Ne visi Tarybos nariai išlaikė žmogiškumo egzaminą

Ne visi Tarybos nariai išlaikė žmogiškumo egzaminą

Ne visi Tarybos nariai išlaikė žmogiškumo egzaminą

Ketvirtadienį Šiauliuose Specialiojo ugdymo centre leista pradėti kurti Dienos socialinės globos skyrių. Šią ugdymo įstaigą galės lankyti vyresni nei 21 metų asmenys, turintys sunkių ir labai sunkių judesio ir padėties sutrikimų.

Kai kurie Tarybos nariai, prieštaravę tokio skyriaus įkūrimui, neišlaikė žmogiškumo egzamino.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Spaudimas dėl pinigų

Dvidešimt penki iš dvidešimt septynių Šiaulių miesto tarybos narių balsavo „už“.

Du „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai Vidmantas Japertas ir Alfredas Lankauskas susilaikė. Jiems kilo daugiausiai klausimų, ar tikrai reikia Dienos socialinės globos skyriaus.

Pirmiausia abejojančius politikus domino, kiek tai miesto biudžetui kainuos.

Projektą pristatęs Tarybos narys Ramūnas Snarskis teigė, kad kol kas šiame skyriuje būtų ugdomi penki 21–erių metų sulaukę neįgalieji. Jų ugdymui per mėnesį reikės 5100 litų.

R. Snarskis priminė, kad lankantiems socialines įstaigas iš valstybės, o ne Savivaldybės biudžeto skiriama po daugiau, nei 900 litų kas mėnesį. Tėvai taip pat moka mokestį, todėl Savivaldybei beliks prisidėti labai nedidele dalimi lėšų.

„Atskirai už jų kabineto šildymą įstaigai nereikės mokėti. Nereikės ir naujų patalpų, jos Specialiojo ugdymo centre yra, kol kas nereikės ir papildomų darbuotojų“, – priminė R. Snarskis.

Politikas apgailestavo, kad kolegoms negaila 40 tūkstančių išleisti vienam skrydžiui į Sočį, o likimo nuskriaustiems žmonėms gailima kelių šimtų litų per mėnesį.

Tarp keturių sienų

Pagal iki šiol galiojusius Specialiojo ugdymo centro nuostatus nebuvo galimybės teikti socialinės globos paslaugas.

Todėl asmenys, kuriems suėjo 21 metai, negalėdavo pasilikti Specialiojo ugdymo centre, nors jame buvo ugdomi nuo vaikystės.

„Dešimt metų tėvai prašė, kad toks Dienos centras būtų įkurtas. Juk tėvai turėdavo mesti darbus ir eiti slaugyti dienomis savo neįgalių vaikų, kurie „išaugo“ švietimo įstaigos nuostatus, nes švietimo įstaigose neįgalusis gali būti ugdomas tik iki 21–erių metų“, – pasakojo R. Snarskis savo apsisprendimą padėti tokioms šeimos ir teikti Tarybai sprendimą.

R. Snarskis pasakojo, kad tėvai prašė padėti. Viena mama politikui pasakojusi, kad išeidama į darbą savo pilnametystės sulaukusią dukrą su sunkia judėjimo negalia tiesiog palikdavo bute per dieną žiūrėti pro langą.

Duris palikdavo atrakintas – jeigu bėda, kad galėtų neįgalioji prisišaukti bent kaimynus.

Pagalba

R. Snarskis, norėdamas padėti neįgaliesiems ir jų šeimoms, nesulaukė aktyvaus politikų atsako. Jis kvietė politikus, kurie nesusidūrė su neįgalių žmonių problemomis, važiuoti į Joniškį, Kelmę, Vilnių, kur veikia suaugusiųjų neįgaliųjų dienos centrai švietimo įstaigose, kuriose jie augo iki pilnametystės.

„Atsiliepė tik du Tarybos nariai. Visi kiti ignoravo tas keliones, o nematę imasi spręsti žmonių likimus“, – sakė R. Snarskis.

Jį nustebino ir tai, kad Tarybos nariai „šiaušėsi“, kodėl būtent Tarybos narys teikia Tarybai svarstyti šį klausimą.

Jono TAMULIO nuotr.

PAGALBA: Šiaulių miesto Tarybos narys Ramūnas Snarskis džiaugiasi, kad pagaliau bus suteikta pagalba sunkią ir labai sunkią judėjimo negalią turintiems suaugusiems jauniems žmonėms ir jų šeimoms.

Alfredas Lankauskas susilaikė. Jam kilo klausimų, ar tikrai reikia Dienos socialinės globos skyriaus.