
Naujausios
Tašką mergaitės pagrobimo istorijoje padėjo Vilniaus apskrities VPK viršininkas Saulius Gagas. Jis patikino, kad surinkti duomenys ir jų analizė pareigūnams leido padaryti išvadą, jog tokio įvykio, kaip galimas asmens pagrobimas, nebuvo.
„Asmenys, matę įvykį, galėjo jį interpretuoti savaip. Kažkoks įvykis buvo, tačiau neturime duomenų, kad tai būtų vaiko pagrobimas. Surinkta informacija leidžia teigti, jog tai nebuvo melagingi pranešimai“, – sakė S.Gagas.
Koks tai buvo įvykis, teisėsaugininkai neatskleidė. Tad liko tik spėlioti. Ką interneto platybėse žmonės ir daro. Realiausia ir populiariausia versija – apie pagrobimą prakalbę liudytojai matė, kaip mergaitę į automobilį įsodino tėvai ar artimieji.
Ilgiau nei tris dešimtmečius kriminalistu dirbęs šiaulietis Arvydas Augas neabejoja, kad policininkai pasakė tiek, kiek galėjo ir kiek reikėjo.
„Jei policija pasakys daugiau nei reikia pasakyti, visuomenėje vėl kils didžiulis ažiotažas, vėl pasipils gandai ir įvairiausios versijos. Taip galima nukeliauti ir iki begalybės ar net iki nevaldomos situacijos. Nors, kaip rodo patirtis, kad ir ką sakytum, internautai visada pakomentuos taip, kaip jiems geriausiai atrodo. Nesvarbu, kad nežino, bet tokių prigalvos dalykų, kurių sąmoningam žmogui net į galvą nešautų. Pas mus kūrybingų žmonių netrūksta. Ir ypač per pilnatį. Jei neklystu, mergaitės pagrobimo istorija taip pat prasidėjo per pilnatį. Todėl pareigūnai ir stengiasi padaryti taip, kad visuomenė būtų „soti“ ir neatskleistų to, ko nereikia. Nėra ko žmonių erzinti ir kelti emocijas. Niekam nuo to geriau nebus. Juk kai kurie tik ir laukia kuo baisesnių naujienų. Tuo labiau kad dar yra ir operatyvinis darbas, nevieša ir net slapta informacija. Nusikaltėliai visą informaciją taip pat seka ir ja naudojasi“, – sakė A.Augas.
Kalbėdamas su „Vakaro žiniomis“ patyręs kriminalistas kaip pavyzdį pateikė Šiaulių policininkų tirtą kraupų moksleivės nužudymą, kurį įvykdė dvi jos bendramokslės.
„Tada taip pat dingusios nepilnametės ieškojo ne tik policija ir tėvai, bet ir visuomenė. Ir ją, kaip paaiškėjo vėliau, nužudžiusios draugės pasakojo įvairias galimo dingimo versijas. Po kiek laiko mes jau turėjome „galus“, bet negalėjome niekam atskleisti. Ir ne tik dėl to, kad ne viskas dar buvo žinoma. Žmonės būtų pasiutę ir tokį baisų nusikaltimą padariusias moksleives sudraskę į gabalus. Informacija dozavome ir ką galėjome, pasakėme po truputį“, – prisiminė A.Augas.
Šiauliečio teigimu, policija į pranešimą apie neva Vilniuje pagrobtą mergaitę sureagavo taip, kaip privalėjo.„Pranešimas atrodė labai rimtas. Priežastis pakelti ant kojų tokias gausias pajėgas buvo. Kaip kažkas ir užsiminė, šis įvykis tapo geromis pratybomis. O mokslų niekada per daug nebūna. Kodėl gi ne, jei yra lėšų ir galimybių. Tik, aišku, labai svarbu atsijoti informaciją. Jei į viską reaguosi, neužteks nei laiko, nei pinigų. Pareigūnų patirtis nulemia, ką pirmiau tikrinti, o ką galima į šalį atidėti ar kas apskritai yra fantazija“, – sakė A.Augas.