
Naujausios
Patarimų dėl diabeto – pas šeimos gydytoją
Į „Šiaulių kraštą“ kreipėsi kuršėniškė skaitytoja nustebinta, kad Kuršėnų ligoninės Konsultacijų poliklinikos endokrinologo kabinete nebeteikiamos rekomendacijos sergantiems cukriniu deabetu. Pasak skaitytojos, iki šiol šio kabineto slaugytoja konsultuodavo, patardavo sunkia liga sergantiems žmonėms dėl kraujo tyrimų, maitinimosi ir kitų kasdienių būtinų procedūrų.
Kodėl endokrinologo kabinete Kuršėnuose slaugytoja nebeteikia tokios paslaugos?
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@Skrastas.lt
Kuršėnų ligoninės direktorė Renata Noreikaitė „Šiaulių kraštui“ paaiškino, kad ši paslauga nebeatitiko Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos reikalavimų, nes ligoninės konsultacinėje poliklinikoje iki šiol buvo teikiama tik konsultavimo per paskaitas, patarimus paslauga, bet nebuvo galimybės teikti diabetinės pėdos priežiūros procedūrų Diabetinės pėdos kabinete.
Akreditavimo tarnyba, pasak R. Noreikaitės, tikslindama licencijas, pastebėjo, kad konsultavimas ir mokymas bei Diabetinės pėdos kabineto paslaugos privalo būti nedalomos, o Kuršėnuose teikta tik viena iš jų, todėl dalinį paslaugos teikimą teko nutraukti.
Ligoninės vadovė tvirtino, kad patarimų į endokrinologo kabineto slaugytoją kreipdavosi vos keletas žmonių per mėnesį.
Diabetinės pėdos kabineto, kuriam reikia specialios įrangos, Kuršėnuose nuspręsta kol kas nesteigti dėl mažo pacientų skaičiaus, nes Šiaulių ligoninėje veikiantis Diabetinės pėdos kabinetas, pasak R. Noreikaitės, tenkina ir miesto, ir rajono sergančių diabetu poreikius.
„Mokyti, konsultuoti, kaip kontroliuoti diabetą, yra šeimos gydytojo pareiga. Tai, kad Kuršėnuose šeimos gydytojai atlieka savo pareigą, tikriausiai rodo ir tai, kad į endokrinologinio kabineto slaugytoją konsultacijų kreipdavosi labai mažai žmonių, nes tai tik bendrojo pobūdžio mokymai, kaip maitintis, ko vengti“, – teigė R. Noreikaitė.
Pasak Kuršėnų ligoninės vadovės, ligonių antplūdžio nėra ir pas Konsultacijų poliklinikoje dirbantį gydytoją endokrinologą, kuris dirba tik vieną dieną per savaitę – konsultuoja tik po keliolika pacientų.
„Jeigu iš tiesų atsirastų ne pavienių žmonių, o ženklus pacientų skaičius, visada išlieka galimybė svarstyti tokios paslaugos teikimą Kuršėnuose. Bet tada privalu būtų teikti ir konsultacijas-mokymus, ir diabetinės pėdos priežiūros paslaugas, o tai turi būti ekonomiškai pagrįsta, nes tokių paslaugų teikimas apmokamas iš Ligonių kasų biudžeto“, – sakė R. Noreikaitė.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Kuršėnų ligoninės direktorė Renata Noreikaitė teigė, kad diabetu sergantys ligoniai pasitarti į ligoninės Konsultacijų poliklinikos endokrinologo kabineto slaugytoją kreipdavosi vos po kelis per mėnesį.