\"Ty­rė­jų nak­ty­je\" – moks­lo ir gam­tos įdo­my­bės

\"Ty­rė­jų nak­ty­je\" – moks­lo ir gam­tos įdo­my­bės

"Ty­rė­jų nak­ty­je" – moks­lo ir gam­tos įdo­my­bės

Penk­ta­die­nio va­ka­rą Šiau­lių uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kai su­ren­gė mies­tie­čiams „Ty­rė­jų nak­tį 2012“. Moks­lo ir gam­tos įdo­my­bės ste­bi­no žiū­ro­vus, ga­lė­ju­sius pa­ma­ty­ti, kaip van­de­ni­liu su­vi­ri­na­mas stik­las ar me­ta­las, ko­kius ban­dy­mus ga­li­ma at­lik­ti deg­ti­ne, da­ly­vau­ti au­ga­lų vik­to­ri­no­je.

Ri­ta ŽA­DEI­KY­TĖ

rita@skrastas.lt

Gam­tos moks­lų fa­kul­te­to do­cen­tas Alf­re­das Lan­kaus­kas su sa­vo stu­den­tais de­monst­ra­vo van­de­ni­lio ga­li­my­bes.

Van­de­ni­lio tem­pe­ra­tū­ra pa­kan­ka­mai aukš­ta, to­dėl bu­vo ga­li­ma iš­vys­ti, kaip juo pjaus­to­mas me­ta­las ir vi­ri­na­mas stik­las.

Žiū­ro­vams pa­de­monst­ruo­ta van­de­ni­li­nė elekt­ros jė­gai­nė, kur vie­nin­te­lis ener­gi­jos šal­ti­nis, ga­mi­nan­tis elekt­rą, – ba­lio­nas su van­de­ni­liu.

Žiū­ro­vus su­do­mi­no eks­pe­ri­men­tas – iš deg­ti­nės pa­si­ga­min­ti elekt­ros ener­gi­ją.

Bo­ta­ni­kos so­do moks­li­nin­kai šiau­lie­čiams su­ren­gė di­dak­ti­nį žai­di­mą „Ste­buk­lin­gas au­ga­lų pa­sau­lis“. Da­ly­viai, ga­vę kor­te­les su au­ga­lų pa­va­di­ni­mais, tu­rė­jo su­rink­ti kuo dau­giau in­for­ma­ci­jos apie au­ga­lus pa­si­nau­dodami Bo­ta­ni­kos so­do ko­lek­ci­jo­mis, bib­lio­te­ka, la­bo­ra­to­ri­ja ir vei­kian­čia „stu­di­ja“. Čia taip pat  bu­vo ga­li­ma pa­ma­ty­ti, kaip au­ga­lai da­žo.

Tech­no­lo­gi­jos fa­kul­te­te vy­ko de­monst­ra­ci­niai se­mi­na­rai apie įvai­rių tech­no­lo­gi­jų tai­ky­mą kas­die­nia­me žmo­nių gy­ve­ni­me ir moks­le, iš­ty­ri­nė­ti ko­kius pėd­sa­kus pa­lie­ka kas­die­ni­nis nar­šy­mas in­ter­ne­te, pa­ma­ty­ti elekt­ros po­vei­kį žmo­gui ir jo tur­tui, pa­ban­dy­ti val­dy­ti kom­piu­te­rį aki­mis ir ran­kų ges­tais.

Ma­te­ma­ti­kos ir in­for­ma­ti­kos fa­kul­te­to moks­li­nin­kai su­pa­žin­di­no su dirb­ti­nio in­te­lek­to (DI) tai­ky­mais šiuo­lai­ki­nė­se kom­piu­te­ri­nė­se sis­te­mo­se, pa­sa­ko­jo apie įvai­rių DI me­to­dų nau­do­ji­mą bui­ty­je ir pra­mo­nė­je, kom­piu­te­ri­niuo­se žai­di­muo­se ir Ho­li­vu­do fil­muo­se.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

VAN­DE­NI­LIS: Do­cen­tas Alf­re­das Lan­kaus­kas de­monst­ra­vo van­de­ni­lio ga­li­my­bes – kaip iš jo pa­si­ga­min­ti elekt­rą, pjaus­ty­ti ge­le­žį ir vi­rin­ti stik­lą.

AU­GA­LAI: Bo­ta­ni­kos so­de žiū­ro­vai gi­li­no ži­nias apie au­ga­lus.