
Naujausios
GATVĖS POKALBIAI
Apie vasaros madą
Į Šiaulių gatves plūstelėjusi vasaros šiluma viliote vilioja rengtis lengviau, žaismingiau, laisviau. Į bulvarą panelės ir moterys išeina atidengusios figūros privalumus. Vaikinai ilgas kelnes ar džinsus pakeitė šortais — juk kiek Lietuvoje tos vasaros ir šiltų dienų? Ir ne kurortinio miesto pagrindinė gatvė po truputį tampa margesnė.
Angelė MOCKUTĖ
angele@skrastas.lt
Studentėms nuogi pilvai nebegražu
Į universitetą skubanti studentė Vaida Mažvilaitė — apsirengusi lengvai vasariškai, bet dominavo juoda spalva.
— Vasarą norisi lengvesnių ir šviesesnių drabužių, bet šiandien apsirengiau tamsiai. Kaip rengtis vasarą, priklauso nuo žmogaus galimybių, noro, drąsos, nuotaikos. Smagu, kad Šiauliuose nebėra Saulėno mados etalono — treningų, sportbačių.
Studentė sako pastebėjusi ir kitą teigiamą pokytį. Tarp universiteto studenčių nebemadingos trumpos, bambą atidengiančios ir pilvą apnuoginančios palaidinės. „Merginos pačios kalba, kad tokios nuogybės gatvėje yra negražu. Universaliausias drabužis vasara yra lengvos kelnės, sijonas ir suknelė.“
NUOMONĖ: Universiteto studentė Vaida Mažvilaitė sako, kad mažėja panelių, gatvėje demonstruojančių kuo atviresnę madą.
Drabužis turi būti patogus
Šiaulių dramos teatro aktorių Juozą Žibūdą sutikome Mokomojo teatro kiemelyje. Šiaulių universiteto Teatro katedros dėstytojas atėjo į estrados meno specialybės absolventų diplomų įteikimo šventę.
— Mano studentės šiandien apsirengusios elegantiškai. O kaip žmonės praeina apsirengę gatve, nepastebiu. Pėsčias bulvaru praeinu labai retai, o vairuodamas žiūriu į kelią.
Aktorius ir dėstytojas sako nepastebėjęs, kad jaunimas gatvėje šokiruotų atvirais drabužiais. „Mano studentai per paskaitas rengiasi patogiai. Seksuali apranga trukdo, nes scenoje reikia atlikti įvairius etiudus. Kažkaip netinka, kai vaidinant sceną pagal Žemaitės “Marti“ studentei iš apnuoginto juosmens “išlenda“ gyvatės tatuiruotė ar dar kas nors.“
Kiek gatvės madoje gali būti atvirumo? „Tiek, kiek jis toleruotinas. Tolerancija priklauso nuo kiekvieno skirtingo skonio, išsilavinimo, šeimos tradicijų ir pan. Gal reikėtų vadovautis tokia taisykle — kiek aš savo atvira apranga trikdau aplinkinius?“, — siūlė J. Žibūda.
AKTORIUS: Šiaulių dramos teatro aktorius ir universiteto Teatro katedros dėstytojas Juozas Žibūda išmokė studentus rengtis patogiai. Patogiai jis buvo apsirengęs ir pats — džinsai, marškinėliai, šviesus švarkas.
Kaunas ir Šiauliai rengiasi panašiai
Apie gatvės madą paklausėmė nuomonės atviroje kavinės terasoje kavą gurkšnojusio vyro. Susipažinome — Jakovas Nikitinas, kaunietis.
— Šiauliuose būnu dažnokai. Kaip ir Kaune, bulvaru daugiau praeina moksleivių, studentų. Jaunimas visur rengiasi laisviau — palaidinės su petnešėlėmis, trumpi sijonukai, šortai. Aš šortais apsirengti galiu tik Palangoje. Reikia skirti, kokia apranga tinka kurorte, gamtoje ir mieste.
Kadangi Lietuvoje niūru, gatvėse kaunietis norėtųsi matyti daugiau spalvų. Drabužiai atviresni, pritaikyti pagal sezoną, bet tamsių tonų. „Nors ir aš pats šiandien apsirengęs tamsios spalvos džinsais ir marškiniais. Esu konservatyvus“, — sakė J. Nikitinas.
ĮPROTIS: Kaunietis Jakovas Nikitinas gatvėje pasigedo šviesiai apsirengusių žmonių. Tačiau ir pats iš įpročio buvo apsirengęs tamsiai.
Svarbu nepraleisti vasaros
Šiaulietė Nijolė Ragauskienė ėjo apsirengusi šviesia vasarine suknele.
— Gatvės stilius yra labai įvairus. Jaunos panelės mėgsta atidengti pečius, pilvukus, grakščias kojas. Kodėl gi ne, jei nuo liemens ir pilvuko nekrenta lašinukai?
Moters nestebina ir vyrukai, dėvintys šortus. „Galima postringauti, jog taip rengtis priimta kurorte ar susiruošus poilsiui prie vandens. Bet ką daryti jaunam žmogui, kuriam praktiškai visa vasara praeina mieste?, — klausė šiaulietė.— Vaikščioti apsimutūriavus ir laukti kelių savaičių atostogų? Taip save varžant ir vasara praeis.“
SUKNELĖ: Šiaulietė Nijolė Ragauskienė buvo apsirengusi vasariškai, bet ne šokiruojančiai. Bet jai visai gražu, kai jauni žmonės atviresne apranga į gatves įneša žaismo.
Jono TAMULIO nuotr.
P.S.
Šią vasarą madinga...
Patogumas maišomas su elegancija, moteriškumu ir seksualumu.
Trumpučiai šortukai paaukštintu liemeniu bei korsetai be petnešėlių.
Į madą grįžta kojinės iki kelių arba virš kelių. Jas galima sluoksniuoti su kitomis kojinėmis.
Kariškas ir tautinės aprangos stilius. Senovės civilizacijos odinės tunikos.
Ilga suknele su maksimaliu skeltuku.
Futbolo, teniso ir kitų sporto šakų aprangos elementai.
Lengvo audinio kombinezonai puošti įdomiu dirželiu.
Peršviečiami ir blizgantys audiniai. Rūbas neturi būti visiškai permatomas.
Įvairios spalvotos juostos, gėlės, ornamentai, abstrakčios formos. Balta spalva bei jos atspalviai šiemet populiariausia spalva. Madingos ir kūno spalvos, levandos, persiko ir kiti pasteliniai atspalviai.
Avalynė su platforma.