
Naujausios
Ar politikai dovanos 600 tūkstančių eurų?
Šiandien Šiaulių miesto taryba spręs, ar susigrąžinti iš Šiaulių arenos koncesininko VšĮ „Pramogų sala“ beveik 600 tūkstančių eurų galimai permokėto koncesijos mokesčio. Tokį sprendimo projektą inicijavo dvi Tarybos narės.
Jūratė RAUDUVIENĖ
jurate@skrastas.lt
Interesus gina tik prokuroras
Miesto tarybos narės Danguolė Martinkienė ir Angelė Kavaliauskienė savo žingsnį grindė Lietuvos aukščiausiojo teismo 2016 metų gruodžio 6 dienos nutartimi baudžiamojoje byloje, kurioje pripažinta, kad „Pramogų salos“ tuometinis direktorius Gintaras Radavičius piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Įstaigos vadovas, nesuderinęs su Savivaldybe, investavo lėšas į AB banko „Snoras“ vertybinius popierius ir, žlugus bankui, jas prarado.
Teismas nusprendė Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro civilinį ieškinį dėl padarytos 63 703 eurų žalos Šiaulių miesto savivaldybei perduoti nagrinėti civilinio proceso tvarka pripažįstant teisę į ieškinio patenkinimą, tačiau Savivaldybė šios žalos ieškoti nepanoro, ją koncesininkui galimai tiesiog atleido. Prokuroras, gindamas viešąjį interesą, toliau bando išieškoti Savivaldybei padarytą žalą.
„Tai, kad Šiaulių miesto savivaldybė neturėjo pretenzijų VšĮ P. S. ("Pramogų sala") dėl patirtų nuostolių, nereiškia, kad jai žala nepadaryta, o viešąjį interesą šioje byloje gina prokuroras“, – rašoma nutartyje.
Testas Tarybai
Teismas savo nutartyje taip pat konstatavo, kad 2007–2010 metais „Pramogų sala“ dirbo pelningai, o sutartyje numatyta, kad koncesininkui dirbant pelningai, Savivaldybė gali nemokėti koncesijos mokesčio, kuris siekia per 210 tūkstančių eurų metams. Teismas įvardijo, kad tokiu būdu Savivaldybė pagal pateiktas PVM sąskaitas faktūras permokėjo 584 028 eurus koncesijos mokesčio.
Tarybos narės stebėjosi, kad apie Lietuvos Aukščiausiojo teismo priimtą nutartį Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas ir tuo metu Administracijos direktoriaus pareigas ėjęs Antanas Bartulis (buvęs ir Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimo koncesijos suteikimo sutarties vykdymo priežiūros komisijos pirmininku) neinformavo nei miesto Tarybos, nei visuomenės, nors teismas konstatavo, kad tik Savivaldybės taryba gali nuspręsti, kokio dydžio pelną Koncesininkui palikti.
Politikės išplatino pranešimą, kuriame teigė, kad tokiu būdu iš miesto galėjo būti „pavogti“ beveik 600 tūkstančių eurų.
Praėjusiais metais panašus ginčas kilo dėl 250 tūkstančių eurų koncesijos mokesčio už 2016 metus ir teisinių išlaidų.
Savivaldybės vadovai, iš pradžių ryžtingai stoję ginti viešojo intereso ir siekę susigrąžinti į miesto biudžetą šiuos pinigus net per Arbitražo teismą, staiga pakeitė savo nuomonę ir pateikė Tarybai sprendimo projektą nutraukti Arbitražo bylą.
Apkaltinusi informacijos slėpimu ir galimai korupciniais ryšiais Taryba iš pareigų atleido A. Bartulį ir buvusį vicemerą Domą Griškevičių, o merui A. Visockui pradėjo interpeliacijos procedūrą.
Kreipėsi į prokuratūrą ir STT
Kai Tarybos sprendimo projektas dėl beveik 600 tūkstančių eurų susigrąžinimo iš „Pramogų salos“ buvo įtrauktas į šiandien vyksiančio tarybos posėdžio darbotvarkę, D. Martinkienė ir A. Kavaliauskienė kreipėsi į Šiaulių apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų valdybos Šiaulių skyrių, kad būtų imtasi užkardyti galimus „Pramogų salos“ atstovų veiksmus daryti įtaką Tarybos nariams priimti naudingą įmonei sprendimą.
D. Martinkienė komentavo, kad toks kreipimasis atsirado, įvertinus patirtį.
„Jei per naktį kai kurių žmonių nuomonė radikaliai pasikeičia, tai, manau, tam tikri susitikimai ir susitarimai vyksta. Šis ketvirtadienis viską ir parodys“, – spėjo politikė.
Aukštabalio multifunkcinio komplekso (arenos) eksploatavimo koncesijos suteikimo sutartį Šiaulių miesto savivaldybė ir VšĮ „Pramogų sala“ pasirašė 2006 metų vasarą ir pagal ją 15 metų koncesininkui buvo perduota naudotis Šiaulių arena.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių arenos koncesija kursto vis gilesnes politines aistras.