Sei­mo rin­ki­mų pir­mo­kė ir senas vil­kas

Sei­mo rin­ki­mų pir­mo­kė ir senas vil­kas

Seimo rinkimų pirmokė ir senas vilkas

Lietuvos socialdemokratų partijos naujokė 63 metų Zofija Paulikienė kandidatuoja į Seimą antrajame rinkimų ture. Pirmajame ji surinko dvigubai mažiau rinkėjų balsų už vienintelį likusį konkurentą S. Bucevičių, o šįkart tikisi jį aplenkti.

Biografijos duomenys

Z. Paulikienė yra baigusi Vilniaus kooperacijos technikumą ir įgijusi planuotojos specialybę, vėliau Maskvos kooperacijos institute įgijo ekonomistės specialybę.

Dirbo Akmenės vartotojų kooperatyve, Akmenės kilnojamojoje mechanizuotoje kolonoje darbo užmokesčio inžiniere, vėliau – Akmenės rajono socialinio aprūpinimo skyriaus vedėja.

1990 metais paskirta Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Akmenės skyriaus direktore, nuo šių metų yra šio skyriaus vedėja. Po valdybos reformos šiemet tapo Akmenės skyriaus vedėja.

Vyras Algis Paulikas dirba uždarosios akcinės bendrovės direktoriumi. Užaugino dvi dukteris, viena jų dirba advokate, kita – taip pat teisininkė, dirba valstybės tarnautoja.

Trečią kadenciją dirba Akmenės rajono savivaldybės taryboje.

Į politiką pakviesta jos lyderių

Z. Paulikienė rajono politiniame gyvenime aktyviai dalyvauja nuo 2003 metų, kai tapo Akmenės rajono savivaldybės tarybos narel.

Kai kurių internetinių šaltinių duomenimis, Z. Paulikienė beveik du dešimtmečius nuo 1991 metų buvo Lietuvių tautininkų sąjungos narė. Prieš porą metų įstojo į Lietuvos socialdemokratų partiją.

Vienintelis verslas

Šeima turi vienintelį verslą – kavinę Ventos mieste. Ji įkurta prieš septynerius metus. Anksčiau turėtų pensijų išnešiojimo verslo prieš penkiolika metų turėjo atsisakyti politikės vyras. Dėl galimo viešų ir privačių interesų konflikto, nes individualios įmonės savininkas Algis Paulikas savotiškai gaudavo užsakymą darbui iš žmonos vadovaujamos biudžetinės įstaigos.

Dabar su pensijų išnešiojimu rajone užsiimančia UAB „Regeda“, Z. Paulikienės teigimu, ji ir jos artimieji nėra susiję. Dukros ir jų vyrai neturi verslo.

Vedama patirties ir pamokymo

Į Seimą Z. Paulikienė nusitaikė, manydama, kad turi geros darbo patirties socialinio aprūpinimo srityje.

„Juk į Seimą turi ateiti ir tie, kurie žino, kaip gyvena žmonės rajonuose, o ne vien Vilniuje ar kitame didmiestyje, – sakė Z. Paulikienė. – Aš noriu atkreipti dėmesį į regioninę politiką ir ją ginti. Todėl pasiryžau“.

Politikė pabrėžė, kad rinkimuose dalyvauja, neprašiusi jokio verslo paramos. „Tad atidirbinėti tikrai niekam nereikės', – tikina kandidatė į Seimą.

Autoriaus nuotr.

TIKĖJIMAS: Seimo rinkimų naujokė Zofija Paulikienė tikisi, kad sekmadienį rinkėjai balsuos už ją.


Darbo partijos senbuvis 45 metų Saulius Bucevičius trečiai kadencijai pateko į Seimą po daugiamandačių rinkimų. O politikas nori sugrįžti į darbovietę kaip vienmandatininkas, nes gavo tokią teisę kandidatuoti antrajame rinkimų ture. Pirmajame jis surinko dvigubai daugiau rinkėjų balsų už vienintelę likusią konkurentę Zofiją Paulikienę, kurią vėl tikisi aplenkti .

Biografijos duomenys

S. Bucevičius dirbti pradėjo būdamas 21 metų – visuomeninio maitinimo įmonėje, kai baigė tarnybą tuometinėje tarybinėje armijoje.

1995 metais įsteigė individualią įmonę „Hemiris“, joje buvo direktoriumi.

Seimo narys 2004 – 2008 metų, 2008 – 2012 metų kadencijose, išrinktas Akmenės – Joniškio rinkimų apygardoje. Antrosios kadencijos laikotarpiu studijavo Lietuvos kūno kultūros akademijoje ir įgijo turizmo ir sporto vadybos bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

Turi dukterį ir sūnų.

Į politiką – po pirmojo pasiūlymo

S. Bucevičiui, kaip prieš dešimtį metų Akmenės rajone stiprėjančiam jaunam verslininkui, šalies darbdavių konfederacijos atstovai pasiūlė įsitraukti į politiką.

Iš Darbo partijos steigiamojo susirinkimo 2003 metų rudenį sugrįžęs S. Bucevičius su keliais bendraminčiais rajone įkūrė skyrių, ėmė jam vadovauti.

„Sužavėjo partijos tikslai: domėtis, ar šalies verslui yra gera mokestinė bazė, ar jam pakankamai padeda perskirstytos nacionalinio biudžeto lėšos, – „Krašto žinioms“ sakė S. Bucevičius. – Tapo svarbu, kaip tai galėtume keisti, atėję į valdžią.“

Pažadas savo kraštui

S. Bucevičius rinkimų agitacijos šūkyje pabrėžia, kad dirba savo kraštui.

„Iš tiesų ne kartą teko įrodinėti, skirstant valstybės biudžetą, kad Akmenei reikia daugiau dėmesio, nes jis atokesnis, daug bedarbių, – sakė Seimo narys. – Ir smagu, kad buvau išgirstas kolegų“.

Tuo tarpu Akmenės rajono politikai pastebi, kad S. Bucevičius daugiau padeda Joniškio rajono savivaldybėje gyvenantiems rinkėjams.

O jo paties vertinimas priešingas ir kategoriškas: „Tai – mitas“.

Verslą pradangino skyrybos

S. Bucevičius atsisakė verslo po skyrybų su žmona prieš kelerius metus. Prie šeimos iširimo, jo vertinimu, iš dalies prisidėjo politinė veikla, nes žmoną su vaikais paliko Naujojoje Akmenėje, o pats daugiau laiko praleisdavo Vilniuje.

Vyras buvusiai žmonai paliko verslą. O dabar akmeniškio įkurtą įmonę, kurioje verslo partneriu buvo ir Darbo partijos vienas iš lyderių Kęstutis Daukšys, valdo kiti akcininkai.

Politiko buvo lyg su pašaipa prašoma atskleisti tarp seimūnų beveik nepasitaikančią „nubiednėjimo formulę“, o jis rimtai tai pripažįsta.

– Tai iš kokių lėšų sugebate nupirkti koncertą, fejerverkus ir teikti kitokią paramą, o mėnesio sumą sudaro tūkstančiai litų.

– Paremia visa mūsų partijos komanda – rajone apie pusantro šimto žmonių. Dar kitur surandu daug padedančių žmonių. O pačiam nesvarbu, kad per kadenciją mano sąskaitoje būtų ne 150 tūkstančių litų, o 80 tūkstančių litų.

Klaidos biografijoje

Kai S. Bucevičius 2004 – aisiais pirmą kartą kandidatavo į Seimą, autobiografijoje nurodė, kad 2000 metais pradėjo studijuoti Baltarusijos valstybiniame technikos universitete, įmonių administravimo specialybę.

„Krašto žinių“ klausimas apie šiuos mokslus, šiandien Seimo narys tvirtina, kad iš tikrųjų jokių mokslų nebuvo. O Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamoje autobiografijoje, anot S. Bucevičiaus, įsivėlė klaida. O kas ją „įvėlė“ negali pasakyti. Nors pats parašė biografiją, joje nurodė konkretų aukštosios mokyklos pavadinimą. „Daugiau nebekomentuosiu“, – atsakė patyręs politikas.

– O šiemet įgijote aukštojo mokslo diplomą?

– Ne šiemet, o pernai.

– Betgi naujausiame autobiografijos variante, kurį skelbia Vyriausioji rinkimų komisija,  rašoma: „2008–2012 m. studijavo Lietuvos kūno kultūros akademijoje“. Tai negi vėl klaida?

– Be jokios abejonės, ją padariau aš.

Parengė Vytautas RUŠKYS

Autoriaus nuotr.

AGITACIJA: Seimo rinkimuose patirties turintis Saulius Bucevičius agitaciniuose plakatuose pabrėžė savo politinę veiklą.