
Naujausios
Šešeri metai kaime privertė susimąstyti
Mieste gimusi ir augusi Sigutė Stonienė prieš šešetą metų su vyru Tomu ir dviem dukromis įsigijo namuką Šimaičių kaime, netoli Kelmės.
Moteris nė sykio nesuabejojo savo apsisprendimo teisingumu. Per trumpą laiką šeima jau spėjo pasikeisti gyvenamojo namo seną šiferio stogą, tvarkosi aplinką. Sodybą neseniai apsitvėrė, kad galėtų nevaržomai ir saugiai lakstyti augintiniai – šunys.
Dalia KARPAVIČIENĖ
daliak@skrastas.lt
Sodyba švyti naujumu
Sigutės ir Tomo Stonių sodyba kaime švyti naujumu. Namas puikuojasi nauju stogu, teritorija aptverta tvora su stilingais metaliniais vartais. Daug dailios, neseniai nušienautos pievelės, gėlių.
„Bet dar labai daug darbų ir sumanymų laukia“, – sakė Sigutė Stonienė, miestietė, galutinai apsigyvenusi kaime su šeima prieš šešerius metus.
Šalimais Sigutės vis sukiojasi jos mažėlė dukra. Devynmetė tiesiog pievelėje rodo gimnastinius sugebėjimus. Kur mieste vaikas rastų tiek erdvės?
Tik atsikėlę, Stoniai ėmėsi remontuoti namą. Tomas Stonys sumeistravo terasą, atnaujino visą pastato išorę. Dabar vyksta remontai viduje.
Vienas iš didžiausių darbų buvo pakeisti seną stogą – konstrukcijas ir asbestinę dangą. Jauna šeima pasinaudojo galimybe gauti paramą pagal Asbestinių stogų keitimo programą.
S. Stonienė sakė, jog buvo šiek tiek abejonių, ar paramą gaus, ar pavyks tinkamai prašymą užpildyti ir panašiai.
„Bet aš esu „popierinis“ žmogus, dirbu buhaltere, todėl ir ryžausi. Kaip vėliau paaiškėjo, sunkiausia buvo atsiskaityti už nuveiktus darbus. Padėjo Nacionalinės mokėjimo agentūros Šiaulių skyriaus specialistai. Jau stogą pasikeitėme, kaip ir priklauso, paramą gavome. Kompensavo pusę medžiagų išlaidų. Už tuos pinigus nauja tvora visai neseniai teritoriją apsitvėrėme“, – pasakojo šeimininkė.
Stoniai yra suplanavę artimiausiu metu susitvarkyti lauko virtuvėlę, kad vasarą turėtų kur gaminti valgį. Ir per suėjimus galėtų pabūti.
20 paukščių koncertas
Sigutė Stonienė iki šiolei nepaliauja džiaugtis gyvenimu kaime ir tik privalumus jame mato, dukros nėra tokios kaimo šalininkės. Kartais mergaitėms pritrūksta veiklos, darosi nuobodu.
„Bet kur kitur, jei ne nuošaliame kaime gali išgirsti šitiek čiulbančių paukščių. Sykį suskaičiavau kokias dvi dešimtis skirtingų čiulbėjimų“, – šypsojosi.
S. Stonienė labai džiaugiasi, jog į kaimynystę atsikelti prikalbino ir sesers šeimą.
„Mudu su vyru dirbame Kelmėje, bet iki miesto nėra nė dešimties kilometrų. Kelios minutės kelio“, – sakė Sigutė Stonienė.
Stoniai save vadina šeimos žmonėmis, todėl nežada kuris nors vienas išvykti padirbėti į užsienį. Tomas Stonys anksčiau yra išbandęs emigranto duoną. Bet namų ilgesys buvo pernelyg stiprus.
„Mes esame patriotai. Kiek turime, tiek ir užtenka. Kaime gyvendami laikome paukščių, valgome naminių vištų kiaušinius. Su kaimynais įsirengėme didelį šiltnamį, nereikia nė daržovių pirkti. Bet svarbiausia – gyvename savo šalyje, savo namuose“, – tvirtino Sigutė Stonienė.
Autorės nuotr.
Sigutė Stonienė sakė, jog šešeri metai kaime jai neprailgo, į miestą jau nebenorėtų grįžti.
S. Stonienė įsitikinusi, jog kaime gyventi geriau negu mieste ir jos dukroms – vyresniajai Kamilei ir mažajai Viltei.
Per šešerius metus Stoniai susitvarkė gyvenamojo namo išorę, bet dar daug įvairių darbų jaunos šeimos laukia.
Šeima gražiai tvarko sodybos aplinką.