
Naujausios
Oro uoste pradės nuomoti sklypus
Šiaulių miesto savivaldybė parengė dokumentus dėl savo įmonės Šiaulių oro uostas žemės nuomos. Aukcione bus siūlomi keturi sklypai be infrastruktūros. Sklypų plotai – nuo 1 iki 2 hektarų. Pradinė nuomos kaina už vieną kvadratinį metrą – 63 euro centai. Taip tikimasi konkuruoti su Vilniaus, Kauno, Rygos oro uostais.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Laukiama investuotojų
Savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Bartulis vakar spaudos konferencijoje teigė, kad jau parengti du dokumentai – dėl žemės nuomos aukciono ir nuomos sąlygų. Su šiais dokumentais Savivaldybė „yra pasirengusi kviesti investuotojus į žemės nuomos aukcioną oro uosto teritorijoje, kur galėtų prasidėti visų mūsų laukiami investiciniai projektai“.
A. Bartulis teigė, kad artimiausiu metu bus paskelbtos aukciono organizavimo sąlygos, o maždaug po mėnesio „matysime aukciono kontūrus – kiek tomis didelėmis konkurencinėmis sąlygomis su Vilniaus, Kauno, Rygos oro uostais mes trauksime investuotojus. Kodėl mums nepabandyti?“.
Įmonė valdo 26 hektarus Šiaulių oro uosto teritorijoje, plius 4 hektarus šalia oro uosto – jie atriekti iš Savivaldybės planuoto kurti Logistikos centro plotų. Ši žemė yra be infrastruktūros.
Šiuo etapu, pasak A. Bartulio, siūloma aukcione nuomoti keturis sklypus, kurių plotai – nuo 1 iki 2 hektarų.
Nuomos sąlygose yra nurodyta 10 veiklos sričių, kad „oro uoste nebūtų fermos statomos“. Tarp jų yra krovininio oro transporto veikla, sandėliavimas ir saugojimas, krovinių tvarkymo, orlaivių remonto ir techninės priežiūros veikla.
Siūloma ir pradinė nuomos kaina už vieną kvadratinį metrą – 63 euro centai. Atsižvelgiant į plotą, nuomos kaina vienam sklypui būtų nuo 13 iki 5,7 tūkstančio eurų metams. Jeigu konkurencija aukcione būtų didelė – turėtų augti ir kaina.
Sklypo nuomos terminas – 50 metų.
Dar vienas reikalavimas investuotojui, kad metinė apyvarta būtų „bent 300 tūkstančių eurų“, o patirtis – ne mažiau kaip vienerių metų veikla.
„Norėtume investuotojo, kuris šiandien jau yra, tiktai norėtų savo veiklą perkelti į Šiaulių oro uostą“, – sakė A. Bartulis.
Infrastruktūra – tik „arčiau ar toliau“
A. Bartulis įvardijo ir dar vieną sąlygą: „Per 36 mėnesius investuotojas turės padaryti investiciją, dėl kurios žemę nuomoja, ir pradėti veiklą. Jeigu jau bus pradėjęs – tęs darbus, o jeigu visiškai nebus pradėjęs, bus anuliuotos aukciono sąlygos“.
Aukciono laimėtojas nuomos mokestį Savivaldybei turės mokėti ir visus 36 mėnesius, nors tik kursis ir veiklos dar nebus pradėjęs. „Tai jį skatins kuo greičiau pasidaryti tą veiklą“, – sakė Administracijos direktorius.
Infrastruktūros nuomojamuose sklypuose nėra. A. Bartulio teigimu, „infrastruktūra – tai jau atskiras klausimas, nes iki vienų sklypų infrastruktūra arčiau prieina, prie kitų – toliau“, o infrastruktūros įrengimą „apspręs kitas dokumentas, jeigu jiems tos infrastruktūros reikės“.
Vienas investuotojas jau dairėsi
Dar kovą „Šiaulių kraštui“ oro uosto direktorius Andrius Daujotas tvirtino, jog būtina duoti ženklą investuotojams, kad „oro uostas nėra miręs“. Jis tada taip pat pabrėžė, kad Šiaulių regione nėra vietinio verslo, kurio produkciją reikėtų gabenti orlaiviais.
Rašyta, kad pirmojo potencialaus investuotojo planai miesto politikams jau buvę pristatyti: neatskleidžiamam investuotojui atstovaujanti UAB „Aviacijos partneriai“ garsino, jog Šiaulių oro uoste ketinama kurti lėktuvų remonto ir techninio aptarnavimo bazę. Investuotojas pretenduotų į 2 hektarų sklypą, investuotų 15 milijonų eurų, pastatytų du angarus remonto ir aptarnavimo darbams, įdarbintų 150 aukštos kvalifikacijos darbuotojų.
Tada investuotojai akcentavo, kad į infrastruktūrą turėtų investuoti Savivaldybė. Tačiau A. Bartulis manė, kad ne nuo Savivaldybės investicijų į infrastruktūrą reikėtų pradėti: jau tada buvo kilę klausimų ir dėl pačių potencialių investuotojų pažadų. Internetinėje erdvėje buvo nurodoma, jog UAB „Aviacijos partneriai“ įkurta 2013 metais su apie 3 tūkstančių eurų įstatiniu kapitalu, neturi jokio nekilnojamojo turto, dirba tik vienas darbuotojas.
Citata: Norėtume investuotojo, kuris šiandien jau yra, tiktai norėtų savo veiklą perkelti į Šiaulių oro uostą.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus Antano Bartulio teigimu, paskelbus aukciono sąlygas maždaug po mėnesio jau bus galima kalbėti „apie investuotojų susidomėjimą sklypais Šiaulių oro uoste“.