
Naujausios
Šokių festivalio sumanytojai
Šiųmečiame Radviliškio kultūros centre vykusiame festivalyje "Ir ne tik iš Lietuvos" po kelis savo šokius žiūrovams dovanojo dešimt kolektyvų, tarp kurių – ir kolektyvas iš Estijos.
"Patrepsėlyje" prieš keliolika metų gimus idėjai surengti suaugusiųjų šokių kolektyvų festivalį, iš pradžių į jį buvo kviečiami tik šalies kolektyvai. Tuomet jis vadinosi "Iš visos Lietuvos".
Į festivalį pirmą kartą atvykus latvių kolektyvams, po kelerių metų festivalis tapo tarptautiniu, tad teko keisti ir jo pavadinimą į festivalį "Ir ne tik iš Lietuvos". Festivalio dalyviai – latviai, estai, yra šokęs olandų kolektyvas.
Šiųmetį festivalį pradėję šventės šeimininkai, 20-ies metų gyvavimo sukaktį švenčiantys "Patrepsėlio" šokėjai, gerbėjams dovanojo kelis šokius.
Vienas iš jų buvo skirtas buvusiems kolektyvo nariams, tarp kurių – ir 18 metų "Patrepsėliui" vadovavusi Vida Gilienė.
Kitas šokis susirinkusiesiems priminė kolektyvo pavadinimo atsiradimo istoriją – pirmąkart viešai sušokę šokį "Patrepsėlis", šokėjai tokį pavadinimą davė ir kolektyvui.
Kolektyvas atjaunėjo
Vadovavimo"Patrepsėliui" vairą prieš porą metų perėmė vadovė Romutė Baškevičienė.
Pastaraisiais metais gerokai atjaunėjo ir pats kolektyvas, keitėsi jo repertuaras. Kolektyvas juokauja: kuo daugiau jam metų, tuo "Patrepsėlis" jaunėja ir šiuo metu jame šoka tik viena pensijoje esanti šokėja.
Atjaunėjusiame kolektyve ilgiausiai šoka Laimutė ir Gintautas Indilai, Rūta Klišonienė, Remigijus Lukšas, Audronė ir Valdas Slanksniai.
Salėje sėdėjo ir nemažai kolektyvo senbuvių, jame jau nebešokančių narių.
Buvusi kolektyvo vadovė V. Gilienė džiaugėsi, kad per tiek metų kolektyvas neiširo, sugebėjo atlaikyti visus sunkumus.
"Keturias "Dainų šventes" atšventėm su tais pačiais pagrindiniais šokėjais. Vėliau sudėtis keitėsi – vyresnius šokėjus keitė jaunesni, tad kolektyvas natūraliai ėmė jaunėti. Yra ir gyventi kitur išvykusių šokėjų, ir iškeliavusių Anapilin. Visu laikotarpiu daugiausia šoko šeimyninės poros. Ko gero, tai optimaliausias porinių šokių kolektyvo variantas", – savo vadovavimo laikotarpį prisiminė V. Gilienė.
Šiandieniniame "Patrepsėlyje" iš septynių porų irgi šoka šešios šeimyninės poros.
Du kartus per savaitę repeticijose susitinkantys "Patrepsėlio" šokėjai dalyvauja įvairiuose festivaliuose, konkursuose, nemažai koncertuoja.
Kolektyvas yra konkurso "Pora už poros" prizinių vietų laimėtojas, Estijoje rengiamo tarptautinio festivalio "Marjamaa folk dance", Garliavos festivalio "Atidarykim vartelius" dalyvis, o šiemet konkurse "Suk, suk ratelį" Kuršėnuose laimėjo antrąją vietą.
Per du dešimtmečius "Patrepsėlio" nariams teko šokti įvairiose salėse, ne kartą yra tekę suktis ir iš įvairių situacijų.
Tie, kurie šoko kolektyve per jo dešimtmetį, iki šiol juokiasi prisiminę, kaip teko sušokti šokį ne pagal tą muziką. Tačiau šokėjai nepasimetė ir kuo puikiausiai "išsivyniojo" iš kuriozinės situacijos.
Meilės muzikai ir liaudiškam šokiui suvienytą dvidešimtmetį kolektyvą su jubiliejumi sveikino ir dar ne vienerius metus šokti ir garsinti rajoną linkėjo rajono vadovai, kolegos, bendraminčiai.