
Naujausios
Į Seimą einama per kiaules, alkoholį ir netvarką
Eilėje į Seimą laukia „pagerintos kavos“ auka, buvęs Pakruojo rajono meras Saulius Gegieckas. Jo valdymo metais rajonas buvo verčiamas kiaulynu. Parlamento kėdės siekia ir Jonas Marcinkus, buvęs Karinių oro pajėgų vadas, kuris iš posto krito su Rusijos naikintuvu. Girtas jis šildė ir areštinės kėdę. Tvarkos valstybėje daryti eina netvarka garsėjusi Irena Vasinauskaitė.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Kiaulizacijos meras
Pakruojo – Joniškio rinkimų apygardoje tarp vienuolikos vienmandatininkų kėdės Seime siekia Saulius Gegieckas. Kelias kadencijas buvęs Pakruojo meras. Buvęs socialdemokratas, kurį bendrapartiečiai išmetė iš partijos, dabar į Seimą eina su Artūro Zuoko „Sąjunga Taip“.
S. Gegiecko merystės metais į Pakruojo rajoną kojas įkėlė danų bendrovė „Saerimner“. Ji čia ketino statyti 11 kiaulių kompleksų. Žmonės gynėsi teismuose – rajone veikia tik vienas danų kiaulių kompleksas.
S. Gegieckas kiaulizacijos planui nesipriešino – gynė užsienio kapitalą ir net su savo rajono žmonėmis bylinėjosi teisme.
Spėjama, kad S. Gegiecko vadovavimo metais uždaryta Grikpėdžių mokykla buvo sunaikinta vien tam, kad netrukdytų patvirtinti rajono gyvulininkystės plano.
Ne viename susitikime su gyventojais S. Gegieckas agitavo už kiaulininkus net ir tada, kai braškėjo paties mero kėdė.
„Pagerintos kavos“ ir slaptos meilės auka
S. Gegiecko rūpesčiai dėl alkoholio į viešumą iškilo 2009 metais, kai padauginęs alkoholio Pakruojo dvare, tarnybiniu automobiliu „Ford Mondeo“ važiavo į Savivaldybės garažą. Politiką sulaikė Šiaulių apskrities VPK Magistralinių kelių priežiūros būrio pareigūnai.
Alkoholio matuoklis parodė vidutinį – 1,9 promilės alkoholio girtumą. Meras teigė važiavęs iš dalykinio susitikimo su verslininkais, kur gėręs alkoholiu „pagerintos“ kavos.
Pakruojo rajono apylinkės teismas S. Gegieckui skyrė dviejų tūkstančių litų baudą ir dvejiems metams atėmė vairuotojo pažymėjimą.
Kai meras vis dažniau neatvykdavo į darbą, Savivaldybės koridoriuose buvo kalbama – „daugiadienės“. Vėliau S. Gegieckas ėmė viešai teisintis, kad „savaitę nebegeria“.
Vieša paslaptimi laikytas ir meilės romanas su jaunesne ištekėjusia pakruojiete. Iširo moters šeima, jos buvęs vyras nuplikytas verdančiu vandeniu, o pagrindinio dramos herojaus S. Gegiecko politinė karjera socialdemokratų partijoje baigėsi, kai jis buvo pašalintas ne tik iš merų, bet ir iš partijos.
Jaučiasi sumokėjęs
Ar tokie „pasiekimai“ politikoje, meilėje ir užstalėje S. Gegieckui nesutrukdys žengti į Seimą, klausėme paties kandidato.
„Aš už savo klaidas jau esu labai brangiai užmokėjęs. O du kartus už tą patį nemušama“, – mano S. Gegieckas, pridūręs, kad neturi daugiau ką pasakyti.
Tvarkyti namų ar valdyti valstybės?
"Saulės" rinkimų apygardoje kandidate vienmandatėje apygardoje „Drąsos kelio“ partijos iškelta šiaulietė Irena Vasinauskaitė.
Prieš porą metų į redakciją kreipėsi I. Vasinauskaitės kaimynai, kurie skundėsi, kad skęsta jos šeimos šiukšlėse, kad turi gintis nuo į gatvę ištrūkusių šunų. Viena kaimynė buvusi apkandžiota.
Kaimynai tada stebėjosi, kad įvairių akcijų aktyvistė, o dabar kandidatė į Seimą, nesugeba pasirūpinti savo kiemu. Gyventojai buvo kreipęsi dėl netvarkos kieme į Šiaulių kaimiškąją seniūniją, rajono policiją, aplinkosaugininkus.
Nuvykus prie I. Vasinauskaitės vyrui priklausančios sodybos prieš dvejus metus, iš tolo matėsi ant žaliosios vejos iš gatvės pusės surikiuotų keliolikos įvairių rūšių, matmenų ir paskirties transporto priemonių eilė, kalnas įvairaus diametro laidų, akmenų.
Ar tokia patirtis netrukdys politikei tvarkyti valstybės, klausėme I. Vasinauskaitės. „Mano kieme švaru, o dėl viso kito klauskite vyro“, – atkirto kandidatė į Seimą.
Krito kartu su naikintuvu
Kelmės vienmandatėje apygardoje su „Sąjunga Taip“ kandidatuoja buvęs Karinių oro pajėgų vadas, Lietuvos kariuomenės atsargos pulkininkas, kilęs iš Joniškio rajono, Jonas Marcinkus.
Pulkininko biografijoje – dėmės dėl valstybės paslapčių ir alkoholio.
2005 metų rugsėjo 15 dienos popietę Šakių rajone, pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi, nukrito ir sudužo Rusijos naikintuvas „Su-27“. Tuo metu Karinėms oro pajėgoms vadovavo Jonas Marcinkus.
Po poros savaičių jis iš pareigų buvo atleistas. Tada spėliota, ar J. Marcinkus atleistas dėl Lietuvos oro erdvės apsaugos, kurios trūkumus atskleidė naikintuvo avarija? Ar dėl to, kad būdamas KOP vadu pulkininkas nederino veiksmų su Zokniuose dislokuotais NATO kariais? O gal atleistas dėl to, kad po naikintuvo sudužimo J. Marcinkus ne kartą skambino Rusijos KOP vadovybei?
Gavus medžiagą iš J. Marcinkaus veiksmus tyrusių specialiųjų tarnybų bei Valstybės saugumo departamento, nei kariuomenės vadui, nei tuometiniam ministrui pirmininkui abejonių dėl atleidimo nekilo.
Pateko į areštinę
1997-ųjų spalio 22-osios pavakare tada dar majoras J. Marcinkus valandai buvo patekęs į Pakruojo policijos areštinę. Tuo metu jis vadovavo Zokniuose dislokuotai KOP 1-ajai aviacijos bazei.
Tą dieną Pakruojo rajono Bitaičių kaime J. Marcinkaus žmonai priklausantis automobilis „Opel Senator“ nulėkė nuo kelio ir rėžėsi į medį. Į įvykio vietą atvažiavę pareigūnai rado bazės vairuotoją ir J. Marcinkų. Jam buvo nustatytas vidutinis girtumas.
Tąkart majoras grasino atleisiąs teisėsaugininkus iš darbo, trukdė jiems užfiksuoti avarijos aplinkybes, dėl to majorą teko uždaryti į areštinę.
J. Marcinkui pavyko išsisukti nuo bausmės – 100 litų bauda už sukeltą avariją buvo skirta jo pavaldiniui.
Auka ir „jaunystės klaidos“
„Su manimi susidorojo rasdami atpirkimo ožį po to, kai rusų lėktuvas pusę valandos nekontroliuojamas skrido Lietuvos teritorija. Kažkokį mistinį piarą padarė, kad aš, atseit, su rusų generolais gėręs kažkokius alkoholinius gėrimus“, – apie savo atleidimą „Šiaulių kraštui“ komentavo J. Marcinkus.
Jis gerai prisimena ir 1997 metais įvykusią avariją. „Kiekvienas jaunystėje padaro klaidų. Aš padariau išvadas ir nuo to laiko manęs niekas niekada nebuvo užfiksavęs ne tik vairuojant automobilį neblaiviame stovyje, bet ir viešoje vietoje. Tos pasakos iš piršto laužtos“, – tikino kandidatas į Seimą.
Išklausėme gana ilgą J. Marcinkaus monologą apie tai, kad „ mano reputacija parodė, kad aš esu nepriekaištingos reputacijos žmogus“.
J. Marcinkus teigė padedantis žmonėms įsidarbinti, vykdo personalo valdymo projektus, pritraukia investicijas, dėsto universitetuose.
„Argi aš, būdamas blogos reputacijos žmogus, kažkur susitepęs galėčiau dirbti tokį darbą?“, – klausė kandidatas.
J. Marcinkus sako, kad jo visi bijo: esą jis turi informacijos, kurią „paskelbus iš tam tikros tribūnos daug kam būtų riesta“.
Redakcijos archyvo nuotr.
NETVARKA: „Mano kieme švaru“, – sako netvarka garsėjusi Irena Vasinauskaitė.
KIEMAS: Taip prieš dvejus metus atrodė I. Vasinauskaitės šeimos kiemas.
POZICIJA: Buvęs meras Saulius Gegieckas net su savo rajono žmonėmis, kurie kovojo prieš rajono kiaulizaciją, bylinėjosi teismuose.
GYNYBA: Pakruojo rajono gyentojams teko gintis ne tik nuo kiaulininkų, bet ir nuo tuometinio mero.
ALKOHOLIS: Buvęs Karinių oro pajėgų vadas Jonas Marcinkus prie lėktuvo – su taure. „Aš tą taurę tik palaikiau“, – tikino J. Marcinkus.
Aliaus Koroliovo (ELTA) nuotr.
KRITIMAS: Po Rusijos naikintuvo Su-27 kritimo Šakių rajone krito ir tuometinis karinių oro pajėgų vadas Jonas Marcinkus, dabar siekiantis vietos Seime.