
Naujausios
Uogintai sieninės tapybos kūrinį ant „Šiaulių krašto“ redakcijos kuria nuo penktadienio. Ant pastato ryškėja intensyvių spalvų Paryžiaus katedros ir paukščių vaizdai.
„Grafitį „Nešantys žinią“ kuriame ant laikraščio redakcijos – informacija keliauja per žiniasklaidą. Su Reda pagalvojome, kad visi jau kaip ir pamiršo, kad sudegė Paryžiaus katedra. Jei ji ir bus atstatyta, tai bus tik imitacija. Dabar daugelis žmonių nebesupranta, kas yra autentiški dalykai“, – sako A. Uogintas.
Pasak dailininko, katedros ženklas ant fasado primena, kad kultūra yra svarbiausias tautos savimonės dalis, esmė. Sunaikinsi kultūrą, sunaikinsi šalį.
„Kultūra mus skiria nuo kitų ir tuo pačiu jungia. Pinigai, ekonomika gerai, bet nepasako, kas tu toks esi“, – sako A. Uogintas.
Paukščiai ant redakcijos fasado snapuose neša dėlionės dalis. Ant išbyrėjusių dėlionių matyti ornamentas – įprastas juostoms, skrynioms.
Ornamentas, pasak dailininko, ir autentiškas, o kartu ir sutinkamas kitose šalyse. Paukščiai suteikia viltį, kad ornamento gabaliukus galima vėl sulipinti į krūvą. Paukščiai nuolat migruoja, skrenda kelis tūkstančius kilometrų ir yra tarsi jungiamoji grandis.
Uogintai maždaug porą mėnesių kūrė piešinius, o darbas ant pastolių užtruks apie 10 dienų.
Uogintai buvo aktyvūs kelerius metus mieste vykusio sieninės tapybos plenero „Saulės pagrobimas“ dalyviai. Pasak Šiaulių dailės galerijos direktoriaus pavaduotojo kultūrinei veiklai Virginijaus Kinčinaičio, pleneras šiemet nevyksta, bet galerija savo sutaupytomis lėšomis stengiasi nenutraukti pasiteisinusios tradicijos.
„Esame kaip trišalė taryba – mes, autoriai ir „Šiaulių krašto“ redakcija, kuri sutiko duoti sieną. Ne taip paprasta mieste gauti sieną, todėl labai apsidžiaugėme. Įdomi architektūra, įdomios sienos, darbas bus matomas iš įvairių taškų“, – sako V. Kinčinaitis.
Dar vienas sieninės tapybos darbas, bet jau rudenį, turėtų atsirasti ant Ortopedijos centro pastato, jo autorė – Eglė Narbutaitė.
Živilė Spūdytė-Žvėrūna rugpjūtį kurs Aušros alėjoje, ant privataus namo prie Moksleivių namų.
„Sieninė tapyba padėjo miestui kurti savo įvaizdį, sudomino turistus, todėl stengiamės palaikyti autorius“, – sako V. Kinčinaitis.