotraukoje), o antrasis buvo pašalintas iš aikštelės.