
Naujausios
„Ministerija be sienų“ – pavadintas susitikimas su ministre ir jos komanda.
J. Šiugždinienė pirmiausiai akcentavo ugdymo turinio atnaujinimą. Ji pabrėžė, kad šiuo metu pedagogai turi apie 30 procentų „laisvumo“, todėl gali ir privalo ugdymo turinį atnaujinti kasdien. Tam šiandien pakankamai daug yra informacijos.
„Faktas, kad šiandien mokytojo negalime palikti vieno“, – sakė ministrė, pabrėždama, kad mokytojai neturi visko žinoti, bijoti suklysti, paklausti. Mokyklų vadovai turi skatinti mokytojus jaustis saugiems.
Ugdymo turinio atnaujinimas bus lakmusas visai švietimo bendruomenei. O ją, be vaiko, sudaro tėvai, mokytojai, mokykla, savivaldybė, ministerija.
„Nėra normalu, kad 70 procentų vaikų antrąja užsienio kalba renkasi rusų kalbą“, – dėstė J. Šiugždinienė.
Ji pripažino, kad labai trūksta prancūzų ir vokiečių kalbos mokytojų, tačiau aiškino, kad mokymas gali vykti mišriu būdu, todėl ne visoms mokykloms privalu turėti savo specialistą.
Ministrė skatino padėti vienas kitam, o ne konkuruoti, nesilyginti brandos egzaminų pasiekimais. Reitingai – ne pats svarbiausias dalykas. Toks J. Šiugždinienės pareiškimas sukėlė salėje didelį šurmulį, tačiau paprašius pasakyti, ką galvoja garsiai, niekas neišdrįso.
Nors salė, kurioje vyko renginys, buvo pilna įvairių regiono švietimo įstaigų atstovų, jie savo nepasitenkinimą ir mintis labiau reiškė tarpusavio pasišnibždėjimuose, o viešai užduoti klausimus pasiryžo vos keli žmonės.
Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos atstovė priminė, kad vos pasibaigus mokslo metams iš mokyklų reikalaujama pateikti duomenis apie brandos egzaminus, kur įstojo mokyklą baigę mokiniai.
J. Šiugždinienė aiškino, kad ministerija šių duomenų jau nebereikalaus, juos rinks tik savivaldybės. Tai sukėlė pedagogų šypsenas.
Šiaulių J. Janonio gimnazijos atstovė pažymėjo mokinių lankomumo kontroliavimo ir žinių vertinimo spragas.
Klausimų turėjo ir viena mokinio mama. Ji akcentavo, kad tėvams už vaikų mokyklos nelankymą atsakomybė griežtinama, tačiau mokytojai taip pat dažnai neveda pamokų, nes išvyksta į seminarus, kursus, sprendžia asmeninius klausimus. Paskui vaikai turi atidirbinėti už mokytojų nevestas pamokas. Kodėl ši problema nevertinama?
Buvo aiškinama, kad mokyklų bendruomenėms svarbu susitarti. Pamokos esą gali vykti ir be mokytojų, į elektroninę sistemą įkėlus užduotis mokiniams.
Po susitikimo ministrė nuskubėjo į pasitarimą su savivaldybių merais, o švietimo darbuotojų laukė sesijos konkretesniais klausimais su ministerijos atstovais.
Prezidentui pateiktas ministrės atsistatydinimo prašymas
Premjerė Ingrida Šimonytė vakar patenkino švietimo, mokslo ir sporto ministrės prašymą trauktis iš einamų pareigų ir perdavė jį Prezidentui Gitanui Nausėdai. I. Šimonytė naujo kandidato į Jurgitos Šiugždinienės pareigas teigia neskirsianti, laikinai ją pavaduos Ewelina Dobrowolska.
Premjerė apgailestavo, kad nepavyko pakeisti ministrės apsisprendimo trauktis. Vyriausybės vadovė padėkojo J. Šiugždinienei už nuveiktą darbą švietimo sektoriuje ir patikino, kad viso J. Šiugždinienės darbo Vyriausybėje metu neturėjusi nė menkiausios progos suabejoti ministrės padorumu.
I. Šimonytė spaudai išplatintame komentare taip pat atkreipė dėmesį į, jos teigimu, kylančius klausimus dėl šalies vadovo Gitano Nausėdos prezidentinės kampanijos skaidrumo.
Savivaldos lėšų piktnaudžiavimo skandalas kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas gegužės mėnesį paskelbė, kad J. Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo Tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis.