„Žiemgališkas Pakruojis“ paliko geriausių įspūdžių

„Žiemgališkas Pakruojis“ paliko geriausių įspūdžių

„Žiem­ga­liš­kas Pak­ruo­jis“ pa­li­ko ge­riau­sių įspū­džių

Šie­me­ti­nė Pak­ruo­jo šven­tė, iš vie­nos gat­vės pa­skli­du­si po vi­są mies­tą ir at­ra­du­si nau­jų erd­vių, pa­li­ko ge­riau­sių įspū­džių ne tik jos da­ly­viams, bet ir atė­ju­siems pa­si­žiū­rė­ti. So­cia­li­niuo­se tink­luo­se te­bep­la­ti­na­mos nuo­trau­kos ir vaiz­do įra­šai su prie­ra­šais: „Pui­ku. Šau­nuo­liai“.

Ja­ni­na VAN­SAUS­KIE­NĖ

pakruojis@skrastas.lt

Nuo ko­mer­ci­nio ren­gi­nio Pak­ruo­jo dva­re at­si­sky­ręs ir sa­vas erd­ves šven­tei at­ra­dęs"Žiem­ga­liš­kas Pak­ruo­jis 2017“ bu­vo gau­sus ren­gi­nių.

Dar penk­ta­die­nį šven­ti­niai ren­gi­niai pra­si­dė­jo kvies­da­mi jau­ni­mą į kū­ry­bi­nes dirb­tu­ves. O jau pa­va­ka­rę vi­si bu­vo kvie­čia­mi į mies­to par­ką, de­vy­nio­lik­tą­ją re­gio­no folk­lo­ro šven­tę „Žiem­ga­la 2017“. Ji pra­si­dė­jo di­džiu­lės tris­pal­vės iš­kė­li­mu virš Pak­ruo­jo van­dens bokš­to.

„Nuo vi­sų į Pak­ruo­jį ve­dan­čių ke­lių ma­to­ma vė­lia­va bu­vo tar­si ženk­las, kad Pak­ruo­jy­je Žiem­ga­los šven­tė“, – džiau­gė­si dai­ni­nin­kės iš an­samb­lio „Lin­ka­va“.

Po folk­lo­ro ko­lek­ty­vų pa­si­ro­dy­mo par­ke žmo­nės rin­ko­si į Si­na­go­gą. Čia vy­ko fes­ti­va­lio „Si­dab­ri­nės ger­vės nak­tys“ nak­ti­nis ki­nas.

Gau­sa ren­gi­nių plūs­te­lė­jo šeš­ta­die­nį, į Pak­ruo­jį sku­bė­jo žmo­nės iš vi­sų ra­jo­no pa­kraš­čių. Pir­mie­ji Kruo­jos upės sa­lo­je ėmė bu­riuo­tis me­džio­to­jai ir žve­jai. Jų bū­re­liai ir klu­bai pa­la­pi­nes pa­si­sta­tė užim­da­mi be­veik pu­sę sa­los.

O tuo tar­pu mies­to cent­re prie Švie­ti­mo sky­riaus pa­sta­to pra­si­dė­jo lau­ko šach­ma­tų tur­ny­ras, at­si­da­rė vie­nos die­nos res­to­ra­nas, ku­ria­me sa­vo ypa­tin­gus val­gius kvie­tė ra­gau­ti Pak­ruo­jo šei­mi­nin­kės, svei­kuo­liš­kos gy­ven­se­nos ir mi­ty­bos pro­pa­guo­to­jos.

Vos ne po vi­są Pak­ruo­jo par­ką pa­skli­do ra­jo­no bend­ruo­me­nių, se­niū­ni­jų kie­me­liai, šie­met pa­si­va­di­nę žiem­ga­lių gen­ti­mis.

Se­no­vi­nius val­gius čia pat vi­rę, ama­tus de­monst­ra­vę, kvie­tė pri­si­jung­ti ir jų pa­si­žiū­rė­ti plūs­tan­čius smal­suo­lius. Vi­sas par­kas lin­ga­vo nuo mu­zi­kos, links­my­bių, juo­ko ir ki­to­kių pra­mo­gų.

Bu­vo ga­li­ma ste­bė­tis mo­te­rų iš­mo­ne, kaip pa­si­siū­din­ti se­no­vi­nį dra­bu­žį. Nep­ra­len­kia­mos čia bu­vo Vie­tos veik­los gru­pės (VVG) mo­te­rys – jos vil­kė­jo ne tik pro­fe­sio­na­lų siū­din­tus žiem­ga­lių mo­te­rų pa­rė­dus, bet ant gal­vų dė­vė­jo se­no­vi­nius ap­dan­ga­lus, puo­šė­si li­nų vai­ni­kais.

Šven­tę pa­puo­šė ir il­ga­ka­sių bei barz­do­čių kon­kur­sas. Tie­sa, nors ja­me da­ly­va­vo tik trys barz­do­čiai, į kon­kur­są si­na­go­go­je su­si­rin­ku­sie­ji vos til­po. Vy­rai sa­vo barz­dų il­giu ne­si­var­žė, o štai mo­te­rys ka­sas iš­si­py­nė, kad jas pa­ma­tuo­tų ko­mi­si­ja. Il­giau­sius plau­kus – 1 met­ro ir 15 cen­ti­met­rų tu­rė­jo de­šimt­me­tė ro­za­li­mie­tė Mig­lė Po­ciū­tė ir 64-erių pa­ne­vė­žie­tėK­ris­ti­na Liau­čiu­vie­nė.

Be­ne dau­giau­siai šven­tės da­ly­vių iš­mo­nės pa­rei­ka­la­vo tra­di­ci­niu ta­pu­si teat­ra­li­zuo­ta ei­se­na. Ne­nu­tol­da­mi nuo šven­tės te­mos, se­niū­ni­jų at­sto­vai, me­no ko­lek­ty­vai, bend­ruo­me­nių at­sto­vai ir klu­bai de­monst­ra­vo se­no­vės žiem­ga­lių is­to­ri­jos mo­men­tus: ko­vas su kry­žiuo­čiais, žiem­ga­lių ko­vo­to­jus, kraš­to žem­dir­bius ir se­no­vi­nius jų dar­bo įran­kius.

Links­mas ir mar­gas šven­ti­nis šeš­ta­die­nis bai­gė­si sa­lo­je – čia vy­ko ge­riau­sių­jų šven­tės da­ly­vių ap­do­va­no­ji­mai, šven­tė­je da­ly­va­vu­sių sve­čių svei­ki­ni­mai, va­ka­ri­niai kon­cer­tai ir nak­ti­nė dis­ko­te­ka. Ji ne­nu­kon­ku­ra­vo nak­ties krep­ši­nio, ku­rio prie bu­vu­sios „Vers­mės“ mo­kyk­los gau­siai žiū­rė­ti ir žais­ti rin­ko­si jau­ni­mas.

Sek­ma­die­nį šven­tės kon­cer­ti­nę pro­gra­mą vai­ni­ka­vo Pak­ruo­jo gi­ta­rų kvar­te­to ir mo­ky­to­jo Ro­mual­do Klup­šo kon­cer­tas su is­pa­niš­kų šo­kių at­li­kė­ja Pak­ruo­jo si­na­go­go­je.

Pak­ruo­jo po­li­ci­jos iš­pla­tin­ta­me pra­ne­ši­me sa­ko­ma, kad šie­me­ti­nė šven­tė be al­ko­ho­lio ap­siė­jo be di­des­nių in­ci­den­tų, ne­si­ma­tė gu­li­nė­jan­čių dėl gir­tu­mo, ne­bu­vo muš­ty­nių.

„Pak­ruo­jo kraš­to“ inf.

Ja­ni­nos VAN­SAUS­KIE­NĖS nuo­tr.

Tra­di­ci­nės teat­ra­li­zuo­tos ei­ty­nės – links­miau­sias ir dau­giau­siai žmo­nių su­trau­kian­tis Pak­ruo­jo šven­čių ren­gi­nys. Šie­met ja­me vy­ra­vo is­to­ri­nė kraš­to te­ma.

(Iš kairės) barz­do­čių kon­kur­se da­ly­va­vęs, žiem­ga­liš­kas šak­nis tu­rin­tis vil­nie­tis Valdas Samkus, stu­den­tas Kas­pa­ras Ki­žys ir Guos­ta­ga­lio se­niū­nas Jo­nas Jo­cius ne­li­ko be ap­do­va­no­ji­mų.

Vie­nas už ki­tą pra­šmat­niais žiem­ga­liš­kais pa­tie­ka­lais lenk­ty­nia­vo gen­čių kie­me­liai, vai­šin­da­mi ko­mi­si­ją – ra­jo­no va­do­vus.

Vai­kams bu­vo smal­su pa­ki­lno­ti se­no­vės ri­te­rių kar­dus, ap­žiū­rė­ti jų šar­vus. Ri­te­rių ko­vas ste­bė­jo ir ma­ži, ir di­de­li.

Me­džio­to­jų ir žve­jų kie­me­liuo­se vi­rė ne tik žu­vie­nė, bet ir aist­ros: vy­rai iš­ban­dė jė­gas.

Šven­tės pa­bai­go­je iš­kel­tas „Žiem­ga­liš­ko Pak­ruo­jo“ pa­baig­tu­vių vai­ni­kas, ku­rį kū­rė ir iš at­ski­rų vai­ni­kų su­py­nė šven­tės da­ly­viai.

Il­ga­ka­sių kon­kur­se re­kor­dą pa­sie­kė de­šimt­me­tė Mig­lė Po­ciū­tė ir Kris­ti­na Liau­čiu­vie­nė, už­siau­gi­nu­sias 1 met­ro ir 15 cen­ti­met­rų il­gio ka­sas.

Už ge­rus kraš­to žmo­nių dar­bus ir gra­žią šven­tę pa­kruo­jie­čius gy­rė bū­rys sve­čių ir de­le­ga­ci­jų at­sto­vų iš už­sie­nio bei am­ba­sa­do­rius Ru­si­jo­je Vy­gau­das Ušac­kas.