
Naujausios
Akliesiems ir silpnaregiams – neįprasta dovana
Radviliškio rajono aklieji ir silpnaregiai gavo neįprastą dovaną – kelionę į Raudondvaryje įsikūrusį žirgyną ir didžkukulių vaišes. Ją neįgaliesiems padovanojo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras (RTVMC).
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Ištesėjo žodį
Su rajono Aklųjų ir silpnaregių organizacija ne vienerius metus bendradarbiaujančio RTVMC direktorius Jonas Pravilonis ištesėjo Baltosios lazdelės dieną duotą žodį 50-ies metų organizacijos jubiliejų šventusiems jos nariams.
Tąkart šventinėje ceremonijoje jis viešai pažadėjo ne tik pakviesti neįgaliuosius į žirgyną, bet ir pavaišinti juos didžkukuliais iš gerai šiemet užderėjusio bulvių derliaus.
Į ekskursiją susiruošusiems organizacijos akliesiems bei silpnaregiams RTVMC atsiuntė ir autobusiuką, į kurį tilpo bemaž dvi dešimtys pasisvečiuoti žirgyne panorusių neįgaliųjų.
Pasak Lietuvos aklųjų ir silpnaregių rajono filialo pirmininkės Janinos Aižinienės, daugeliui vykusiųjų ši ekskursija buvo neįprasta, tačiau labai įdomi patirtis.
„Maniežas po stogu, šiltas darbuotojų priėmimas padrąsino akluosius prieiti prie žirgų ir paduoti duonos riekelę vienam iš protingiausių gyvūnų“, – pasakojo J. Aižinienė.
Apie žirgyno istoriją, jų darbuotojų kompetenciją bei žirgininko specialybę neįgaliesiems papasakojo RTVMC praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas kartu su žirgyno vedėja Edita Matišiūte.
Pasak jų, žirgininku reikia gimti, arkliai labai jaučia ryšį su žmogumi, žmogus, nesugebantis suprasti arklių psichologijos, niekada nebus jo draugu.
Ir klausėsi, ir jodinėjo
Po ekskursijos Raudondvario žirgyne regėjimo negalią turintiems žmonėms buvo suteikta proga pajodinėti žirgu, pajausti jo eiseną. Čia jiems pagelbėjo du dešimtmečius žirgyne dirbanti trenerė Inga Gailevičienė.
Naują pojūtį išmėgino ir silpniau matantys, ir visiškai dienos šviesos neregintys ekskursijos dalyviai.
Trenerė atvykusiems svečiams parodė, kokį didžiausią aukštį pavyko pasiekti žirgui ir raiteliui – atvykusieji tą pajuto ranka palietę į tam tikrą aukštį pakeltą kartelę. I. Gailevičienė pademonstravo ir sportinio jojimo techniką.
Trenerė taip pat papasakojo apie saugumą, vaikų ir arklių santykius, kaip arkliai padeda atsipalaiduoti po nervinių stresų, kaip gydomi depresuojantys žmonės. Anot trenerės, prižiūrėdamas ir valydamas arklį, apsivalai ir nuo savo blogų minčių.
Po neįprastos ekskursijos regėjimo neįgaliųjų laukė antras siurprizas – žadėtieji gardūs cepelinai, kuriuos valgydami, svečiai dalijosi patirtais įspūdžiais.
LASS Radviliškio filialas ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras yra dalyvavę ne viename bendrame projekte – regėjimo negalią turintys radviliškiečiai dalyvavo kompiuterinio raštingumo, siuvimo, kasdieninių buitinių įgūdžių ugdymo ir kituose kursuose, tad ne vienas organizacijos narys noriai naudojasi kompiuteriu, ruošia žiemai atsargas – verda ir konservuoja, geba pasisiūti nesudėtingą siuvinį.
Tos pačios dienos vakare neįgalieji turėjo progos pasinaudoti ir antra dovana – Radviliškio kultūros centro organizacijai dovanotais kvietimais į spektaklį pagal P. Širvio eiles „Nutolę toliai“.
Asmeninės nuotr.
VAIŠĖS: Duonos kriaukšlė žirgui – iš dienos šviesos nematančios Jolantos Giedrikienės rankų.
JODINĖJIMAS: Regėjimo negalią turintys radviliškiečiai Raudondvario žirgyne galėjo pajodinėti po maniežą.