Bažnyčioje – šv. popiežiaus Jono Pauliaus II relikvija

Bažnyčioje – šv. popiežiaus Jono Pauliaus II relikvija

Bažnyčioje – šv. popiežiaus Jono Pauliaus II relikvija

Sekmadienį Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje tikintiesiems bus pristatytas relikvijorius su šv. popiežiaus Jono Pauliaus relikvija – kraujo lašu. Relikviją iš Krokuvos (Lenkija) į Šiaulius parvežė bažnyčios rektorius Stasys Kazėnas su bažnyčios bendruomenės nariais.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Liudija gailestingumą

Šv. popiežiaus Jono Pauliaus II relikvija į Šiaulius atkeliavo ankstų ketvirtadienio rytą. „Parvežėme kvietimą į gailestingumą“, – vakar sakė S. Kazėnas.

Bažnyčios rektorius kambaryje, kuriame pietavo popiežius, žurnalistams parodė relikvijorių su relikvijos kapsule. Ant kapsulės užrašas nurodo, kieno yra relikvija, tai patvirtina ir dokumentai su kardinolo parašu. Relikvijorius sukurtas su Jono Pauliaus II herbu.

Relikvijos pristatymas tikintiesiems vyks sekmadienį, 11 valandos šv. mišiose, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje. Vakare, 18 valandą, po šv. mišių, vyks paskaita „Šventųjų kultas Vakarų bažnyčioje“, ją skaitys kunigas Vytautas Langas.

1993 metais, viešėdamas Lietuvoje, popiežius Jonas Paulius II meldėsi Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, ilsėjosi ir pietavo jėzuitų namuose. Šalia bažnyčios stovi paminklas popiežiui.

Pasak S. Kazėno, pamaldumas Jonui Pauliui II vystosi ir plečiasi. Kiekvieną antradienį vis daugiau žmonių bažnyčioje meldžiasi Jono Pauliaus II litaniją. Todėl S. Kazėnui kilo mintis dėl tiesioginių relikvijų.

Su prašymu buvo kreiptasi į Krokuvos kardinolą arkivyskupą Stanislavą Dzivišą, ilgametį popiežiaus Jono Pauliaus II sekretorių.

Relikvijos kelionę į Šiaulius S. Kazėnas susiejo su popiežiaus Pranciškaus šių metų gruodžio 8 dieną skelbiamais jubiliejiniais Gailestingumo metais.

Pasak S. Kazėno, kalbėdami apie gailestingumą, turime grįžti prie šv. sesers Faustinos, kuri keletą metų gyveno Vilniuje, prie jos dvasios tėvo palaimintojo Mykolo Sopočkos ir šv. Jono Pauliaus II. Jam būnant popiežiumi, šv. Faustina buvo paskelbta šventąja, įvestas Atvelykio sekmadienis, pavadintas Gailestingumo sekmadieniu. Jonas Paulius II įvardijamas kaip gailestingumo apaštalas.

Patvirtinimas dėl dovanojamos relikvijos iš Krokuvos atėjo su prašymu, kad ji būtų paimta iki Gailestingumo metų paskelbimo.

Į Lenkiją išvyko 26 šiauliečių grupė: žmonės, kurie talkino atkuriant šv. Ignaco Lojolos bažnyčią, dalyvavo sutinkant popiežių.

Relikvija Šv. Ignaco Lojolos bažnyčiai buvo perduota Krokuvos arkivyskupijos kurijos koplyčioje. Šiauliečiai buvo pirmoji lietuvių grupė, patekusi į koplyčią – joje 1941 metais Jonas Paulius II buvo įšventintas į kunigus. Į šią koplyčią pasauliečiams durys atsiveria retai.

Koplyčioje buvo išskleistos Lietuvos vėliavos – valstybės ir valstybės istorinė. S. Dzivišas prisiminė Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos istoriją, popiežiaus vizitą Lietuvoje ir pabrėžė tai, kad popiežius vizito metu kalbėjo tik lietuviškai.

Stebuklai ir prisiminimai

S. Kazėnas prisiminė popiežiaus viešnagę Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje 1993 metais. Malūnsparnis nusileido prie Kryžių kalno, popiežius į Šiaulius atvyko papamobiliu.

„Koks jaunas“, – į S. Kazėną lenkiškai kreipėsi Jonas Paulius II.

Melsdamasis Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, popiežius išsitepė dažais. Vėliau, kuriant skulptūrą popiežiui, granite išryškėjo raudona dėmė.

„Tokių stebuklų pasaulyje yra daug“, – sakė S. Kazėnas. Prieš išvykstant į Krokuvą, jam buvo perduota anonimo auka, perdavėjo teigimu, 50 eurų. Iš tiesų suma buvo gerokai didesnė – lygiai tiek, kiek kainavo relikvijorius ir Krokuvoje paaukota auka.

Bendruomenės narė Virginija Čaikauskienė kelionę parsivežti relikvijos vadina Dievo dovana.

1993 metais ji rūpinosi popiežiaus pietumis. Moteris prisimena, kad žinia apie suteiktą pasitikėjimą buvo neįtikėtina. Patiekalus gamino lietuviškus: veršienos suktinukus, sultinį, blynelius, šakotį, obuolių desertus.

„Kažko ypatingo nebuvo, bet buvo nuotaika, didelis susikaupimas. Valgymas buvo trumpas, jis ėjo ilsėtis, o poilsis buvo pokalbiai su kunigais. Mums buvo labai smagu, gera“, – prisiminė tikinčioji.

Bendruomenės narė Loreta Gudienė pabrėžė kelionės į Krokuvą išskirtinumą – piligrimystę: „Relikvija suteikia šv. Jono Pauliaus II gyvumo, šventumo suvokimą, stiprina tikėjimą ir mums, ir kitiems, kurie prie jos prisilies.“

Vytauto RUŠKIO nuotr.

RELIKVIJA: Relikvijorius su šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II relikvija.

KUNIGAS: Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios rektorius Stasys Kazėnas šioje bažnyčioje dirbo ir 1993 metais, viešint popiežiui Jonui Pauliui II.

Asmeninės nuotr.

BENDRUOMENĖ: Šiauliečiai Krokuvos arkivyskupijos kurijos koplyčioje.

PERDAVIMAS: Šv. popiežiaus Jono Pauliaus II relikviją Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios rektoriui Stasiui Kazėnui (dešinėje) perdavė Krokuvos kardinolas arkivyskupas Stanislavas Dzivišas, ilgametis popiežiaus Jono Pauliaus II sekretorius.