„Gintra“ Šiauliuose priims viešnias iš Italijos AC „Milan“

Viliaus DAMBRAUSKO nuotr.
Pasirengimą UEFA moterų Čempionių lygai pradedanti Šiaulių „Gintra“ tuo pačiu ruošis ir tarptautinėms kontrolinėms rungtynėms su vienu garsiausių Italijos klubų AC „Milan“ futbolininkėmis.
Pasirengimą UEFA moterų čempionių lygai šiandien pradėsianti Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintra“ tuo pačiu ruošis ir vienoms labiausiai intriguojančių tarptautinių kontrolinių rungtynių.

Šiaulių miesto moterų futbolo komanda liepos 17 dieną 18 valandą Šiaulių miesto centriniame stadione stos į kovą su vieno garsiausių Italijos klubų AC „Milan“ futbolininkėmis.

Šis susitikimas taps tikra futbolo švente šiauliečiams ir miesto svečiams, kurie vėl turės galimybę išvysti aukščiausio lygio futbolą stebėdami rungtynes iš stadiono tribūnų. Bilietų prekyba jau paskelbta. Informuojama, kad bilietų kainos artėjant rungtynėms brangs.

„Po šio sudėtingo karantino laikotarpio, tokios rungtynės yra tikra atgaiva ir mums ir turbūt visiems futbolo gerbėjams. AC „Milan“ klubo net nereikia pristatinėti – jis puikiai žinomas visame pasaulyje ir tiems, kurie nėra dideli futbolo ekspertai. Šis susitikimas, kuris vyks Šiauliuose, bus savotiška mūsų komandos duoklė Šiaulių miestui, visiems klubo rėmėjams, gyvo futbolo išsiilgusiai bendruomenei. Joms ruošimės labai kruopščiai ir atsakingai, nes mūsų tikslas nėra tik pasižiūrėti, kaip atrodo Milano komanda. Norime mesti rimtą iššūkį aikštėje ir tikimės, kad su žiūrovų palaikymu mums tai pavyks padaryti“, – kalbėjo klubo direktorius Mantas Radavičius.

AC „Milan“ yra Italijos vicečempionė, pastarajame sezone iškovojusi kelialapį į UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą. Turnyrinės lentelės viršūnėje ji vietą aukščiau savęs užleido tik „Serie A“ laimėjusiai Turino „Juventus“.

Nors AC „Milan“ klubas savo istoriją skaičiuoja jau antrą šimtmetį, moterų futbolo komanda tokiu ilgu egzistavimu pasigirti negali. Tiesa, moterų komanda buvo įkurta su vieninteliu tikslu – iškart skinti pergales ir tapti galinga jėga Europoje. Debiutas „Serie A“ įvyko 2018–2019 metų sezone, įgijus licenciją iš Brešos klubo. Jau pirmajame sezone AC „Milan“ pademonstravo aukštą klasę užimdama trečiąją vietą. 2019–2020 metų sezone „dizainerės“ dar kartą iškovojo bronzos medalius, o iki antrojo turnyrinės lentelės laiptelio, kuris būtų garantavęs vietą UEFA moterų Čempionių lygos atrankoje, pritrūko vos vieno taško.

Nutraukti „bronzinį prakeiksmą“ ir pakilti į antrąją vietą „Serie A“ pirmenybėse pavyko pastarajame sezone. Buvo iškovotas istorinis kelialapis į elitinį Europos turnyrą – UEFA moterų Čempionių lygą, o pirmasis žygis joje prasidės jau šią vasarą.

AC „Milan“ klubo aprangą vilki toli gražu ne vien italės. Komandos sudėtyje galima išvysti legionierių iš Nyderlandų, Prancūzijos, Ispanijos, Japonijos ir kitų pasaulio šalių.

Šiais metais UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyras vyks rugpjūčio 18–21 dienomis. Burtai, po kurių paaiškės Lietuvos čempionių varžovės, bus traukiami liepos 2-ąją.