Iš Švedijos atkeliavo dešimt audimo staklių

Iš Švedijos atkeliavo dešimt audimo staklių

Iš Šve­di­jos at­ke­lia­vo de­šimt au­di­mo stak­lių

Kel­mės kul­tū­ros cent­ras su­lau­kė do­va­nos iš Šve­di­jos – de­šimt įvai­rių au­di­mo stak­lių iš Gli­mok­ro­jos au­di­mo stak­lių mu­zie­jaus. Dvi di­de­lės au­di­mo stak­lės do­va­no­tos jau anks­čiau. Kol kas ap­mes­tos tik vie­ne­rios stak­lės, su ku­rio­mis bus mo­ko­ma aus­ti ki­tą ant­ra­die­nį pra­si­dė­sian­čiuo­se tra­di­ci­niuo­se va­sa­ros kur­suo­se.

Da­lia KAR­PA­VI­ČIE­NĖ

daliak@skrastas.lt

Kel­mės kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rius Ar­nas Ar­laus­kas pa­pa­sa­ko­jo šve­diš­kų stak­lių at­si­ra­di­mo Kel­mė­je is­to­ri­ją.

Prieš ke­le­tą me­tų gru­pė kel­miš­kių mo­te­rų per Kel­mės vie­tos veik­los gru­pę tu­rė­jo ga­li­my­bę Šve­di­jo­je su­si­pa­žin­ti su au­di­mo stak­lių su­rin­ki­mu, ne tik tra­di­ci­niu, bet ir au­di­mu iš me­džia­gų at­rai­žų. Pas­ta­ra­sis au­di­mo bū­das la­bai po­pu­lia­rus vi­so­je Skan­di­na­vi­jo­je. Ki­li­mai au­džia­mi iš med­vil­nės,vil­nos, li­no, si­za­lio, net plas­ti­ko juos­te­lių. Tra­di­ci­niai lie­tu­vių au­di­mai – rankš­luos­čiai, stal­tie­sės, lo­va­tie­sės – šve­dams gra­žu, bet to­je ša­ly­je nė­ra pa­klau­sūs.

„Po vi­zi­to Kel­mę pa­sie­kė dvejos au­di­mo stak­lės iš Šve­di­jos. Vie­ne­rios čia ir li­ko, ki­tos da­bar Šau­kė­nuo­se“, – sa­kė A. Ar­laus­kas.

Per­nai Šve­di­jo­je, Ost­ra Goin­ge ko­mu­no­je, lan­kė­si Kel­mės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės de­le­ga­ci­ja. Kel­mė ir Ost­ra Goin­ge yra pa­si­ra­šiu­sios bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tį. Per vi­zi­tą paaiš­kė­jo, jog šve­dai ga­li dar de­šimt au­di­mo stak­lių Kel­mei pa­do­va­no­ti. Stak­lės – ge­ros būk­lės.

Kel­mę stak­lės pa­sie­kė per Vie­tos veik­los gru­pę (va­do­vė Ra­mu­nė Tra­ki­ma­vi­čiū­tė-Ab­ru­tie­nė). Stak­les su­pa­ka­vo, ke­lio­nei pa­ruo­šė pa­tys šve­dai. Kel­miš­kiai tik pa­si­rū­pi­no jų par­si­ve­ži­mu.

„Ka­dan­gi stak­lės – uni­ver­sa­lios, su jo­mis bus ga­li­ma aus­ti pra­ktiš­kai vis­ką. Šve­dai dar pri­dė­jo do­va­nų ir me­džia­gų juos­te­lių, siū­lų, skie­tų. Stak­lės – eu­ro­pie­tiš­ko mo­de­lio, su muš­tu­vu iš vir­šaus. Ame­ri­ko­je, Ka­na­do­je muš­tu­vai tvir­ti­na­mi apa­čio­je“, – pa­sa­ko­jo A. Ar­laus­kas.

Da­lį stak­lių nu­ma­ty­ta sta­ty­ti re­no­vuo­to Kel­mės kul­tū­ros cent­ro pa­sta­to sce­nos bu­vu­sia­me prieš­sce­ny­je. Kel­mės kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rius svars­to ga­li­my­bę au­dė­joms stak­les pa­si­sta­ty­ti au­dė­jų na­muo­se.

Au­to­rės nuo­tr.

Vie­ne­rios šve­diš­kos stak­lės – jau pa­ruoš­tos, lau­kia ki­tą ant­ra­die­nį pra­si­dė­sian­čių tra­di­ci­nių va­sa­ros kur­sų da­ly­vių.

Kel­mės kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rius Ar­nas Ar­laus­kas džiau­gė­si šve­dų do­va­na – de­šimt au­di­mo stak­lių.

Anks­čiau šve­dų do­va­no­tos stak­lės re­tai bū­na be dar­bo.

Šve­dai do­va­no­jo ne tik stak­lių, bet ir įvai­rių au­di­mui rei­ka­lin­gų prie­dų: siū­lų, me­džia­gų at­rai­žų, ny­čių, šei­vų, šau­dyk­lių, skir­tin­go tan­ku­mo skie­tų.