Pasveikinta boksininkė Gabrielė Sinickaitė ir jos treneris

Šiaulių m. savivaldybės nuotr.
Europos jaunių bokso čempionato prizininkė Gabrielė Sinickaitė ir jos treneris Gražvydas Šalkauskas sulaukė sveikinimų ir dovanų.

Antradienį Šiaulių sporto centre „Dubysa“ pasveikinta Europos jaunių bokso čempionato prizininkė Gabrielė Sinickaitė ir jos treneris Gražvydas Šalkauskas.

Šiaulių miesto savivaldybės Sporto skyriaus atstovės Lina Janauskienė ir Indrė Bubelytė padėkojo už aukštus pasiekimus ir palinkėjo toliau taip kryptingai eiti sporto keliu, įteikė sportininkei išskirtinę Šiaulių miestui sukurtą suknelę, o jos treneriui – marškinėlius. Sporto centro „Dubysa“ direktorius Aivaras Strockis pasidžiaugė taip ilgai lauktu bokso sporto šakos pasiekimu, G. Sinickaitei ir G. Šalkauskui įteikė padėkas.

Europos jaunių bokso čempionatas vyko rugsėjo ir spalio mėnesiai Montesilvanos mieste Italijoje, Lietuvos rinktinę sudarė 12 atletų – 5 merginos ir 7 vaikinai. Lietuvai net 4 bronzinius medalius parvežė merginos, viena iš jų – šiaulietė Gabrielė.

G. Sinickaitė puikiai startavo Europos jaunių bokso čempionate svorio kategorijoje iki 57 kg. Lietuvė 3:2 (27:30, 28:29, 29:28, 30:27, 29:28) nugalėjo danę Nadją Munkholm. Ketvirtfinalyje 3:1 nugalėjo rumunę Gabrielą Biancą Ignatą ir taip iškopė į senojo žemyno čempionato pusfinalį užsitikrindama prizinę vietą. Pusfinalio apylygėje kovoje teko pripažinti Čekijos atstovės pranašumą.

Pirmą kartą Šiaulių miesto merginų bokso istorijoje buvo iškovota Europos jaunių bokso čempionato bronza.

Gabrielė pasakojo, kad užsiimti boksu sugalvojo pati, prieš tai išbandžiusi šokius, lengvąją atletiką ir žirgų sportą. Iš pradžių tėvai žiūrėjo skeptiškai, vėliau pamatę, jog Gabrielei puikiai sekasi ir ji eina savo pasirinktu keliu, nuoširdžiai palaiko ir skatina siekti savo svajonių.

Mergina mokosi Šiaulių Lieporių gimnazijoje ir sėkmingai derina sportą su mokslais.

Gabrielės treneris G. Šalkauskas jau pradėjo ateinančio sezono pasiruošimo ciklą ir ruošia atletę atstovauti Lietuvai Europos jaunimo čempionate. Laukia ilgas ir varginantis treniruočių procesas, kadangi bokso ringe reikės plušėti ilgiau – vienas raundas truks 3 minutes (jaunių kategorijoje vieno raundo trukmė 2 min.).

„Norint tobulėti ir siekti pergalių ateityje būtina planuoti treniruočių stovyklas, važiuoti į kitus miestus ir į kitas šalis, kadangi Gabrielė labai perspektyvi, o jos lygio atlečių tikrai trūksta Lietuvoje“, – sakė treneris.

Pernai Gabrielė debiutavo Europos jaunių bokso čempionate, nors buvo jaunesnė už daugumą varžovių, ankstyvo dalyvavimo tikslas – apsižvalgyti, pasitikrinti ir pasisemti patirties tokio rango varžybose. Šiemet tikslai buvo kiti ir jiuos pavyko įgyvendinti – iškovota prizinė vieta.