
Naujausios
JUOZO MILTINIO DRAMOS TEATRO
GASTROLĖS ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRE
BALANDŽIO 28, 29 dienomis
Šeštadienį 28 d. 12 val. Samujilas Maršakas „KATĖS NAMAI“.
Režisierius Vitalijus Mazūras. 1-os dalies pasaka
Gimtoji rusų rašytojo Samujilo Maršako šalis gyveno karų ir revoliucijų laiką. Vykstant nuolatiniams maištams ir tvyrant suirutei daug vaikų neteko tėvų. Benamiai, našlaičiai gyveno gatvėse. Poetas skaudžiai dėl to išgyveno ir nusprendė kurti tik vaikams, subūrė vaikų teatrą ir įsteigė vaikų žurnalą. Netrukus gimė puikios jo pjesės „Dvylika mėnesių“, „Protingi daiktai“, „Katės namai“. Jas skaitė, jomis žavėjosi mūsų tėveliai, seneliai, proseneliai. Samujilo Maršako kūryba lengvai suvokiama. Ji atveria kiekvieno sielą, pakrebždena subtiliausias sąžinės kerteles. Spektaklyje vaikams apie tikrą ir tariamą draugystę vaidina Vita Šiaučiūnaitė, Jonas Čepulis, Toma Razmislavičiūtė, Jolita Skukauskaitė, Laimutė Mališauskaitė ir kiti.
Balandžio 28 d. 18 val. ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRE
Edita Kauzaitė, „ŠVYTINČIŲ BURBULŲ PARTIJA“.
Režisierius Kostas Smoriginas
2-jų dalių lyrinė komedija pagal pjesę „Meilės pinklės ir košmarai“
Režisierius – Kostas Smoriginas. Dailininkė – Kotryna Daujotaitė. Muziką parinko Kostas Smoriginas
Vaidina: Asta Preidytė, Albinas Kėleris, Eleonora Koriznaitė, Laimutis Sėdžius.
ŠVYTINČIŲ BURBULŲ PARTIJA – MEILĖS PINKLIŲ IR KOŠMARŲ ĮKAITĖ
Išsiskyrusi aktorė, auginanti tris vaikus, galvoja apie emigraciją. Netikėtai jai parašo vokietis, su kuriuo ji susirašinėjo jaunystėje. Į tą laišką ji atsako ir viską papasakoja senai draugei. Vokietis – irgi. Taip dvi moterys ir du vyrai patenka į nenuspėjamas meilės pinkles ir neįtikėtinus sapnus, kuriuose apskritai nė vienas nebesusigaudo: nei kas yra kas, nei kas gi vyksta iš tikrųjų. Raudona gija spektaklis pažymėtas ir dar viena – šeimos tema. Nes vardan šeimos mylime, o meilės vardan ją kuriame. Tad ir ši lyrinė, šiek tiek komiška istorija apie meilę baigiasi taip, kad viskas tik ...prasidėtų.
----------------------------------------------------------
Pjesės autorė EDITA KAUZAITĖ savo kūrybinę biografiją vadina labai paprasta: 1980 – 1991 m. – aktorė Klaipėdos dramos teatre. 1991 – 1998 m. – aktorė Vilniaus Vaidilos teatre. 2007 – 2011 m. – aktorė Vilniaus Elfų teatre. Daug metų bendradarbiavo su Lietuvos nacionaline filharmonija, skaitė poeziją, buvo koncertų vedėja. Apie 15 metų dirbo įvairiose radijo stotyse (intelektualių ir itin šmaikščių komentarų autorė ypač įsiminė „M-1 plius“ klausytojams), o naktimis rašydavo.
Tačiau būtina pridurti ir tai, kas ne visai paprasta. Aktorė ir dramaturgė skandalingai pagarsėjusią pjesę „Tu šiandien dar neverkei, kale, arba tikroji Eglės, žalčių karalienės, istorija” parašė 2005 metais, o 2006 metais Nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Panorama”, kurį organizavo Kauno dramos teatras, ji tapo laureate tarp kitų 13 autorių pateiktų pjesių. Netrukus buvo pastatyta Elfų teatre ir plačiai išgarsėjo po spektaklio vykstančiomis viešomis diskusijomis apie smurtaujančius vyrus ir iš to negalinčias išsivaduoti jų žmonas bei vaikus. Vienoje iš televizijos pokalbių laidų Edita sukėlė tikrą audrą, atvirai papasakojusi šią pjesę inspiravusią skaudžią savo pačios šeimos istoriją.
Rašyti pjeses, detektyvinius pasakojimus ir pasakojimus tiesiog iš gyvenimo pradėjusi dar vaikystėje, Edita tai daro iki šiol. Todėl tikėtina, kad nacionalinė lietuvių dramaturgija pasipildys dar ne vienu jos, net ir emigravusios su visais trimis vaikais į Didžiąją Britaniją, parašytu puikiu sceniniu kūriniu.
Sekmadienį 29 d. 18 val.
Germanas Grekovas „HANANA, KELKIS IR EIK“.
Režisierius RolandasAugustinas A. (2-jų dalių spektaklis, N-16)
Aktoriams tikras iššūkis
Spektaklyje „Hanana, kelkis ir eik“ Kauno valstybinio dramos teatro aktorė Inesa Paliulytė sukūrė Liudos Hananos personažą. Ji šmirinėja tarp apgirtusių, apkvaitusių, apkurtusių ir apakusių namiškių, murmėdama po nosimi, tuščiai berdama žodžius tarsi pati sau. Į jos vyrą, užguitą ir bebalsį stulbinamai įsikūnijo aktorius Algirdas Paulavičius. Vos porą frazių per spektaklį sumurmėjęs aktorius vienas įdomiausių veikėjų, įrodančių, kad personažo svarba priklauso ne nuo scenoje praleisto laiko. Savo kūnu ir veidu jis atskleidė daugiau nei galima pasakyti žodžiais. Ujamas ir nuo kiekvieno garsesnio žodžio krūpčiojantis vyras puikiai perdavė išgyvenamus jausmus. Tai jis susigūžęs iš baimės, tai jo veidas nušvinta palaimingu džiaugsmu, tereikia tik pasiūlyti jam stiklą degtinės. Sudėtingas alkoholiko ir ligoto sūnaus Stasiuko Hananos vaidmuo teko aktoriui Vidmantui Fijalkauskui. Jis išgyvena lyg ir ne savo, o perskaitytų knygų, žurnalų ir televizijos ekrano herojų likimus. Despoto vaidmenį kuriantis aktorius, nuolat siautėjantis ir gąsdinantis aplinkinius, spektaklio atomazgoje išgyvena nušvitimą.
Įnamio bei Liudos meilužio vaidmenį sukūrė Rimantas Teresas. Spalvingos ir Hananų šeimos kaimynės Janina (Lolita Martinonytė, Eleonora Koriznaitė) ir Zina (Ligita Kondrotaitė). Janina nesibaido imtis įvairiausių priemonių, kad įsikabintų į gyvenimą, o Zina taškosi keiksmažodžiais, vilki neskoningais drabužiais ir jos galvoje nuolat sukasi mintys, kaip paveržti kaimynės meilužį. Iš kalėjimo grįžęs sūnus paklydėlis – aktorius Vytautas Kupšys – su cigarete dantyse ir kalašnikovo automatu krepšyje puikiai įkūnijo „zeko“ vaidmenį. Jo atėjimas sugriauna iki šiol vyravusį gyvenimą su didžiuliu trenksmu ir atneša sumaištį bei pakeičia likimus.
Spektaklio kūrybinė komanda – tarptautinė, ryški, patyrusi, galinti pasigirti įvairių festivalių ir konkursų prizais bei apdovanojimais. Scenografiją spektakliui sukūrė Rygos Dailės teatro meno vadovas, dailininkas Martinšas Vilkarsis.
Skausminga realybė su vilties prieskoniu
Spalio pradžioje Vilniuje rodytas šis spektaklis sulaukė puikių vertinimų. Konstantinas Borkovskis savaitraštyje „7 meno dienos“ rašė, jog „dar neteko matyti spektaklių, tokių buitiškų ir natūralistinių, kuriuose būtų tiek kepama, verdama ir geriama. Čia pat kepama ir valgoma tikra kiaušinienė, minkoma tešla, malama mėsa ir iš viso to lipdomi koldūnai, kurie verdami ir čia pat „suvalgomi“. Teatrinė „degtinė“ liejasi per kraštus, kaip pagrindiniai gyvybės syvai, kaip sakralinis vanduo, kaip suskystintas fetišas, kurį vieną išpažįsta ir kuriam tarnauja visi iki vieno šios platformos gyventojai“.
Spektaklis buvo pristatytas režisierės Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalyje, kuriame autoritetinga teatralų komisija ir Dzūkijos krašto žiūrovai net 3 nominacijas skyrė Juozo Miltinio dramos teatrui už spektaklį „Hanana, kelkis ir eik“, rež. Rolandas Augustinas A.
Diplomu „Už teatrinę drąsą“ apdovanotas Germano Grekovo „Hanana, kelkis ir eik“ režisierius Rolandas Augustinas A.
Diplomu „Įtaigiausias vaidmuo“ už sukurtą Liudos Hananos vaidmenį apdovanota aktorė Inesa Paliulytė.
Diplomu „Geriausias personažas be žodžių“ už sukurtą Juozo Hananos vaidmenį apdovanotas aktorius Algirdas Paulavičius.
Auksiniam scenos kryžiui buvo nominuoti net du šio spektaklio aktoriai. Rimantas Teresas (Vaclovas, „Hanana, kelkis ir eik") ir Inesa Paliulytė (Liuda, „Hanana, kelkis ir eik").
Rokiškyje teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ šio spektaklio net du aktoriai pelnė prizus. Už Liudos Hananos vaidmenį spektaklyje „Hanana, kelkis ir eik“ Inesa Paliulytė pripažinta geriausia aktore, o jos vyrą vaidinęs Algirdas Paulavičius – geriausiu antrojo plano aktoriumi.
BILIETAI PARDUODAMI ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRO KASOJE.
www.miltinio-teatras.lt