Joniškiečiai sėkmingai rungėsi už Lietuvą

Ryčio KERŠIO asmeninio albumo nuotr.
Sėkmingai tarptautiniame turnyre Estijoje ėmęsi joniškiečiai, trenerio Ryčio Keršio auklėtiniai, vieninteliai atstovavo Lietuvai ir iškovojo tris medalius.
Spalio 22 dieną Joniškio visuomeninio imtynių sporto klubo „Kova“ ir Joniškio sporto centro imtynininkai varžėsi Estijoje, Tapos mieste surengtame tarptautiniame graikų–romėnų imtynių turnyre, kuriame iš Lietuvos dalyvavo vieninteliai ir iškovojo vieną aukso bei du sidabro medalius.

 

Tarptautiniame turnyre varžėsi daugiau kaip 150 atletų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Švedijos ir JAV. Lietuvai šiame turnyre atstovavo tik joniškiečiai. Medalius pelnyti pavyko trims iš šešių kovojusių trenerio Ryčio Keršio auklėtinių. Tarp jaunių (gimusių 2005 metais ir jaunesnių) pirmą vietą iškovojo Dovydas Ponelis (svorio kategorija iki 92 kilogramų), o antrą vietą užėmė Arnas Abromavičius. Abu joniškiečiai iki finalinės imties pasiekė po dvi pergales prieš estus. Arnas Puipa (svorio kategorija iki 55 kilogramų) ėmėsi sunkesnėje svorio kategorijoje nei įprastai ir abu kartus pralaimėjo galingesniems varžovams iš Švedijos bei Estijos.

Tarp suaugusių geriausiai ėmėsi Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 130 kilogramų), iškovojęs dvi lengvas pergales, o imtyje dėl pirmos vietos surėmęs pečius su Eriku Panku iš Estijos. Estas šią vasarą Europos jaunimo U20 čempionate, surengtame Italijos sostinėje Romoje, užėmė aukštą septintą vietą. Pijui ne kartą teko kovoti prieš jį. Paskutinę tarpusvio imtį prieš keletą metų įtikinamai laimėjo joniškietis, tad tikėtasi pergalės ir šį kartą. P. Baldyšius pirmavo rezultatu 6:0 ir iki pergalės dėl akivaizdžios taškų persvaros trūko tik dviejų taškų. Tačiau tada turbūt mintyse jau patikėjęs laimėjimu joniškietis pradėjo skubėti ir praleido metimą. Vėliau estas, jau palaikomas savų sirgalių ir teisėjų, atliko metimus akivaizdžiai pažeisdamas taisykles. Vieną teisėjų sprendimą pavyko užginčyti, bet kitą griovimą, kabinant koją, kad yra draudžiama, teisėjai įskaitė ir pergalę, vietinių sirgalių džiaugsmui, šventė estas.

Paulius Ponelis (svorio kategorija iki 87 kilogramų) užėmė ketvirtą vietą. Jis iškovojo vieną pergalę, bet pralaimėjo vyresniems, Europos čempionatuose užgrūdindiems estams. Arnas Aukselis (svorio kategorija iki 97 kilogramų), kurio varžovai buvo taip pat turintys Europos ir pasaulio čempionatų patirties, vienoje iš imčių patyrė traumą ir varžybų nebaigė.