Vasaros festivalį pradėjo orkestras ir jo vaikai

Vasaros festivalį pradėjo orkestras ir jo vaikai

Vasaros festivalį pradėjo orkestras ir jo vaikai

Pirmąją vasaros dieną CH. Frenkelio viloje įvyko anšlaginis koncertas — atidarytas septintasis tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Šįkart vasaros festivalio atidarymas buvo ypač jaudinantis tikrąją šio žodžio prasme — scenoje kartu su tėveliais grojo jų vaikai.

Nijolė KOSKIENĖ

nikos@skrastas.lt

Koncerte — muzikanto kelias

Gausiai susirinkusiai publikai koncertavo festivalio atradimu pavadintas Anykščių muzikos mokyklos senosios muzikos ansamblis „Pavana“, Šiaulių kamerinis orkestras, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras “Dagilėlis“. Tačiau vakaro ašimi tapo Šiaulių kamerinio orkestro artistų ir jų vaikų koncertas. Jaudulio neslėpė ir muzikuojantys vaikai, kai kurie pirmą kartą užlipę į profesionaliąją sceną, ir jų tėvai.

Koncertą, skirtą tarptautinei vaikų gynimo dienai, pradėjo orkestro dirigento Jono Janulevičiaus dukra septynmetė smuikininkė Ieva Janulevičiūtė (koncerte dėl šuniuko įkasto piršto negalėjo dalyvauti kita dirigento dukra Marija), po jos pasirodė vienmetė solistė Andrė Albrikaitė, subintuotas sulaužytas pirštas netrukdė pasirodyti Viltei Uptaitei (violončelė), gausių plojimų susilaukė publiką sužavėjusios trys seserys Goda, Rytė (smuikas) ir Miglė(saksofonas) Damaševičiūtės, Augustė Kasiliauskytė (kaip ir jos mama grojanti violončele,) Fausta Dambrauskaitė (fleita) ir smuikininkė Paulina Galinytė.

„Jūs matėte mano dukrą, ji šiemet eis į pirmąją klasę, ir merginas koncerto pabaigoje — be penkių minučių profesionales. Per nedidelį šio vakaro kaleidoskopą galėjote įsivaizduoti, kiek daug įdėta vargo, džiaugsmo, ašarų į kelią, kurį mes praėjome, ir kuriuo dabar eina mūsų vaikai“, — pasibaigus jungtiniam koncertui publikai kalbėjo dirigentas J. Janulevičius.

Mamos jaudinosi iki ašarų

Per pertraukėlę „Šiaulių kraštas“ pakalbino tėvelius ir jų atžalas. Ieva Jaunulevičiūtė sakė su tėčiu grojanti pirmą kartą, tačiau jai labiausiai patikęs dalykas — kad tėtis buvo šalia.

„Pirmiausiai tai atsakomybė“, — vienbalsiai atsakė trys Damaševičių (kamerinio orkestro smuikininkės ir profesionalaus pūtiko) dukros, paklaustos, koks jausmas koncertuoti vienoje scenoje su mama. Visa penkių asmenų Damaševičių šeima — muzikantai, tad, juokauja merginos, tokioje šeimoje daugiau minusių, negu pliusų — svarbiausia pasiskirstyti kambariais.

„Tai vienintelė galimybė pasirodyti kartu. Labai kuklinomės, galvojome — mūsų vaikai ne profesionalai“, — sakė mama Jolita Damaševičienė.

Viltė Uptaitė prisipažino visai nesijaudinusi, nors su mama vienoje scenoje grojusi pirmą kartą. Užtat jos mama Gitana Uptienė neslėpė scenoje jutusi didžiulį jaudulį: buvę kartu ir graudu, ir malonu.

„Labai labai jaudinausi, tai neapsakomas jausmas, kai norisi verkti, tačiau kartu tai ir begalinis džiaugsmas, kai pamatai, ką esi per tą laiką padaręs“, — kolegei pritarė ir violončelininkė Elvina Kančauskienė. Jos dukra Augustė Kasiliauskytė partnerystę scenoje įvardijo vienu žodžiu: “Gera“. “Baimės nebuvo, mes susižvalgėm su mama, ir kai ji nusišypsojo, man iš karto pasidarė lengva — reiškia, viskas tvarkoje“, — sakė mergina, kaip ir mama, grojanti violončele.

Orkestro smuikininkė Jovita Dambrauskienė scenoje klausėsi savo dukros fleitininkės Faustos. Mama neslėpė jautusi pasididžiavimą, dukra teigė, kad tai jai esanti gera praktika.

Lina Albrikienė (altas) į sceną atvedė septynmetę dukrelę Andrę. Šįkart Andrė dainavo, tačiau užaugusi nori būti smuikininke.

„Aš nesijaudinau, tiesiog buvo be galo gera — iki ašarų, net natų nebemačiau, gerai, kad mintinai moku“, — sakė smuikininkė Laima Galinienė, kurios dukra Paulina irgi pasirinko smuikininkės kelią. Paprašyta prisiminti kokį svarbiausią ar dažniausią mamos pamokymą, mergina cituoja: “Eik, grok“. “Ko šiandien nepagrojai, rytoj nebepagrosi“, — dar kartą moko mama.

Mintis surengti kamerinio orkestro artistų ir jų vaikų koncertą kilo dirigentui Jonui Janulevičiui ir meno vadovui Borisui Traubui.

JAUDULYS: Lina Albrikienė prisipažino labai jaudinusis per dukros Andrės pasirodymą.

PARTNERYSTĖ: „Labai jaudinausi, tai neapsakomas jausmas“, — po koncerto sakė violončelininkė Augustės mama Elvina Kančauskienė (dešinėje). “Baimės nebuvo, mes susižvalgėm su mama, ir kai ji nusišypsojo, man iš karto pasidarė lengva — reiškia, viskas tvarkoje“, — sakė Augustė Kasiliauskytė (centre) partnerystę su mama įvardijusi vienu žodžiu: “Gera“.

TĖTIS: Atžalų koncertą pradėjo Ieva Janulevičiūtė, kurios tėtis — dirigentas.

MUZIKANTĖS: Jolita Damaševičienė su dukromis Goda, Migle ir Ryte.

PASIDIDŽIAVIMAS: Orkestro smuikininkė Jovita Dambrauskienė scenoje klausėsi savo dukros fleitininkės Faustos. Mama neslėpė jautusi pasididžiavimą, dukra teigė, kad tai jai esanti gera praktika.

 

PAMOKYMAS: Paulinai Galinytei labiausiai įsiminęs mamos Laimos sakinys: „Eik, grok“.

TRAUMA: Viltei Uptaitei groti koncerte nesutrukdė nei pirmą dieną iš gipso išimtas pirštas. Viltės mama Gitana prisipažino: groti vienoje scenoje su dukra buvę ir graudu, ir malonu.

 

Jono TAMULIO nuotr.