Ugniagesiai gelbėtojai parodė, ką gali

Ugniagesiai gelbėtojai parodė, ką gali

Ugniagesiai gelbėtojai parodė, ką gali

Šeštadienį Šiaulių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba šiauliečiams pademonstravo savo jėgą: galingus automobilius, aukščiausias apskrityje kopėčias, automobilyje sužalotojo vadavimą ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnį, nusileidusį daugiabučių apsuptyje.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Dvidešimtoji šventė

Šeštadienį Šiauliuose prie „Akropolio“ rinkosi mamos su vaikais vežimėliuose ir ant rankų, vyrai, ištroškę vyriškų reginių kai kurie šventę stebėjo iš savo balkonų daugiabučiuose. Dvidešimtą kartą Šiauliuose surengta švento Florijono diena.

Nuo XIX amžiaus pabaigos Šiauliuose pradėjo veikti savanorių ugniagesių komanda. 1928 metais Šiaulių savanoriška ugniagesių draugija turėjo 50 narių ir 2 automobilius su gaisro gesinimo įrankiais bei du arklius.

Šiuo metu ugniagesių gelbėtojų komandoje dirba per 360 darbuotojų. Nuo 2009 metų prie Šiaulių apskrities gelbėjimo valdybos prijungtos penkios priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos: Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio ir Kelmės.

Šiaulių mieste veikia keturios ugniagesių gelbėtojų komandos, dirbančios su daugiau, nei 30 gaisro gesinimo automobilių.

Į šv. Florijono dieną buvo atvežti pademonstruoti ir seni, ir patys naujausi bei galingiausi automobiliai.

Sunki apranga

Žiūrovams buvo pasiūlyta apsirengti ugniagesių uniforma su visa gaisro gesinimui reikiama amunicija ir pajusti, su kokiu svoriu ant pečių ugniagesys turi dirbti sunkų darbą.

Du jauni vyrai išbandė uniformą, kuri, jų teigimu, sveria ne mažiau 30 kilogramų. Ja apsirengę vyrai turėjo bėgte nešti ant neštuvų paguldytą „sužeistąjį“. Tai, prisipažino, jiems buvusi labai nelengva užduotis.

„Lietus“ iš 40 metrų aukščio

Ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo savo galingiausią ir naujausią automobilį su aukštuminėmis kopėčiomis, galinčiomis pakilti į 40 metrų aukštį. Tokiame aukštyje gelbėtojai gali gesinti gaisrą ir ant 12 aukštų namo stogo.

Ši moderni mašina dalyvavo gesinant ir Tytuvėnų bažnyčios bei vienuolyno gaisrą.

Nuo bokštelio, kuriame gali tilpti trys žmonės, vandens srovė purškia 60 metrų atstumu, vanduo purškiamas galinga – 60 litrų srove per sekundę.

Nors šventės dalyviai buvo raginami atsitraukti, kad nesušlaptų, vaikai neatsilaikė „lietaus“ pramogai ir stebėjo modernios mašinos darbą po dirbtinio „lietaus“ srove.

Sraigtasparnis - tarp daugiabučių

Ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo, kaip galima išvaduoti žmogų iš automobilio: prietaisų pagalba lengvai sutrupino automobilio stiklus, supjaustė stogą.

„Nukentėjusįjį“, išvaduotą iš automobilio, atskrido išgabenti karinių oro pajėgų sraigtasparnis nuo Zoknių pusės. Susirinkusieji stebėjo, kaip jis laviruoja tarp daugiabučių stogų, senojo televizijos bokšto.

Operacija baigėsi laimingai, žiūrovai lengviau atsiduso, kai sraigtasparnis, skridęs ypatingai žemai, lengvai darė manevrus ir laimingai išskrido.

Ugniagesiai demonstravo, kaip galima užgesinti medinį namelį, degiu skysčiu sukeltą didžiulę ugnį.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

KOPĖČIOS I: Ugniagesiai pademonstravo aukščiausias apskrityje kopėčias, kurios siekia ir 12 daugiabučio aukštą.

SVORIS: Žiūrovai išbandė ugniagesių aprangos svorį ir darbą.

GELBĖJIMAS: Gelbėtojai demonstravo, kaip per keliolika minučių gali supjaustyti automobilį ir išvaduoti jo viduje esantį sužeistąjį.

SRAIGTASPARNIS: Gelbėtojų į pagalbą pasikviestas karinių oro pajėgų sraigtasparnis leidosi tarp daugiabučių.

MEISTRIŠKUMAS: Sraigtasparnis lengvai laviravo tarp daugiabučių namų.

„LIETUS": Vaikai džiaugėsi „lietumi“, purškiamu iš galingų gelbėtojų automobilių.

UGNIS: Ugniagesiai labai greitai užgesino nuo degaus skysčio įsiplieskusią galingą ugnį.