Et­no­žai­dy­nė­se kel­miš­kiai ge­riau­siai trauk­ė laz­dą

Et­no­žai­dy­nė­se kel­miš­kiai ge­riau­siai trauk­ė laz­dą

Et­no­žai­dy­nė­se kel­miš­kiai ge­riau­siai trauk­ė laz­dą

Šeš­ta­die­nį Alek­sand­ro Stul­gins­kio uni­ver­si­te­to par­ke (Aka­de­mi­jos mies­te­lis, Kau­no r.) su­reng­tos pir­mo­sios Lie­tu­vos et­no­žai­dy­nės, ku­rio­se da­ly­va­vo gau­si kel­miš­kių ko­man­da, už ak­ty­vu­mą, iš­ra­din­gu­mą ap­do­va­no­ta tau­re ir pa­dė­kos raš­tais. Pir­mą­ją vie­tą kel­miš­kiai lai­mė­jo laz­dos trau­ki­mo rung­ty­je.

Da­lia KAR­PA­VI­ČIE­NĖ

daliak@skrastas.lt

Įver­tin­ta už ak­ty­vu­mą ir iš­ra­din­gu­mą

Į pir­mą­sias Lie­tu­vos et­no­žai­dy­nes Alek­sand­ro Stul­gins­kio uni­ver­si­te­to par­ke šeš­ta­die­nį iš­si­ruo­šė gau­si ir įvai­ri Kel­mės de­le­ga­ci­ja, va­do­vau­ja­ma Švie­ti­mo, kul­tū­ros ir spor­to sky­riaus vy­riau­sio­sios spe­cia­lis­tės Ja­dzės Gaup­šie­nės.

Tau­ti­nių žai­dy­nių ko­man­dą žai­dy­nėms pa­ren­gė Kel­mės Jo­no Grai­čiū­no gim­na­zi­jos kū­no kul­tū­ros mo­ky­to­ja me­to­di­nin­kė Vi­ta­li­ja Sai­ka­vi­čie­nė. De­šim­čiai moks­lei­vių ge­riau­siai se­kė­si trauk­ti laz­dą. Šio­je rung­ty­je kel­miš­kiai užė­mė pir­mą­ją vie­tą. Už ak­ty­vu­mą, iš­ra­din­gu­mą vi­so­se žai­dy­nė­se ko­man­da ap­do­va­no­ta tau­re ir pa­dė­kos raš­tais. Ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­riai Kel­mės ra­jo­no de­le­ga­ci­ją įver­ti­no kaip ak­ty­viau­sią, iš­ra­din­giau­sią ir gau­siau­sią.

Kon­cer­ti­nę ir švie­čia­mą­ją pro­gra­mą pa­ren­gė an­samb­lis „Kni­tu­va“ (va­do­vas Val­das Rut­kū­nas). Vy­ko ir ama­ti­nin­kai, tau­to­dai­li­nin­kai, ku­li­na­ri­nio pa­vel­do puo­se­lė­to­jai su Kel­mės kul­tū­ros cent­ro Et­ni­nės kul­tū­ros ir tra­di­ci­nių ama­tų sky­riaus ve­dė­ja No­me­da Jo­ku­baus­kie­ne. Ypač di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo su­lau­kė šau­kė­niš­kės Ire­nos Bud­rie­nės mez­gi­mo ant grėb­lio de­monst­ra­vi­mas, kel­miš­kio Me­čis­lo­vo Ežers­kio uni­ka­lios me­džio laz­dos. Ren­gi­nio da­ly­viai mie­lai ska­na­vo Jū­ra­tės Go­tau­tie­nės iš Šau­kė­nų at­vež­tus tra­di­ci­nius val­gius – kas­ti­nį, rū­ky­tus mė­sos pro­duk­tus, Da­lios Za­ka­rie­nės iš Val­pai­nių su­spaus­tus varš­kės sū­rius.

Ris­ty­nės ant šiau­dų

Pir­mo­sios et­no­žai­dy­nės, pa­sak kel­miš­kių de­le­ga­ci­jos va­do­vės Ja­dzės Gaup­šie­nės, bu­vo tik­rai įdo­mios.

Su­reng­tas iškilmingas`varžybų ati­da­ry­mas, Sa­vi­val­dy­bių ko­man­dų ir sve­čių ei­se­na. Pa­kel­ta et­no­žai­dy­nių vė­lia­va, už­deg­ta ug­nis.

„Var­žy­bų sve­čiai ir da­ly­viai lan­kė de­le­ga­ci­jų „kie­me­lius“, ku­riuo­se bu­vo mo­ko­ma žais­ti konk­re­tų tau­ti­nį žai­di­mą. Iš­mo­kus, gau­na­ma „įskai­ta“ et­no­žai­dy­nių da­ly­vio pa­se. Aš spė­jau iš­mok­ti Pak­ruo­jo, Kai­šia­do­rių, Ša­kių, Drus­ki­nin­kų, Jur­bar­ko žai­di­mų“, – pa­sa­ko­jo J. Gaup­šie­nė. Kiek­vie­na de­le­ga­ci­ja su­pa­žin­di­no su sa­vo re­gio­no ama­ti­nin­kų dir­bi­niais, vai­ši­no įvai­riais iš­skir­ti­niais ska­nės­tais.

Daug azar­to su­kė­lė ne tik kel­miš­kiams pir­mą­ją vie­tą at­ne­šu­si laz­dos trau­ki­mo rung­tis, bet ir žai­di­mai „Ky­la“ ir „Muš­tu­kas“. J. Gaup­šie­nei be­ne di­džiau­sią įspū­dį pa­li­ko ris­ty­nės ant šiau­dų. Pa­tys kel­miš­kiai mo­kė žai­di­mą „Pe­rimk laz­dą“.

Šven­tės pa­bai­go­je su­reng­ta iš­kil­min­ga var­žy­bų da­ly­vių ir sve­čių me­no ak­ci­ja – „Pi­lia­kal­nio su­kū­ri­mas“.

Kel­miš­kių de­le­ga­ci­jai va­do­va­vu­si Švie­ti­mo, kul­tū­ros ir spor­to sky­riaus vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė Ja­dzė Gaup­šie­nė dė­ko­jo ra­jo­no sa­vi­val­dy­bei, su­da­riu­siai są­ly­gas da­ly­vau­ti Lie­tu­vos ne­prik­lau­so­my­bės 100-mečiui pa­mi­nė­ti skir­ta­me ren­gi­ny­je – pir­mo­sio­se et­no­žai­dy­nė­se.

Ja­dzės GAUP­ŠIE­NĖS as­me­ni­nės nuo­tr.

Pir­mo­sio­se Lie­tu­vos et­no­žai­dy­nė­se da­ly­va­vo gau­si kel­miš­kių ko­man­da.

Kel­mės kie­me­ly­je bu­vo ga­li­ma pa­si­mo­ky­ti ir tra­di­ci­nių, ir neįp­ras­tų ama­tų, pa­vyz­džiui, vy­ti vir­ves ka­la­dė­liais, megz­ti ant grėb­lio.