
Naujausios
PO TO, KAI RAŠĖME
Savivaldybei teks išpainioti interesų konfliktą per mėnesį
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) Šiaulių rajono savivaldybei pavedė per mėnesį išspręsti sukeltą „nuolatinio pobūdžio interesų konfliktą“ Kuršėnų meno mokykloje.
Rajono valdantiesiems teks apsispręsti, kaip pasielgti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare, rajono mero „valstiečio“ Antano Bezaro netolimoje kaimynystėje gyvenančia Audrone Vaitekūniene ir jos sutuoktiniu.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Sprendimų paieška po publikacijos
Interesų konfliktas į viešumą ir etikos sargų akiratį pakliuvo po „Šiaulių krašto“ publikacijų ("Šeimyninė ranga meno mokykloje“, 2017 04 08, „Teko raudonuoti, bet atsiskaitė visi“, 2017 04 06). Rašėme, kad laikinąja mokyklos direktore tapusi direktoriaus pavaduotoja Audronė Vaitekūnienė susipainiojo valdiškuose ir santuokiniuose reikaluose: žmona – laikinoji vadovė, o jos sutuoktinis Stasys Vaitekūnas – tos vadovės pavaduotojas.
Kai per švietimo įstaigų vadovų ataskaitų tvirtinimą rajono Taryboje opozicinių partijų atstovai klausė, ar nesupainioti viešieji ir privatūs interesai, A. Vaitekūnienė paaiškino, kad jiedu su sutuoktiniu „labai jau myli tą mokyklą“.
„Šiaulių kraštui“ pavyko išsiaiškinti, kad ši „meilė mokyklai“ kainuoja: direktorės vyras mokykloje dirba pusantro etato ir gauna priedą.
A. Vaitekūnienė yra deklaravusi, kad mokykloje pavaduotoju dirba jos sutuoktinis, tačiau aiškėja, kad ne pati A. Vaitekūnienė, o jos sekretorė gali būti pasirašiusi ant dokumentų, įgalinančių S. Vaitekūnui mokėti keliasdešimties procentų priedą prie algos.
Po paviešintų faktų du opozicinės socialdemokratų partijos atstovai Algimantas Jonas Vertelis ir Irena Laurinaitienė kreipėsi į Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisiją, ši – į Vyriausybės atstovę Šiaulių apskrityje Astą Jasiūnienę, o ji – į VTEK.
Klausimų dėl interesų konflikto kilo ne tik rajono Tarybos opozicijoje dirbantiems politikams, bet ir valdančiosios koalicijos partneriams: libelarsąjūdietė Regina Rupšienė įvertino, kad vyras ir žmona viename kolektyve gali dirbti, bet negali būti vienas kito tiesioginiame pavaldume.
„Mokytojas S. Vaitekūnas galėtų būti, bet pavaduotojas vadovaujant žmonai – ne“, – „Šiaulių kraštui“ yra sakiusi politikė.
Interesų konfliktui – kelios išeitys
VTEK rašte, adresuotame rajono merui A. Bezarui, siūloma rajono Tarybai apsvarstyti dvi išeitis: arba vietoje A. Vaitekūnienės paskirti kitą asmenį laikinai vadovauti mokyklai, arba kitą asmenį, kuris spręstų pavaduotojo ūkio reikalams tarnybos mokykloje „eigos klausimus“.
Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkė Roma Albrikienė teigė, jeigu Savivaldybės administracija nebus išsprendusi šio klausimo, turės spręsti Taryba artimiausiame posėdyje.
„Kai buvo svarstoma skirti ją laikinąja direktore, aiškiai sakėme, kad bus pažeidžiami vieši ir privatūs interesai. Matyt, manė, kad visi tylės ir niekas nieko nesakys“, – „Šiaulių kraštui“ sakė R. Albrikienė.
Balandžio 12 dieną Savivaldybės skelbtas Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus konkursas neįvyko, nes neatsirado pretendentų.
Ne vienas rajono Tarybos politikas tvirtino, jog A. Vaitekūnienę ir rajono merą A. Bezarą sieja netolima kaimynystė – Micaičių gyvenvietė. A. Bezaras yra buvęs Micaičių bendruomenės pirmininku, A. Vaitekūnienė 2015 metų savivaldos rinkimuose deklaravo esanti Micaičių bendruomenės pirmininko pavaduotoja.
Ir 2011, ir 2015 metų savivaldos rinkimuose A. Vaitekūnienė ir A. Bezaras buvo tame pačiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąraše, A. Vaitekūnienė deklaravo esanti LVŽS narė. 2015 metų rinkimuose ji LVŽS sąraše rinkėjų sprendimu reitinguojant iš 14 vietos nukrito į 22-ąją.
Aušrinės DUBAUSKIENĖS nuotr.
Teikiant šį balandį Šiaulių rajono švietimo įstaigų vadovų ataskaitas išaiškėjo laikinosios Kuršėnų meno mokyklos vadovės Audronės Vaitekūnienės galimai supainioti viešieji ir privatūs interesai dėl sutuoktinio pavaldumo ir jam mokamų priedų prie atlyginimo.