Tremtiniai nuolat pildo tremties istoriją

Tremtiniai nuolat pildo tremties istoriją

Tremtiniai nuolat pildo tremties istoriją

Šeštadienį Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos ketvirtoji praktinė konferencija „Buvusių tremtinių ir jų palikuonių darbas Lietuvai“. Susirinkę bendrijos nariai skaitė pranešimus, kurie papildys penkiatomį leidinį „Sibiro Alma Mater“.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Konferencijos organizatorius, didžiulės apimties tęstinio leidinio apie tremtį sudarytojas šiaulietis tremtinys Romualdas Baltutis sakė, kad jau tapo tradicija kasmet spalio pirmąjį šeštadienį rinktis į konferenciją.

„Sibiro Alma Mater“ leidinyje – daugybė išsemtų ir neišsemtų temų. Todėl stengiamės aptarti ir palikti istorijai tas temas, kurias dar galima ir reikia papildyti ir palikti istorijai“, – sakė R. Baltutis.

Leidinyje yra daug medžiagos apie tremtinių darbą Sibire, o ketvirtojoje konferencijoje norėta aptarti, ką tremtiniai ir jų palikuonys dirbo grįžę į Lietuvą.

„Aptariame tremtinių ir jų palikuonių darbą Lietuvai po tremties. Mes siekiame, kad tremties tema nebūtų pamiršta, istorijos faktais nuolat pildoma. Po plytelę ir pastatysime tremties atminimo paminklą“, – konferencijos tikslą apibrėžė R. Baltutis.

Į ketvirtąją konferenciją Šiauliuose atvyko tremtiniai ir jų palikuonys, Lietuvos laisvės gynėjai ir jų atminimo saugotojai iš Gargždų, Klaipėdos, Mažeikių, Akmenės ir kitų šalies miestų.

Jono TAMULIO nuotr.

ATMINTIS Į Šiaulius rinkosi politiniai kaliniai ir tremtiniai bei jų palikuonys.

ORGANIZATORIUS: Didžiulės apimties leidinio „Sibiro Alma Mater“ sudarytojas – Romualdas Baltutis.

PROBLEMOS: Seimo narys istorikas Liutauras Kazlavickas skaitė pranešimą „Tremties ir rezistencijos muziejų bei laisvės gynėjų slėptuvių išsaugojimo problemos“.