Sveikuolė miega ant pagalvės su vaistažolėmis

Sveikuolė miega ant pagalvės su vaistažolėmis

Sveikuolė miega ant pagalvės su vaistažolėmis

Užventiškė (Kelmės rajonas) Kristijana Virbalienė daugelį metų domisi sveika gyvensena ir pagal galimybes pati stengiasi gyventi sveikai. Moteris yra išbandžiusi maudynes lediniame vandenį, derina maisto produktus, o neseniai, kad patogiai ir gerai išsimiegotų, pradėjo siūti vilnones pagalves su vaistažolėmis ir antklodes.

Dalia KARPAVIČIENĖ

daliak@skrastas.lt

Miegojo kaip angelas

Kristijana Virbalienė pati siuva vilnones pagalves ir antklodes. Vasarai antklodės — lengvutės, plonos, žiemai — dvigubai storesnės, šiltesnės.

„Į pagalves dedu kokių nors vaistažolių, pavyzdžiui, apynių, mėtų, jonažolių, aviečių lapų. Labai domiuosi sveika gyvensena, mityba, daug skaitau. Sužinojau, kad apyniai gerina miegą, todėl į savąją pagalvę apynių ir įdėjau. Sunku patikėti, bet pačią pirmąją naktį ant naujos, apyniais “pagerintos“ pagalvės miegojau turbūt kaip angelas“, — šypsojosi moteris.

K. Virbalienė svarstė, ar nevertėtų pagalvę vien iš apynių prikimšti, tačiau persigalvojo, pabijojusi šnabždėjimo, čiužėjimo ir kietumo. Vilna esanti vilna — kai atsiguli, iš karto pagalvė prie galvos formos prisitaiko.

Vaistažolių moteris prikemša nedidelius maišelius. Sukarštą vilną pakloja pailgomis juostomis, apsiuva marle. Vaistažolių maišelį įdeda į pagalvės vidurį.

Ir pagalvių, ir antklodžių K. Virbalienė prisiuvo ne tik sau ir vyrui, bet ir vaikų šeimoms. „Dar nė vienas nėra skundęsis, kad būtų nepatogu“, — sakė užventiškė.

Naudoja tik juodagalvių avių vilną

Kristijana su vyru avių nelaiko. Vilnos pagalvėms ir antklodėms atvežė nupirkęs jų žentas iš Ariogalos.

Moteris naudoja tik juodagalvių avių vilną. „Mama yra pasakojusi, kad senovėje mažiems kūdikėliams, bet dideliems verksniukams, ant pilvuko, bambytės dėdavo juodų vilnų, kad kuo greičiau vadinamuosius dieglius nuimtų. Kiek palaikius, vilna visus skausmus į save sutraukdavusi, susiriebaluodavo, o vaikai nurimdavo ir užmigdavo. Nežinia, kiek tokiuose pasakojimuose yra tiesos, bet, matyt, tikrai taip žmonės elgdavosi“, — svarstė K. Virbalienė.

Pačiai pasisiūti vilnonę antklodę ar pagalvę, pasak užventiškės, yra kur kas pigiau, negu pirkti gatavą. Vilnos kilogramas kainuoja 7 litus, 6 litus tenka sumokėti už iškaršimą. Antklodei reikia 5 metrų medvilnės, kurios metras irgi apie 6 litus kainuoja. Pagalvei užtenka maždaug 800 gramų vilnų, antklodei, priklausomai nuo storumo, reikia kilogramo ir daugiau. K. Virbalienė dar turi tinkamų audinių iš seniau prikaupusi.

„Buvau sykį vilnonę antklodę nusipirkusi. Gal kam ir tinka, bet bet man nepatiko: buvo sunki, stora, tiesiog dusino, užsiklojusi jaučiausi kaip kokio šarvo prislėgta“, — sakė užventiškė.

Anksčiau moteris siūdavo ir pūkines antklodes — iš savo mamos išmokusi. Bet per ilgesnį laiką pūkai pradėję dulkėti. Kol kas nieko patogesnio už vilnones antklodes ir pagalves su vaistažolių maišeliais užventiškė dar neradusi.

Sveikas gyvenimas padėjo įveikti visas negalias

K. Virbalienė — linksma ir žvali, tdėl retas žino, kad jai yra tekę nelengvų gyvenimo išbandymų.

Apie anksčiau ją kamavusias ligas moteris nekalba, nes visa, kas blogiausia — jau praeityje. „Žinau, kad nepakeitusi savo požiūrio į gyvenimą, jau seniai būčiau gulėjusi žemelėje“, — sakė užventiškė.

Keleris metus moteris maudydavosi lediniame vandenyje. Užsigrūdino. Pajautusi, kad jos organizmui nereikia kiaulienos, visiškai jos atsisakė. Valgo žvėrieną, paukštieną, jautieną. Derina maisto produktus.

„Tik vieno įpročio nepajėgiu atsikratyti — nieko man nėra skaniau už puodelį kvapnios garuojančios kavos“, — juokėsi K. Virbalienė.

 

 

PAGALVĖ: Kristijana Virbalienė pasakojo, kad pirmą kartą padėjusi galvą ant vilnonės pagalvės, „pagerintos“ apyniais, iki ryto išmiegojo ramiai.

SPALVA: Užventiškė pagalves ir antklodes siuva tik iš juodagalvių avių vilnos. Moteris iš savo mamos girdėjusi, kad tokios vilnos turinčios raminančių ir net gydomųjų savybių.

Autorės nuotr.

Daugiau: antklodės