Andrius Skuja iškovojo sidabrą

Donato GRIBAUSKO nuotr.
Deimanto Jusio auklėtinis Andrius Skuja Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojo aukso ir sidabro medalius.
Lenkijoje, Bydgoščiaus mieste vykusiame Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate dar tris medalius Lietuvos paralimpinei rinktinei iškovojo Andrius Skuja, Kęstutis Skučas ir Donatas Dundzys. Visi trys paraatletai pasipuošė sidabro apdovanojimais. A. Skuja jį iškovojo rutulio stūmime, K. Skučas vežimėlių 1500 metrų lenktynėse, o D. Dundzys – disko metimo rungtyje. Lietuva čempionate pelnė iš viso septynis medalius.

T52 klasės 1500 vežimėlių lenktynėse startavęs K. Skučas ilgą laiką buvo varžybų lyderis, bet už lietuvio nugaros važiavęs austras Thomasas Gerierspichleris, likus mažiau nei ratui, spurtavo ir finišo tiesiąją kirto pirmas – 4 min. 18.14 sek. K. Skučas atsiliko mažiau nei sekunde – 4 min. 17.12 sek. Trečia vieta atiteko šveicarui Fabianui Blumui – 4 min. 19.41 sek.

Iškovojęs sidabro medalį, K. Skučas apgynė 2018 m. Berlyne iškovotą Europos vicečempono titulą. Tai – antras kauniečio medalis šiame čempionate, anksčiau jis pelnė bronzą važiuodamas 400 metrų.

Šiaulietis Andrius Skuja prieš trejus metus pelnytą bronzą F46 klasės rutulio stūmime Lenkijoje iškeitė į sidabrą. Šį medalį Deimanto Jusio ir Tolvydo Skaliko auklėtiniui garantavo asmeninis rekordas, pasiektas paskutiniu, šeštuoju, bandymu – 15 metrų 1 centimetras. Šiaulietis į priekį praleido tik rusą Nikitą Prochorovą (15 m 18 cm), trečias liko vokietis Mathiasas Schulze (14 m 79 cm).

„Šį asmeninį rekordą jau labai seniai norėjau pagerinti. Kiek galima treneriams nervus tampyti. Jie man ilgą laiką sakė, kad galiu dar ne tokius atstumus stumdyti. Labai malonu. Seniai jau norėjau Vokietijos sportininką aplenkti. Ja šiandien rutulys nekrito. Paskutiniu stūmimu kažkaip man pavyko. Nežinau, iš kur atsirado tų jėgų. Technika buvo vietoje. Truktelėjau ir užteko“, – komentavo A. Skuja.

Šiauliečiui tai buvo antras medalis Bydgoščiuje – jis apgynė čempiono titulą ieties metimo rungtyje.

F37 negalios klasės disko metimo varžybose startavęs D. Dundzys sidabro medalį užsitikrino trečiuoju bandymu – 41 metras 67 centimetrai. Jono Baltrušaičio treniruojamą alytiškį aplenkė tik ukrainietis Mykola Žabniakas, švystelėjęs įrankį 54 metrus 22 centimetrus ir tapęs Europos čempionu. Trečias liko ir bronza pasipuošė danas Ronnis Jensenas, pasiekęs 39 metrus 19 centimetrų.

Penktą vietą F41 klasės ieties metimo rungtyje užėmė šiaulietis Egidijus Valčiukas, kurio mestas įrankis nuskriejo 29 metrus 67 centimetrus.

Lietuvos rinktinės sąskaitoje – septyni Europos pirmenybių medaliai. Auksą ir sidabrą pelnė A. Skuja, sidabrą ir bronzą K. Skučas bei D. Dundzys, sidabrą Jonas Spudis.

Senojo žemyno čempionate dalyvavo šešiolika Lietuvos atletų.