
Naujausios
„Valstietė“ pamaloninta priedu
Šiaulių rajono taryba įteisino mėnesį priedą – apie 250 eurų – Socialinių paslaugų centro direktorei Rasai Sabaliauskienei. Esą dėl darbinių kelionių: Socialinių paslaugų centras veikia Kuršėnuose, o rajono Savivaldybė – Šiauliuose. Opozicija „pasišiaušė“ prieš tokį politikų norą pamaloninti „valstiečių“ partijai priklausančią įstaigos vadovę. Aiškėja, kad „valstietė“ skaičiuoja kilometrus iš darbo į namus, o ne nuvažiuotus tarnybos reikalais.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Opozicija pasipiktino
Šiaulių rajono Taryba antradienio posėdyje strigo ties klausimu, ar leisti rajono Savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorei Rasai Sabaliauskienei naudoti netarnybinį lengvąjį automobilį tarnybos reikmėms, o už tai jai mokėti kas mėnesį 0,3 „šalies ūkio vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio kompensaciją degalų įsigijimo ir automobilio amortizacijos išlaidoms padengti“.
Pinigai, numatyta, bus mokami iš Socialinių paslaugų centrui skirtų asignavimų.
Socialdemokratė, pati nemažai metų dirbusi šio centro direktore, Irena Laurinaitienė stebėjosi, kad Savivaldybė seniai yra priėmusi nuostatą niekam neskirti papildomų pinigų už transportą.
„Socialinių paslaugų centras turi du automobilius integraliai pagalbai į namus. Jie skirti aptarnauti apie 20 žmonių, o aptarnauja tik 10. Vadinasi, tikrai automobiliai nėra apkrauti“, – skaičiavo socialdemokratė.
Ji vardijo, kad įstaiga turi ir mikroautobusą, kuris „tikrai ne kiekvieną dieną vežioja ligonius į sanatorijas ir ligonines“.
Be to, pasak I. Laurinaitienės, dar vieną lengvąjį automobilį įstaiga „turi gauti šiomis dienomis“.
„Ar tikrai mes galime skirti dar apie 250 eurų per mėnesį, kad galėtų važinėti iš Bridų į darbą Kuršėnuose?“ – stebėjosi opozicinės partijos atstovė.
Socialinius reikalus kuruojanti Savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Venciuvienė opozicijai aiškino, kad automobiliai, pirkti už projektų pinigus, negali būti naudojami kitoms reikmėms, kaip tik nuvykti pas pacientus. O automobilis neįgaliesiems vežti, I. Venciuvienės teigimu, „tikrai yra užimtas“.
Grąžinama privilegija
„Net iš Seimo narių atimta privilegija naudotis tarnybiniais automobiliais dėl piktnaudžiavimo. O Savivaldybė, grąžindama tą privilegiją, įsivels į nekokį dalyką. Tai negera praktika, iš kurios mes jau buvome išbridę“, – piktinosi socialdemokratas Laisvūnas Neimanas.
Socialdemokratė I. Laurinaitienė skaičiavo ir daugiau privilegijų Socialinių paslaugų centro direktorei – „šiemet žymiai padidintas ir darbo užmokestis“.
L. Neimanas skaičiavo, kad R. Sabaliauskienės atlyginimas „pakeltas iki 17 kategorijos, o ją turi tik Savivaldybės administracijos direktorius“.
Savivaldybės tinklalapyje skelbiama, kad direktorei vidutinis mėnesinis nustatytasis darbo užmokestis šių metų antrąjį ketvirtį pakilo nuo 976 eurų iki 1 135 eurų.
„Nė vieno kito Savivaldybės padalinio vadovo alga nėra tokia didelė, kaip Socialinių paslaugų centro direktorės. Nebeturėtų būti verkimo atvažiuoti iš namų į darbą“, – „špilkavo“ valdančiąją daugumą L. Neimanas.
Sprendimą skirti papildomų pinigų už automobilį palaikė tik valdančiųjų balsai – 14-a valdančiosios koalicijos partnerių balsavo už.
Spidometras rodo partiškumą?
„Valstiečiai ruošiasi rinkimams!“ – reziumavo valdančiosios daugumos sprendimą konservatorius Vaclovas Motiejūnas.
R. Sabaliauskienė – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė, ilgametė Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja, su „valstiečių“ sąrašu dalyvavo savivaldos rinkimuose.
2015 metais „valstiečiams“ laimėjus daugumą balsų, R. Sabaliauskienė iš asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“ konsultantės tapo Socialinių paslaugų centro direktore.
Į klausimą, kiek kartų per mėnesį jai tenka darbo reikalais važiuoti iš Kuršėnų, kur šiuo metu įsikūręs Socialinių paslaugų centras, į Šiaulius – pas rajono Savivaldybės vadovus į pasitarimus (Tarybos posėdyje buvo akcentuota, kad 250 eurų priedo jai reikia dėl kelionių į pasitarimus Šiauliuose), R. Sabaliauskienė sakė „spidometro dabar nestebėjo“.
O kaip ji apskaičiavo būtent 250 eurų sumą, kurios reikia apmokėti jos ne tarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikalams?
„Ne aš sumas skaičiavau, tiesiog išreiškiau pageidavimą, kad leistų man naudoti ne tarnybinį automobilį tarnybos reikmėms“, – „Šiaulių kraštui“ sakė R. Sabaliauskienė. Direktorė apskaičiavusi, kad jai „iš namų iki darbo ir atgal išeina apie 65 kilometrus“.
Redakcijos archyvo nuotr.
Po „Šiaulių krašto“ publikacijų dar 2013 metais Vyriausioji tarnybinės etikos komisija buvo paaiškinusi tuometiniams Šiaulių rajono vadovams, kur galima važiuoti tarnybiniais automobiliais. Privilegijos iš Savivaldybės automobilių ūkio buvo dingusios. Dabar vėl įteisintos.