Devyni medaliai – iš dviejų čempionatų

Ryčio KERŠIO asmeninio albumo nuotr.
Lietuvos laisvųjų imtynių U–20 čempionato antros vietos laimėtojas (iš kairės) Pijus Baldyšius, Lietuvos čempionas Arnas Aukselis, sidabro medalininkas Dovydas Ponelis ir treneris Rytis Keršys.
Vasario 25 dieną Kelmėje buvo surengtas Lietuvos graikų–romėnų imtynių jaunimo U–20, o vasario 26 dieną ten pat – Lietuvos laisvųjų imtynių jaunimo U–20 čempionatai. Joniškio sporto centro ir visuomeninio imtynių sporto klubo „Kova” imtynininkai, vadovaujami trenerio Ryčio Keršio, iškovojo devynis medalius.

Imtynininkai varžėsi ne tik dėl Lietuvos čempiono vardų, bet ir dėl teisės atstovauti Lietuvai Europos ir pasaulio čempionatuose. Graikų–romėnų imtynių jaunimo U–20 Lietuvos čempionu tapo Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 130 kilogramų), kuris visas keturias kovas laimėjo labai užtikrintai. Kovoje dėl pirmos vietos Pijus antrame kėlinuke ant menčių patiesė pagrindinį varžovą iš Vilniaus, kurį lengvai buvo įveikęs ir pogrupio imtyje.

Adomas Grigaliūnas (svorio kategorija iki 67 kilogramų) aukso medalį iškovojo labai lengvai, nesulaukęs rimtesnio varžovų pasipriešinimo. Gerai ėmėsi ir trečias vietas iškovoję Martynas Muižys (svorio kategorija iki 63 kilogramų), Arnas Abromavičius (svorio kategorija iki 82 kilogramų), Paulius Ponelis (svirio kategorija iki 82 kilogramų) ir Dovydas Ponelis (svorio kategorija iki 87 kilogramų).

Joniškietis Arnas Aukselis (svorio kategorija iki 97 kilogramų) laimėjo tris imtis, bet du kartus pralaimėjo ir užėmė ketvirtą vietą.

Lietuvos laisvųjų imtynių jaunimo U–20 čempionate varžėsi 70 sportininkų. Joniškietis Arnas Aukselis (svorio kategorija iki 92 killogramų) nugalėjo du varžovus ir tapo Lietuvos laisvųjų imtynių čempionu. Tai – geriausias jo pasiekimas imtynių sporte. Antrą vietą šioje svorio kategorijoje iškovojo Dovydas Ponelis. Jis pirmoje imtyje nugalėjo šiaulietį, bet antroje taškais pralaimėjo kolegai Arnui. Pijus Baldyšius (svorio kategorija iki 125 kilogramų) iškovojo sidabro medalį. Jis pirmą kovą laimėjo prieš vilnietį, o antroje turėjo pripažinti kelmiškio Viliaus Mikalausko pranašumą.