Lankytojai atranda Pastoracinį centrą

Lankytojai atranda Pastoracinį centrą

Lankytojai atranda Pastoracinį centrą

Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre veikla nenutrūksta nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro. Čia renkasi sužadėtiniai, šeimos, būsimos ir esamos mamos, jaunimo organizacijų nariai. Pastate veikia Šv. Kazimiero koplyčia bei knygynas-svetainė „Prie katedros“.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Po vienu stogu

„Manau, šis pastatas yra vienas iš miesto akcentų, – sako Šiaulių vyskupijos generalvikaras kunigas Saulius Matulis. – Katalikiškos, bažnytinės organizacijos dabar yra vienoje vietoje, visiems paprasta jas surasti. Vyskupo žodžiais, šis pastatas yra dovana miestui.“

Pastate yra įsikūrusi Šiaulių vyskupijos kurija, Katechetikos, Jaunimo ir Šeimos centrai. Anksčiau patalpos centrams buvo nuomojamos.

Pirmajame aukšte yra dvi salės renginiams: mažoji „Žemės druska“ ir didžioji „Joachim Kardinal Meisner aula“.

Į maldą pasinerti galima Maldos kambaryje bei Šv. Kazimiero koplyčioje. Praėjusią savaitę į ją buvo atvykę kazimieriečiai iš visos Lietuvos.

Edita Gulbinienė, Šeimos centro vadovė, lengviau atsipučia: pagaliau nereikia spaustis ankštose patalpose.

Moteris skaičiuoja: per pusę metų sužadėtinių kursuose dalyvavo per 300 porų. Lankymo bumas prasideda vasario mėnesį. Kovą-balandį susidaro po keturias grupes, jose būna apie dvylika porų. Moteris skaičiuoja: dažną dieną jos darbo diena baigiasi apie 22 valandą vakaro.

Vasarą organizuojamos stovyklos šeimoms, į kursus renkasi būsimos ir esamos mamos. Šiuo metu Šeimos centro jaunimo programų organizatorius su 40 vaikų yra išvažiavęs į stovyklą Pašvitinyje.

Nauja tradicija

Pastoracinio centro pirmajame aukšte veikia knygynas-svetainė „Prie katedros“. Lentynose išdėliotos knygos, religinės prekės. Veikia skaitykla.

Knygyne-svetainėje galima paskanauti firminio vaflinio pyrago. Tik vakar į svetainę atvežti juodasis ir baltasis šokoladai – „Vilties angelas“, „Ramybės angelas“.

Knygyne-svetainėje dirbančios pardavėjos-konsultantės Erika ir Jolita atkreipė dėmesį, kad formuojasi nauja tradicija – žmonės į svetainę užsuka po Šv. Mišių. Ne vienas lankytojas sakė, jog traukia ramybė.

Erikos močiutė, gryna šiaulietė, dar atsimena senąjį pastatą, stovėjusį vietoje dabartinio Pastoracinio centro. Šiaulietės teigimu, tuomet čia irgi veikusi religinė parduotuvė.

Darbuotojos sulaukia ir kategoriškai nusistačiusių žmonių: „Čia mūsų pinigai! Kam to reikia? Kokie čia garažai?“

Išgirdę, kiek užsiėmimų vyksta, kiek žmonių ateina, pikti lankytojai pakeičia nuomonę.

Planuoja renginius

Pasak Jolitos, į svetainėje vykusį susitikimą su Šiaulių vyskupu buvo susirinkę apie 80 žmonių. Planuojama, kad ateityje bus rengiama ir daugiau susitikimų, vyks knygų, parodų pristatymai, muzikiniai vakarai.

Šiuo metu svetainėje eksponuojama Bazilionų klebono Stanislovo Žukauskio fotografijų paroda „Kryžių kalnas“.

Knygynu-svetaine, pasak Jolitos, ypač džiaugiasi pagyvenę žmonės.

„Gerai, kad atsirado kavinė mūsų amžiaus žmonėms, kur galime ramiai pasėdėti. Į miesto kavines bijome eiti, meniu nesuskaitome, o čia viską matome“, – tokius komplimentus išgirsta Jolita ir Erika iš senjorų.

Šiaulietė Irena parodyti naujos Šiaulių erdvės atvedė svečius iš Vilniaus. Ponia Irena tikisi, kad savo kampelį pastate turės ir katalikės moterys.

„Padori, jauki, graži vieta“, – šiuos žodžius, tik įžengusi į knygyną-svetainę, ištarė ponios Irenos vilnietė viešnia.

Turistai čia kol kas atklysta pavieniui. S. Matulis tiki: per artėjančius Kryžių kalno atlaidus lankytojų netrūks.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

VEIKLA: Pastate prie Šiaulių katedros yra įsikūrusi Šiaulių vyskupijos kurija, Katechetikos, Jaunimo, Šeimos centrai.

NAUJOVĖ: Pardavėjos-konsultantės Erikos rankose – ką tik gauti šokoladai, kurių įpakavime pavaizduoti angelai.

SUSIDOMĖJIMAS: Knygyne-svetainėje dirbanti Jolita į ekskursiją palydėjo svečius iš Vilniaus. Fone – šiaulietės dailininkės Gražinos Arlauskaitės-Vingrienės freska.

KOPLYČIA: Šv. Kazimiero koplyčia – kukli ir jauki.

PASIKEITIMAS: Šeimos centro vadovė Edita Gulbinienė džiaugiasi, kad nebereikia spaustis ankštose patalpose.