Tarybos narys kritikuoja Šiaulių rajono biudžetą

Tarybos narys kritikuoja Šiaulių rajono biudžetą

Tarybos narys kritikuoja Šiaulių rajono biudžetą

Šiaulių rajono tarybos posėdyje, kuriame buvo svarstytas ir patvirtintas šių metų Savivaldybės biudžetas, kai kurias jo nuostatas aštriai kritikavo Liberalų sąjūdžio atstovas Taryboje Vidmantas Šulčius.

Alfredas KASPARAVIČIUS

Per posėdžio pertrauką V.Šulčius surengė spaudos konferenciją. Anot jo, biudžetas turi būti ne tik subalansuotas, bet ir racionalus. Tačiau Šiaulių rajono biudžete apstu nesuprantamų dalykų. Keletą jų V. Šulčius įvardijo:

„Įmonę “Kuršėnų vandenys“, kurios mokesčių už vandenį ir nuotekas tarifai yra treti nuo galo pagal brangumą šalyje, savivaldybė ne tik dotuoja, bet jau trejus metus iš eilės skiria lėšų administracijos pastatui tvarkyti“. Kodėl? “Kuršėnų vandenys“ yra pelno siekianti uždaroji akcinė bendrovė, todėl savo problemas turi spręsti pati, naudodama ne mokesčių mokėtojų, o uždirbtas lėšas. Jei nesugeba uždirbti, tegul skolinasi. Tuo tarpu savivaldybės pareiga–rūpintis biudžetinių įstaigų pastatų būkle. Rajone dar yra daugybė mokyklų, kuriuose nesutvarkyti netgi sanitariniai mazgai“.

Nepagrįstu išlaidavimu V. Šulčius vadina ir savivaldybės sprendimą statyti sporto kompleksą Kuršėnuose. „Jau dabar biudžete yra numatyta 20 tūkstančių litų Lazdijų savivaldybės tipiniam projektui pritaikyti Kuršėnuose. Ar tai šiandien būtinas statinys? Ar bendruomenė supažindinta su projektu? Kur bus statomas kompleksas, kokie numatomi žmonių srautai, koks objekto ekonominis atsiperkamumas?. Šiaulių miesto ir kitų savivaldybių patirtis rodo, jog tokie kompleksai dažnai tampa didele finansine našta. Ar ji nebus per sunki ir Šiaulių rajonui, kur mokyklų sporto salės bei aikštynai laukia nesulaukia savivaldybės dėmesio. Šiuo požiūriu nebloga situacija tik Kuršėnuose, o aplinkinėse seniūnijose nieko nėra daroma“, — sakė V. Šulčius.

Liberalų sąjūdžio atstovas taip pat pabrėžė, kad jo frakcijai nepriimtina Savivaldybės nuostata remti policiją. „Policijos finansavimas — Vidaus reikalų ministerijos reikalas. Tie 10 tūkstančių litų, kuriuos savivaldybė skiria policijai, nusikalstamumo tikrai nesumažins. Butų žymiai naudingiau, jei Savivaldybė finansuotų įvairias viešojo saugumo gerinimo programas: jaunimo užimtumo organizavimą, sportinę veiklą, pagaliau–gatvių apšvietimą. Mes kažkada gyrėmės, kad Šiaulių rajono savivaldybė sėkmingai renovuoja gatvių apšvietimo sistemas. Šis darbas, galima sakyti, jau padarytas, o koks rezultatas? Lėšų šių sistemų eksploatacijai neskiriama“, — teigė V. Šulčius.

Liberalų sąjūdžio atstovas Šiaulių rajono taryboje Vidmantas Šulčius mano, kad Savivaldybės biudžeto lėšos ne visada skiriamos svarbiausioms reikmėms.

Autoriaus nuotr.

Užs. Nr. 74046

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio politinės kampanijos sąskaitos.