Turistams reikia renginių ir pramogų

Turistams reikia renginių ir pramogų

Turistams reikia renginių ir pramogų

Šiaulių turizmo informacijos centro (TIC) duomenimis, pernai Šiaulius aplankė per 11 tūkstančių turistų, iš jų beveik 4 tūkstančiai – užsieniečių. Dominuoja latviai, rusai, vokiečiai. Pasitaiko ir svečių iš Afrikos, Australijos.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Dauguma turistų – tranzitiniai

„Šiauliai žmonėms yra įdomūs. „Gyvų“ lankytojų pernai buvo šiek tiek mažiau, bet didėja apsilankymų skaičius internete: žmonės naudojasi išmaniosiomis technologijomis, patys kuria savo maršrutus“, – sako laikinai Šiaulių turizmo informacijos centro direktorės pareigas einanti Rūta Stankuvienė.

Internetinę Šiaulių renginių svetainę 2013 metais aplankė per 66 tūkstančius lankytojų, o pernai – per 81 tūkstantį.

R. Stankuvienė atkreipė dėmesį, kad turistų apsilankymui didelę įtaką daro renginiai, pramogos. Tą teigia ir miesto muziejų darbuotojai.

„Reikia išskirtinių renginių, nes muges visi organizuoja. Pavyzdys – Jelgavos ledo skulptūrų festivalis ar Žagarės vyšnių festivalis. Nors Jelgava mažesnė už Šiaulius, bet turistus žiemą traukia ledo, vasarą – smėlio festivaliai“, – sako R. Stankuvienė.

Turistų skaičius Šiauliuose gerokai buvo išaugęs miestui minint 777-ąjį gimtadienį. Keliautojus pritraukia „Ant rubežiaus“, „Šiaulių dienos“, kas antri metai – „Saulės žiedas“.

Lankytojų pagausėjimas jaučiamas ir tada, kai renginiai vyksta regione. Pavyzdžiui, važiuodami į Naisių ar Žagarės festivalius, keliautojai užsuka ir į Šiaulius.

TIC duomenimis, pernai Šiauliuose lankėsi per 11 tūkstančių turistų, iš jų beveik 4 tūkstančiai – užsieniečių. Dominuoja latviai, rusai, vokiečiai.

Pasak TIC projektų vadybininkės Auksės Visminaitės, pagrindinė priežastis, kodėl kelionių žemėlapyje atsiranda Šiauliai, yra Kryžių kalnas. Šiauliuose dažniausiai lankoma Ch. Frenkelio vila, Šokolado muziejus, „Geležinė lapė“.

Dauguma turistų – tranzitiniai. Būna, kad pasilieka vienai nakčiai ir tęsia kelionę į Latviją. Tokie keliautojai dažniausiai būna suplanavę maršrutą per visas Baltijos šalis.

Planuose – nauji gidai ir maršrutai

Nors dviračių takai mieste – prasti, keliautojai pageidauja dviračių takų žemėlapio: TIC yra parengęs rekomendacinius maršrutus po miestą ir po regioną. Užsieniečiai išsinuomoja dviračius ir važiuoja tiesiai į Kryžių kalną.

Pasak R. Stankuvienės, iškyla problema – antrą kartą apsilankantis žmogus nori jau kitokios pasiūlos.

„Trūksta gidų, kurie vestų ekskursijas, suderintas su aktyviu laisvalaikiu. Pavyzdžiui, ekskursijos su dviračiais, šiaurietiškas vaikščiojimas, kvėpavimo pratimai. Organizuodami gidų kursus, kurie trunka keturis mėnesius, galvojame ir apie naujus maršrutus“, – sako R. Stankuvienė.

R. Stankuvienė vardija galimus maršrutus, kuriuos būtų galima kurti kartu su gidais: romantiški, naktiniai, muzikiniai Šiauliai, Salduvės parko, Talkšos ežero pažinimas.

Žmonės teiraujasi ir apie ekskursijas, susijusias su Šiauliais ir pramone, su Šiauliais ir verslu. Trūksta mieste ir maitinimo įstaigų, kurios organizuotų lietuviško maisto, vegetariškų patiekalų degustacijas.

Metų pabaigoje TIC pasiūlė naujų maršrutų lankstinuke „Nauji seni Šiauliai“. Jame nurodomos 23 lankytinos vietos bulvare, įtraukti ir naujausi objektai, pavyzdžiui, „Mano batai“, rekonstruotas Fotografijos muziejus.

Kitas maršrutas – Talkšos ežero pakrantė ir jos prieigos, šiame maršrute – 15 lankytinų vietų.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

ĮTAKA: Šiaulių turizmo informacijos centro direktorės pareigas laikinai einanti Rūta Stankuvienė sako, kad turistų srautams įtakos turi mieste ir regione vykstantys renginiai.