
Naujausios
Išdegė šeši hektarai miško
Kelmės rajono ugniagesiai dvi dienas kovojo su gaisru Tytuvėnų apylinkių seniūnijoje esančioje durpingoje aukštapelkėje. Kol 1-ojo skyriaus ugniagesiai darbavosi miške, gesinti Naudvaryje užsidegusio ūkinio pastato nuvažiavo tik pora 2-ojo skyriaus ugniagesių. Liepsnos apėmė kaimynų tvorą ir kibo į gyvenamąjį namą.
Jeigu sausra tęsis dar ilgiau, ugniagesių komandos gali nepajėgti suvaldyti situacijos. Miškų gaisringumas pasiekė IV klasės lygį.
Sušaukta Ekstremalių situacijų komisija. Gyventojams uždrausta lankytis miškuose.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Degė durpinga aukštapelkė
Praėjusį antradienį Kelmės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, jog Tytuvėnų apylinkių seniūnijoje, Antaniškių kaime, dega Papušynio miškas.
Skurdžiu mišku apaugusi durpinga aukštapelkė turtinga mėlynėmis ir spanguolėmis. Todėl miškas mėgstamas uogautojų. Ugniagesiai spėja, jog išsausėjusio miško gaisrą ir sukėlė uogautojų numesta nuorūka ar degtukas. Mat maždaug per porą sprindžių gilyn durpinga žemė sausa lyg pelenai.
Ugniagesių darbą apsunkino tai, kad nebuvo įmanoma įvažiuoti į mišką. Tiestos dvi maždaug 200 metrų ilgio magistralinės linijos. Darbavosi ne tik Kelmės, bet ir Šiluvos, Radviliškio ugniagesiai. Atvyko Tytuvėnų miškų urėdijos automobilis, pritaikytas gesinti miško gaisrus.
Gaisras gesintas dvi dienas. Ugniagesiai antradienį darbavosi iki 23, trečiadienį iki 22 valandos. Trečiadienio vakare paskelbta gaisro likvidacija. Vakar miškų urėdijos darbuotojai stebėjo situaciją.
Išdegė šeši hektarai Papušynio miško ir pamiškės.
Sausa pamiškės žolė degė ir Kerkasių kaime. Nedaug trūko, kad užsiliepsnotų miškas.
Kol gesino mišką, degė pastatai
Kadangi pagrindinės Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių pajėgos buvo mestos gesinti mišką, antradienio pavakarę gavus pranešimą, jog Naudvaryje dega ūkinis pastatas, jo gesinti nuvyko tik du ugniagesiai. Vienas vairavo automobilį, kitas gesino.
Pakviestos Vaiguvos ir Kražių ugniagesių komandos. Tačiau kol jos atvyko, sunku buvo suvaldyti liepsnas.
Ugnis kėsinosi į ūkinio pastato savininkų gyvenamąjį namą. Užsidegė kaimynų tvora ir malkinė, išsilydė lentelės, kuriomis buvo apkalta gyvenamojo namo pastogė.
„Teko pilti vandenį ir ant nedegančių pastatų. Tokiu būdu juos saugoti nuo gaisro. Sudėtinga buvo ugniagesiams ir saugoti, ir gesinti, – pasakojo Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Stasys Kvietkus. – Dar gerai, kad netoli buvo neišsekęs priešgaisrinis gyvenvietės tvenkinys. Daugelyje vietų vandens telkiniai jau išsekę. Jeigu tęsis sausra, gali būti sunku suvaldyti situaciją.“
Uždrausta lankytis miškuose
Kelmės rajone nustatytas IV klasės miškų gaisringumo lygis. Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, dėl kritulių stokos miškuose labai sausa, miškų gaisringumo rodiklis kasdien didėja vis sparčiau.
Trečiadienį surengtas Kelmės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame svarstytas padidėjusio miškų gaisringumo klausimas.
Tytuvėnų, Šiaulių, Kuršėnų urėdai pasiūlė uždrausti lankytis miškuose. Tam pritarė ir Ekstremalių situacijų komisija.
Savivaldybės administracija parengė įsakymą, draudžiantį fiziniams asmenims lankytis ir važiuoti transporto priemonėmis miškuose ir durpynuose, kol bus paskelbta sumažėjusi miškų gaisringumo klasė.
Reidai pradėti rengti jau vakar.
Svajūno VAITEKŪNO nuotr.
NUOSTOLIAI: Papušynio miške įsiplieskęs gaisras atnešė daug nuostolių ir pareikalavo nemažai žmogiškųjų resursų.
SUDĖTINGUMAS: Į mišku apaugusią aukštapelkę negalėjo įvažiuoti gaisrinės automobiliai. Vanduo mišką galėjo pasiekti tik nutiesus žarnas.